DZIŚ JEST:   17   LISTOPADA   2019 r.

XXXIII Niedziela zwykła
Św. Grzegorza z Tours
Św. Elżbiety Węgierskiej
Św. Grzegorza Cudotwórcy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


LIST APOSTOLSKI ORDINATIO SACERDOTALIS PAPIEŻA JANA PAWŁA II O UDZIELANIU ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH WYŁĄCZNIE MĘŻCZYZNOM (fragment) Choć nauka o udzielaniu święceń kapłańskich wyłącznie mężczyznom jest zachowywana w niezmiennej i uniwersalnej Tradycji Kościoła i głoszona ze stanowczością przez Urząd Nauczycielski w najnowszych dokumentach, to jednak w naszych czasach w różnych środowiskach uważa się ją za podlegającą dyskusji, a także twierdzi się, że decyzja Kościoła, by nie dopuszczać kobiet do święceń kapłańskich ma walor jedynie dyscyplinarny. Aby zatem usunąć wszelką wątpliwość w sprawie tak wielkiej wagi, która dotyczy samego Boskiego ustanowienia Kościoła, mocą mojego urzędu utwierdzania braci (por. Łk 22,32) oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne.
ponad 1 rok temu / ktoś
 
Ach, co tam 2000 lat tradycji. Nasi "miłosierni" biskupi na wszystko znajdą radę. Tylko ten swąd siarki jakiś przykry...
ponad 1 rok temu / mao
 
Krzysiu Piękneźródło - czy ja wiem, czy piękne?
ponad 1 rok temu / Ed
 
Feminizm to dzieło diabła a skoro diabeł wymyślił wojujące czarownice to nie DZIWI NC ,ANI NIC sojusz z moderną KK popapraną piekielną innowacją.i modyfikacją służby kapłańskiej ...wszak jedni i drudzy z tej samej gliny ulepieni i mają ten sam cel...podporządkować sobie Boga...by KK oddawał cześć szatanowu potrzebuje on kapłanek ....Kobiety KK prawidłowo ukształtowane nie domagają się kapłaństwa,ich ojcem jest Bóg, więc słuchają Boga...Natomiast, te których ojcem jest diabeł słuchają diabła...
ponad 1 rok temu / Megi
 
Dla przypomnienia modernistycznym Nauczycielom: Pan Bóg mówi z mężczyzną a nie z kobietą, która ma być jedynie pomocą dla niego, nie zastępując go w powołaniu. To do kobiety zwraca się diabeł (wąż kusiciel) a nie do Adama. Adam nazywa w raju kobietę NIEWIASTĄ. To kobieta zerwała owoc zakazany i stała się przyczyną nieszczęścia /wypędzenia z raju. Pan zawołał jako 1-szego mężczyznę aby się wytłumaczył.[>Ponieważ posłuchałeś swej żony.. Przeklęta niech będzie ziemia z TWEGO POWODU< Czyżby >wielki teolog< papieża nie rozumiał Słowa Bożego ? Jeśli Kardynał Christoph Schönborn jako URZĘDNIK Kościoła kieruje się uczuciami a nie merytorycznym pełnieniem swego urzędu >:?Mogę zrozumieć złe samopoczucie, jakie odczuwają kobiety widząc, że tylko mężczyźni mogą koncelebrować? ? to oznacza, że się zagubił i NIE POWINIEN NIKOMU DORADZAĆ A TYM BARDZIEJ PAPIEŻOWI. Chyba ,że istnieje potrzeba ZMIAN bo kobiety są w tym najlepsze.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jak poinformowano dzisiaj 12.04.18 >Kolejny synod będzie poświęcony kobietom? - info.wiara.pl
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Pogratulować pomysłu i odwagi wprowadzenia go POD obrady SYNODU. To się nazywa inteligentne proceduralne zagranie. W porównaniu z działaniami Bp Schnejdera , który TYLKO >MÓWI < ZAMIAST proceduralnie starać się rozwiązać problem schizmy Kardynał Christoph Schönborn błyszczy intelektem i sprytem. Wielu może uważać , że to obfite Dary Ducha św. (ale św.-iata a nie Świętego). Warto pamiętać przysłowie : Tam gdzie diabeł nie może tam pośle >BABĘ
ponad 1 rok temu / iskierka
 
jako młoda katolicka kobieta jestem zgorszona.
ponad 1 rok temu / mała droga
 
Jeśli kobiety zastaną dopuszczone chociażby do niższych święceń kapłańskich, to nastąpi koniec Kościoła. Wiem, co piszę, bo sama jestem kobietą. Psychika kobiety determinuje jej duchowość. Znam bardzo nieliczne kobiety, których wiara nie jest sentymentalna,nie bazuje na uczuciach i odczuciach. Generalnie kobiety nie potrzebują rozumu do aktów wiary,za to gonią za "doświadczaniem Boga". Kościół będzie skończony, jeśli kobiety przejmą zadania prezbiterów. Pan Jezus doskonale wiedział, co robi, kiedy na apostołów powołał samych mężczyzn. Poza tym wejście kobiet do prezbiterium wymiecie stamtąd mężczyzn, przynajmniej tych prawdziwych.
ponad 1 rok temu / E.K.
 
Przyjdź Panie Jezu!
ponad 1 rok temu / Kobieta
 
Oni myślą, że kobietami załatwią kryzys w kościele. Mówią, że w Niemczech brakuje księży. No, a czy wiernych tam nie brakuje??? Niech się zastanowia dlaczego nie ma wiernych, dlaczego, nie ma księży. Te ich wymysły mają na celu dobicie kościoła. Coś się dzieje w kościele - częste nadużycia liturgiczne, gadki o święceniach kobiet, komunii dla rozwodników, otwartości na homoseksualne związki. Niby jakieś tam gadki, a może bardziej sondowanie.
ponad 1 rok temu / tw lolek
 
No właśnie, mają mało kandydatów do kapłaństwa i jak rozumiem wyświęcając kobiety chcą doprowadzić do tego, że kandydatów na kapłanów wcale nie będzie, i w ogóle mężczyzn wymiecie z Kościoła. Sądzę, ze jedną z przyczyn, dla których kościoły pustoszeją jest feminizacja Kościoła katolickiego. Baby pchają się wszędzie i jak najbardziej na świecznik. Niestety duchowość jaką wnoszą współcześnie kobiety do kościoła, zwłaszcza aktywistki, jest łzawa, sentymentalna i pozbawiona sacrum. Wcale się nie dziwię, że Pan Jezus wybrał mężczyzn na Apostołów. Jako kobieta domagam się, żeby mężczyźni wreszcie przejęli w Kościele dominację, bo wreszcie wszystko wróci na swoje miejsce i zacznie się rozwijać zdrowa pobożność. Miejsce kobiet w Kościele zawsze było inne, wcale nie gorsze czy bardziej poniżające.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Diakonisy nie otrzymywały święceń. Spełniały po prostu pewne funkcje pomocnicze wśród żeńskiej części ludu chrześcijańskiego, nie związane stricte z urzędem kapłańskim.
ponad 1 rok temu / zxc
 
Ja już nie potrafię wierzyć, że oni to wszystko robią z głupoty... Po prostu nie potrafię. Za tym musi stać zła wola. Wola zniszczenia Kościoła Świętego.
ponad 1 rok temu / Kwiat
 
Jestem kobietą spełnioną zawodowo i nie rozumiem ani popłakiwania feministek ,jakie to są pokrzywdzone ani kobiet dążących do pełnienia funkcji kościelnych. Mam wrazenie ,że to taki inny rodzaj feministek.Ja, w moim kosciele nie chcę widzieć kobiet przy ołtarzu. Protestanci już to zastosowali z marnym skutkiem.Czyżby F miał być istotnie ostatnim papieżem?
ponad 1 rok temu / ona
 
W ten sposób, dowolny sobór jest w stanie obalić całą Tradycję i Magisterium od św. Piotra po Benedykta XVI. Bo przecież, oni orzekali o sprawach zbyt ważnych. Nie mówiąc już o konfrontacji Magisterium przedsoborowego z Vaticanum II. Mamy tu szczyt modernizmu doprowadzony do perfekcji.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Kwestia wyświęcenia kobiet powinna podlegać dyskusji z tego prostego powodu, że w PŚ są wzmianki o diakonisach. Jan Paweł II chciał zakończyć dyskusję na ten temat jednak nie ma on przecież władzy absolutnej, jak to ostatnio często czytamy w kontekście papieża Franciszka. Ewangelia zrównuje godność kobiety i mężczyzny więc brak racjonalnych przesłanek nakazujących święcenie wyłącznie mężczyzn.
ponad 1 rok temu / magis
 
może dać pełnomocnictwo lokalnemu imamowi ?
ponad 1 rok temu / Sm
 
Jakie to jeszcze ważne kwestie są ponad kompetencjami papieża, ale owszem, jak najbardziej w kompetencji soborów? Np. czy czcić jeszcze Pana Jezusa (który już od jakiegoś czasu przestał być Panem dla wielu hierarchów) a może zacząć czcić Budde, Mahometa, czy innego antychrystę? Swoją drogą, sprytna sztuczka, jak unieważnić orzeczenie Jana Pawła II.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Niestety słabość i nieprzejrzystość nauczania papieża ośmiela tego pokroju "kardynałów" do stawiania takich "rewolucyjnych" tez. Zresztą to nie pierwsze dziwne słowa, czy zachowanie owego purpurata.
ponad 1 rok temu / Petrus
 
Przez 30 min nie potrafie tego skomentowac ide sie modlic.
ponad 1 rok temu / Oniemialy
 
"Mogę zrozumieć złe samopoczucie, jakie odczuwają kobiety widząc, że tylko mężczyźni mogą koncelebrować" - zaiste "wielki teolog" jedynie mógł był wygłosić takoweż argumenta...
ponad 1 rok temu / sp
 
OHYDA SPUSTOSZENIA !!!
ponad 1 rok temu / Katol
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.