DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Błaszczak krytycznie o pomyśle relokacji imigrantów. „Mechanizm zagraża bezpieczeństwu”

Błaszczak krytycznie o pomyśle relokacji imigrantów. „Mechanizm zagraża bezpieczeństwu”
Źródło: mswia.gov.pl

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak podczas spotkania Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych, które miało miejsce w Brukseli przyznał, że „mechanizm relokacji imigrantów jest błędny i zagraża bezpieczeństwu”. Podkreślił przy tym, że polski rząd jest przeciwny przyjmowaniu imigrantów, a propozycje Komisji Europejskiej dotyczące relokacji nazwał próbą wywarcia presji na Polskę oraz Węgry.


Podczas spotkania w Brukseli, przedstawiciele rządów europejskich rozmawiali na temat problemu imigracji, a także mechanizmu relokacji imigrantów w Unii Europejskiej. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak przyznał, że Polska nie zgadza się na przyjmowanie imigrantów, a sam mechanizm określił mianem błędnego. Podkreślił również, że zagraża on bezpieczeństwu i stwarza niebezpieczeństwo powstania procederu handlu ludźmi. – Podtrzymujemy polskie stanowisko ws. uchodźców i jesteśmy przeciwni przyjmowaniu ich do Polski – mówił. – Stały mechanizm relokacji jest błędny i nie rozwiązuje problemu. Stanowi realne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski i Polaków – dodał minister Mariusz Błaszczak.


Szef MSWiA podkreślił w szczególności, że mechanizm relokacji imigrantów jest swoistą zachętą do podjęcia nielegalnego procederu handlu ludźmi. O problemie zaczęto mówić w zeszłym roku, ale w debacie publicznej sprawa ta jest marginalizowana. Podkreśla się jedynie konieczność pomocy osobom docierającym nielegalnie do granic Europy. – Mechanizm relokacji tylko spotęguje kryzys. Handlarze będą organizowali przerzut ludzi do Europy, zarabiając przy tym ogromne pieniądze i ryzykując życie tych ludzi – tłumaczył Błaszczak. Jak dodał, Polska nie wycofuje się z pomocy i aktywnie wspiera potrzebujących w krajach Bliskiego Wschodu, m.in. w Iraku oraz Syrii. Minister przypomniał, że polski rząd w 2016 roku przekazał blisko 119 mln zł na pomoc ofiarom konfliktów we wspomnianych wyżej krajach.


– Polski rząd jest solidarny wobec naszych partnerów. Z całą pewnością należy uszczelnić granice zewnętrzne Unii Europejskiej. To jest rozsądne działanie. Jesteśmy tam, gdzie jest taka potrzeba – mówił polski minister na spotkaniu Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Błaszczak podkreślał również, że Polska skupia się na ochronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, która jest także granicą Polski. Dodał, że rząd zawsze będzie wspierał swych partnerów, którzy będą prosić o wsparcie. Jako przykład podał udzielenie pomocy Węgrom, którzy zwrócili się z prośbą o oddelegowanie polskich funkcjonariuszy straży granicznej, którzy wspieraliby ochronę granicy węgiersko-serbskiej. Dodał, że polscy strażnicy pracują także na innych granicach, m.in. macedońsko-greckiej, bułgarsko-tureckiej, a także słoweńsko-chorwackiej.


Zdaniem ministra Mariusza Błaszczaka, propozycje Komisji Europejskiej związane z relokacją imigrantów są chęcią wywarcia nacisku na Polskę oraz Węgry. – To próba wywarcia presji na Polskę, Węgry, na inne państwa, próba zmuszenia nas do tego, żebyśmy spłacali zobowiązania, których nie podejmowaliśmy – powiedział.Źródło: wprost.pl

WMa

DATA: 2017-05-18 19:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Hanys: oj, z argumentacją "płacić za pomoc" radzę uważać. Przecież UE ponoć chce nam płacić za każdego przyjętego "uchodźcę".
ponad 3 lata temu / r
 
Co za hipokryzja! A ilu Ukraińców rząd z panem Błaszczakiem powitał w Polsce? Aktualnie jest ich ponad 2 miliony!!! A jakie są prognozy? Ukraina pójdzie z Banderą a nie z Polską. Bo Bandera jest dla nich najważniejszy. Oni potrzebują przejęcia władzy. Polska, powiem cynicznie, z punktu widzenia tych ludzi odegrała swoją rolę. Była adwokatem Ukrainy, cały czas wspomagała, wpuszcza robotników, żeby pracowali, wpuszcza uczniów. Co Polska może zaproponować, jakie warunki postawić radykałom na Ukrainie? (?) Ukraina rozwija się w kierunku najgorszym, dla niej samej, a także dla sąsiadów.
ponad 3 lata temu / wmo
 
A Cimoszewicz mowi ze powinnismy przyjmowac bo w czasie wojny tez pomagano Polakom. - zapomnial tylko dodac ze pomoc placilismy polskim zlotem zdeponowanym w Londynie
ponad 3 lata temu / Hanys
 
Jak słusznie tu ostatnio zauważył jeden z komentatorów: Nie zapominajmy o projekcie Judeopolonii czyli Polsce jako miejsca miękkiego lądowania dla obywateli Izraela.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.