DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Błąd albo zorganizowana akcja. Sprzeczne wyjaśnienia na temat blokowania stron przez Facebooka

Błąd albo zorganizowana akcja. Sprzeczne wyjaśnienia na temat blokowania stron przez Facebooka

To błąd systemu, a nie interwencja Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych stoi za zablokowaniem ponad 300 prawicowych profili. Tak przynajmniej twierdzi Facebook.

 

W ostatnich dniach doszło do zablokowania przez administrację Facebooka ponad 300 prawicowych profili. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ogłosił, że to jego zasługa, bo zgłosił w ostatnim czasie zgłosił administracji portalu ponad 2 tys. profili, które miałyby łamać obowiązujące w Polsce prawo.

 

Przedstawiciele Facebooka w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl, stwierdzili jednak, że blokada nie ma związku z akcją Ośrodka, ale był to błąd jednego z systemów bezpieczeństwa. Doprowadził on do „tymczasowego zawieszenia niektórych stron na platformie”.

 

Administracja portalu dodała także, że kiedy problem został wykryty, przywrócone zostały wszystkie domeny.

 

Źródło: gosc.pl

MA


DATA: 2017-08-01 19:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dopóki do internetu ,nie trzeba logować się przez fesjbuk ,to wszystko w porządku . Nigdy nie miałem tam profilu i dobrze mi z tym :-)
ponad 2 lata temu / mk
 
A czy fejkbuk ma usuwać strony łamiące polskie,europejskie,amerykańskie,"globalistyczno-NWO" PRAWO ,czy nic nie usuwać ,czy wszystko usunąć ,to jest już ich problem . Przecież nie sposób zmuszać prywatnej firmy do publikowania jakichś treści ,czy pewne treści powinny być usuwane ze względu na jakieś PRAWO ,to dobre pytanie .
ponad 2 lata temu / mk
 
To chyba kluczowe . Błędy się zdarzają ,natomiast wobec zorganizowanych akcji należy zachować ekstremalną ostrożność. Jakie cele przyświecają ich inicjatorom ? Ostatnio modne słowo astroturfing . Natomiast w przypadku tego "Ośrodka" ,to akurat jest łatwe do odgadnięcia :-) tzn. szerzenie ksenofobii i rasizmu .
ponad 2 lata temu / mk
 
Poza tym, jak odróżnić błąd ,od świadomego ,celowego ,z premedytacją działania. Każdy osobiście łatwo może ocenić kiedy sam się pomylił ,a kiedy wykonuje jakieś przemyślane operacje. Co do zachowań innych ,ponieważ nie mamy dostępu do ich świadomości ,to jesteśmy zdani na statystyczną ocenę , na ile coś jest prawdopodobne. Technikalia budowy klastrów serwerowych , funkcje hashujące itd. powodują ,że jest skrajnie nieprawdopodobne,by na jakimś kawałku infrastruktury ulokowały się w większości strony o jakimś charakterze ideowym. Więc hipotezę awarii sprzętu należy odrzucić jako. Nie istnieją i raczej nie powstaną algorytmy,które "przeczytają","zrozumieją","ocenią" jakąś informację (chociażby ze względu na nierozstrzygalność problemu stopu algorytmu) ,heurystyki to np. usuwanie stron zawierających słowo pedał,usuną fanpejdze cyklistów. Może należałoby zrobić listę usuniętych stron i ocenić ,czy jakaś heurystyka nie za działała ,czy KŁAMIĄ .
ponad 2 lata temu / mk
 
Dodajmy, że usunięcie profili patriotycznych okazało się "błędem" po ogłoszeniu przez Ordo Iuris nieodpłatnej pomocy prawnej dla poszkodowanych i podjęcia działań przed UOKiK. Gratulacje dla Ordo Iuris!
ponad 2 lata temu / Obserwator
 
Niestety "brak tolerancji dla wrogów tolerancji" i "brak wolności dla wrogów wolności" jak Voltaire i Lenin wiecznie żywe .
ponad 2 lata temu / mk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.