DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Błaszczak krytycznie o deklaracji samorządowców. „Prezydenci z PO chcą tworzyć muzułmańskie getta”

Błaszczak krytycznie o deklaracji samorządowców. „Prezydenci z PO chcą tworzyć muzułmańskie getta”
Fot. Lukasz Kobus / Forum

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak odniósł się do pomysłu prezydentów 11 polskich miast, którzy wyrazili chęć przyjęcia imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Samorządowcy reprezentujący w głównej mierze Platformę Obywatelską zapowiedzieli, że będą zapraszać imigrantów wbrew stanowisku rządu. Zdaniem szefa MSWiA, prowadzić to będzie to utworzenia muzułmańskich gett.


Na antenie Polsat News minister Mariusz Błaszczak powiedział, że ingerowanie samorządowców z PO w sprawy polityki migracyjnej może doprowadzić do powstawania muzułmańskich gett w Polsce. –Wbrew polityce rządu, prezydenci z PO chcą tworzyć getta w swoich miastach, czyli chcą doprowadzić do katastrofy społecznej – mówił Błaszczak. Następnie podkreślił, że obecnie znajdujemy się w przeddzień wyborów samorządowych, które odbędą się w przyszłym roku, dlatego wyborcy muszą czuć się bezpiecznie.


– W następnym roku czekają nas wybory samorządowe, dlatego wyborcy powinni pamiętać, że jeśli chcą, aby w ich miastach było bezpiecznie, nie powinni głosować na tych, którzy chcą stworzyć muzułmańskie getta – mówił szef resortu spraw wewnętrznych. Mariusz Błaszczak dodał, że zgoda wyrażona przez rząd PO-PSL na przyjmowanie uchodźców jest de facto zgodą na przyjmowanie imigrantów z muzułmańskich krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa obywateli.


Polityk podkreślał, że nie można ugiąć się w sprawie przyjmowania imigrantów. Zwracał uwagę, że nawet stosunkowo niewielka liczba przybyszów spoza Europy może okazać się niebezpieczna dla porządku publicznego. Minister dodał, że przykładem na to może być Finlandia, która miała niegdyś przyjąć 100 uchodźców, a dziś ich liczba jest szacowana w granicach 26 tys. – To są ludzie, którzy mają liczne rodziny, tworzą getta, nie integrują się. Konsekwencją jest katastrofa społeczna – mówił Mariusz Błaszczak.


Deklaracja samorządowców reprezentujących Platformę Obywatelską polega na gotowości na przyjęcie imigrantów i wspólną próbę wypracowania polityki migracyjnej względem przybyszów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. „We wspólnym i szeroko rozumianym interesie jest odpowiedzialne i bezpieczne zarządzanie migracjami na poziomie lokalnym, tak, aby tworzyć miasta społecznie spójne, minimalizując zagrożenia związane z gettoizacją” – czytamy w deklaracji podpisanej m.in. przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz prezydent Łodzi Hannę Zdanowską.

 

 

Źródło: wprost.pl

WMa
 

 


DATA: 2017-07-08 11:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Witold Gadowski informował, że w Warszawie powstaje duże zamknięte osiedle muzułmańskie z meczetem, budowane przez firmę malezyjską, wiec jakoś ten niby opór PIS da się obejść - przyjadą jako studenci, inwestorzy, do pracy, a utrzymywani przez Waszczykwoskiego na stołkach MSZ-towskich agenci postkomuny wydadzą im wizy. Naczelny Rzepy zachwyca się desantem kulisów z Indii, rozwożących pizzę po Warszawie. Ktoś w ambasadzie PR w Indiach dał tym nędzarzom wizy, oni zamierzają się tu osiedlać i ściągają nowych. Nie zapominajmy, że hinduiści nienawidzą chrześcijan, a przy tym Hindusi to masowi gwałciciele. W Indiach są masowo abortowane dziewczynki, dlatego ci ludzie to obłąkani seksmaniacy.
ponad 3 lata temu / Kasandra
 
Nie można dopuścić do tego! Nie chcemy muzułmanów w Polsce !!!
ponad 3 lata temu / ZaŻadneSkarby! iToAniJednego!
 
warto jak najczęściej przypominać,ze wybory do władz samorządowych 2014 (30 listopad) były sfałszowane.Dla tego "wygrali" w prawie wszystkich miastach lewaki(po,sld). Teraz są tego skutki. Starają się realizować masoński plan nwo. Tych 11 trzeba jeszcze przed wyborami usunąć ze stołków na podstawie fałszerstwa wyborczego i zdrady narodowej(tj napuszczanie dzikich hord nachodźców na Polskę)
ponad 3 lata temu / jac
 
Do "wwm": Przeczytaj cały artykuł-wywiad Scalfari (ateisty,negującego bóstwo Chrystusa) w "Repubblica" (włoski odpowiednik "GW") z Franciszkiem - najlepiej w oryginale. Papież oddaje się marzeniom o federalnej Europie, z jednym parlamentem i jednym rządem, który otworzyłby szeroko bramy uchodźcom! Rzekomo z powodu przeszłości kolonialnej Europy,rzekomo z powodu nieuchronności zjawiska zalania bogatych przez biednych !! Franciszek grozi,że Europa bez takiego rządu (Ein Volk, Ein Reich...) przestanie się liczyć (???). Pewnie Soros też podpisałby się pod tymi myślami - ale my nie chcemy scentralizowanej Europy (ani też zdecentralizowanego Kościoła!). Prezydent Trump docenił wartości poszczególnych narodów - i w 24 godziny (Hamburg!) historia przyznała mu rację! Więc róbmy swoje cierpliwie i módlmy się za naszego Prezydenta i nasz rząd,którzy rzeczywiście dbają o bezpieczeństwo Polaków! A "samorządowców" PO zmieciemy w wyborach w 2018!
ponad 3 lata temu / gość
 
@ cichy Wielu naiwnych wierzyło tutaj, że PiS zlikwiduje aborcję. Naiwna to była wiara. Gdy dostaną przykaz z ambasady to wpuszczą kogo trzeba. Na razie mają przykaz wpuszczać Ukraińców. Potem, gdy zrobi się miejsce to będą wpuszczać Eskimosów.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
Wierzę, że dopóki Polską rządzi Pani premier Beata Szydło to do Polski nie zostaną wpuszczeni emigranci, młode byczki liczące na socjal. Prezydenci 11 miast niech przyjmują do swoich domów i mieszkań emigrantów i ich żywią.
ponad 3 lata temu / cichy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.