DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Polska przegrała kampanię wrześniową, bo nas zdradzili nasi tzw. sojusznicy, czyli Anglia i Francja!
5 miesięcy temu / Kardan
 
Pan Jezus nadal czeka na obranie GO Królem Polski! ...i innych narodów! INTRONIZACJA!
5 miesięcy temu / mn
 
@Ryś PiS to nie są biologiczni spadkobiercy sanacji. Ale ideowi owszem.
5 miesięcy temu / abc
 
"Wnuki z sanacji na pewno sa inni jak ich dziadkowie. Zycie po ich upadku nauczylo ich bardzo duzo." Gdy się obserwuje działanie rekonstrukcyjnej grupy sanacji z Żolibora, to widać, że NICZEGO się NIE NAUCZYLI.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Premio i Czeslaw. Jedynie Wy macie wiedzę. Reszta opiera się tylko na jakis tam przesłankach. Co do masonów to może zostały krótko przed wojną zlikwidowane przez prezydenta. Przed wojną też żył kardynał Hlond. Czy on też jest winny że wojna wybuchła?
5 miesięcy temu / Qwerty
 
Intronizacja !
5 miesięcy temu / Wit
 
Oczywiście "oddanie" Gdańska opóźniło by atak sprzymierzonych Niemców i sowietów, ale oni tez byli by lepiej przygotowani. Ogromną zasługą Becka było umiędzynarodowienie konfliktu - doprowadzenie do wybuchu wojny. Można sobie wyobrazić sytuację, że wojna nie wybucha, Niemcy i sowieci likwidują "państwo sezonowe" przy dyplomatycznych protestach Zachodu. Wówczas "ostatecznie rozwiązano by problem polski" endlosung -ponoć do 1975 roku zamierzano zlikwidować narodowość polską.
5 miesięcy temu / Leopold
 
KOREKTA: Należy wziąć pod uwagę działalność masonerii, czego dowodem jest sekretarzowanie Józefa Rettingera u gen. Sikorskiego. ...
5 miesięcy temu / Jurek
 
Należy wziąć pod uwagę działalność masonerii, czego dowodem jest sekretarzowanie Józefa Rettingera u gen. Skorskiego. +++ Ocenia się, że w II Rzeczypospolitej działało nawet 14 lóż masońskich liczących w sumie ponad 300 członków ? zwykle osób wpływowych. Z ruchem wolnomularskim związani byli m.in. pierwszy prezydent Polski Gabriel Narutowicz, pięciokrotny premier Kazimierz Bartel, minister spraw zagranicznych i dyplomata Stanisław Patek. O przynależność do lóż podejrzewano także innych znaczących polityków z różnych obozów politycznych, m.in. Władysława Sikorskiego i Edwarda Rydza-Śmigłego. ? Nie ulega wątpliwości, że loże masońskie stanowiły nieformalne grupy nacisku na ośrodki decyzyjne i odgrywały znaczącą rolę. Jednak trudno ocenić skalę ich działania, skuteczność i rzeczywiste znaczenie ? mówi ?Rzeczpospolitej? prof. Włodzimierz Suleja, historyk. +++ W rezultacie nie nastąpiła Intronizacja Chrystusa wg przekazu Rozalii Celak, a Polacy ginęli za zgniły Zachód.
5 miesięcy temu / Jurek
 
Błędy jakie błędy?. Rozmówca coś tam zakłada a potem snuje tezę jak w beletrystyce, oczywiscie optymistyczną a przecież moze być odwrotnie. Np. gdyby Polska poszła na układy z Niemcami i Niemcy by przegrały, to co wówczas by się z nami stało, albo poszła na układ z Rosją a Rosja by przegrała itd. Po prostu innej alternatywy nie bylo, nawet jak byśmy się nie bronili, to mocarstwa zachodnie mogły wówczas nie wypowiedziec wojny i w tej sytuacji słuch o Polsce by zaginął.
5 miesięcy temu / Czesław
 
Dywagowanie w ten sposób jest po prostu chore i szkodliwe. Obecnie jesteśmy na wojnie ideologicznej i psychotronicznej i co robimy?
5 miesięcy temu / Gość
 
II Rzeczpospolita nigdy nie była w stanie obronić się przed nawałą niemiecką jak i przed sowiecką w 1939 roku. Pisanie o błędach sanacji jest nie na miejscu ! Dla przypomnienia sanacja to odbudowa państwa polskiego do 1939 roku a nie jakieś nic nie znaczące określenie . Każde określenie że nasi ojcowie nic nie zrobili by zapobiec agresji niemiecko-sowieckiej w 1939 roku jest wielką krzywdą i głupotą historyczną ! Nie mam nawet ochoty wymieniać w tym temacie zdań bo to nie przystoi zdrowo myślącemu Polakowi !!!!!!!!!!!!!!!
5 miesięcy temu / Premio
 
NALEZALO JEDYNIE UWIERZYC I DAC POSLUCH WIZJONERCE ROZALII CELAKOWNEJ ODNOSNIE INTRONIZACJI CHRYSTUSA KROLA W POLSCE PRZECIEZ JESZCZE W SIERPNIU OJCIEC PRZEZDZIECKI Z JASNEJ GORY BLAGAL O TO PRYMASA TAM PAN JEZUS WPROST PRZEKAZAL RATUNEEK JEDYNY DLLA POSLKI A TO WEZWANIE JEST NADAL AKTUALNE I WLASCIWIE NIE DOKONCZONE CZYYLI AKTUALNE
5 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 
To byly ciekawe wspomnienia tych panow. Kazdy suverenny Polak ma swoje wspomnienia przekazane od przodkow. Wiem ze sanacja zrobila co mogla aby istniec bo nikt nie chce oddac wladzy. Lecz ich pycha, buta, honor?i inne grzechy przyniosly im niespodzianke. Jak bylo naprawde nikt z nas nie wie, bo ich juz nie ma na tej ziemi. Historia nie zawsze jest napisana jak na to wskazuja fakty. Dobrze jest wyciagac sobie wnioski z przeszlosci. Kazdy ma inny sposob na rozwiazanie tej sytuacji. Ja osobiscie do dzis oplakuje moja rodzine zabita w czasie brutalnej II Wojny Swiatowej. Nalezy wybaczyc naszym wrogom, lecz nigdy nie mozna tego zapomniec. Wnuki z sanacji na pewno sa inni jak ich dziadkowie. Zycie po ich upadku nauczylo ich bardzo duzo. Ale musimy miec wiare w Boga I nadzieje, ktora on sam nam dal. Boze wybacz nam nasze grzechy I blagamy cie zmiluj sie nad nami.Amen.
5 miesięcy temu / Polak
 
.....nic dodać..nic ująć ... przykre i prawdziwe... taniec chocholi trwa w najlepsze
5 miesięcy temu / pik
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.