DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Blisko 300 muzułmanów przyjęło chrzest w Wigilię Paschalną! To wielka odwaga nawróconych

Blisko 300 muzułmanów przyjęło chrzest w Wigilię Paschalną! To wielka odwaga nawróconych
fot. henkelz / sxc.hu

W czasie liturgii Wigilii Paschalnej we Francji przyjmie chrzest 4258 osób w wieku dojrzałym, przy czym ok. 280 z nich pochodzi z rodzin muzułmańskich. Liczba ta stale wzrasta w ostatnich dwóch latach - poinformowała Konferencja Biskupów Francji. To wielka odwaga z ich strony, ponieważ społeczność muzułmańska uważa, że przypadki apostazji zasługują na karę śmierci.

 

W ciągu ostatnich 10 lat liczba chrztów w tej grupie ludzi zwiększyła się o ponad 40 proc., a prawie 60 proc. nowo ochrzczonych ma od 18 do 35 lat. 53 proc.

 

- Na uwagę zasługuje fakt, że wśród osób, które w tym roku zostaną ochrzczone, co najmniej 7 proc. wywodzi się z rodzin o tradycji muzułmańskiej i liczba ta od dwóch lat rośnie – powiedział ks. Vincent Feroldi, dyrektor Krajowej Służby ds. Stosunków z Muzułmanami w łonie episkopatu Francji. Dodał, że do 2016 wskaźnik ten nigdy nie przekraczał 200.

 

Według niego do tego wzrostu mogły się przyczynić zarówno duży napływ do Francji imigrantów. Niektórzy z nich, znalazłszy się we Francji decydują się na nawrócenie.

 

Ks. Vincent dodał także, że zarówno ateiści jak i muzułmanie nierzadko decydują się też na chrzest ewangelikalny, ponieważ nie wymaga on długich przygotowań. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy osoby zostawszy protestantami decydują się na nawróceni i przystępują do wpólnoty Kościoła.

 

Ks. Feroldi zauważył jednocześnie, że sprawa porzucenia islamu pozostaje nadal bardzo delikatna, gdyż inni muzułmanie mogą w tym widzieć akt apostazji (zaparcia się wiary), nie do przyjęcia w środowisku rodzinnym lub całej wspólnoty kandydata do chrztu. Toteż niektórzy zostają ochrzczeni „w warunkach pewnej dyskrecji”, poza Wigilią Paschalną, która jest sprawowana publicznie i w atmosferze święta - oświadczył kapłan. Dodał, że Kościół pragnie, aby tego rodzaju wydarzenia „nie prowadziły do zerwania przez te osoby więzi z ich rodzinami ani nie powodowały niepotrzebnych cierpień”.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2018-03-31 20:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A szczerze? Smiem watplic, czy przy takiej liczbie (prawo statystyki) jakos % nie bylo konformisstow!
ponad 1 rok temu / Stan
 
Dzielni ludzie, wiele ryzykują. Rok temu w Bawarii zadźgano nożem Afgankę, która przyjęła chrzest.Takich zdarzeń było więcej. Ale oczywiście najłatwiej ich oskarżyć o złe intencje, nic nie wiedząc (bo i skąd?) o ich motywach, samemu siedząc wygodnie przed komputerem. Miałbyś taką odwagę, jeden z drugim, jak ta kobieta? Jesteś tego pewny?
ponad 1 rok temu / Piotr K.
 
To "nawrócenie" za srebrniki, jak Judasz... To wszystko nic nie warte!!!
ponad 1 rok temu / okirex
 
Oby nawrócili się rzetelnie,a nie w ramach nakazu obecnej ich religii.Oni mają tam gdzieś zapisane,że mogą nawet zmienić wyznanie,by w odpowiednim momencie doprowadzić do rozszerzenia nauk nieksięży.Jakoś naprawdę trudno mi uwierzyć w taki boom nawróceń,gdy chrześcijanie są najbardziej prześladowani na świecie.Szczególnie gdy dotyczy to takiej,jednorazowej,akcji nawróceń wśród programowo zwalczających krzyżowców.W kilka osób to jeszcze można uwierzyć,ale nie w taką masówkę.
ponad 1 rok temu / oby
 
Odwaga, albo taktyka. Nie rajcował bym się tym zbytnio. Daj Boże by to była w większości prawda.
ponad 1 rok temu / agricola
 
współcześni marrani ? jakoś nie wierze w te nawrócenia
ponad 1 rok temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.