DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


tak się składa że papa Franciszek też jest znany! i tu mamy problem....
7 miesięcy temu / wot probliema
 
Tyle powiedział ,że nie powiedział. mistrz odwracania kota ogonem.
7 miesięcy temu / kolo
 
Parole,parole,parole...słowa,słowa,słowa..... Teoretycznie "za" a praktycznie "przeciw" : Na pięknych wyspach Pacyfiku można żonatych wyświęcać? No to potem będziemy witać żonatych "misjonarzy" znad Pacyfiku do pacyfik/owania opornych tradycjonalistów : Będą uczyć tanga nieżonatych księży? Jak na filmie Franciszek Benedykta XVI?
7 miesięcy temu / Nina
 
Tak,znane,ale wielu katolików ma wątpliwości.I to ogromne.Widocznie nie na darmo Pan Bóg dopuścił do dwupapiestwa.Jeden mąci,drugi walczy o utrzymanie Kościoła w Tradycji.Z tym,że ten pierwszy robi wszystko w świetle kamer,drugi tylko publikuje swoje prace.Który przekaz trafi do szerszej publiczności,komu będzie się chciało czytać,komu wyciągać wnioski?Łatwiej jest poddać się obrazkom niźli literkom.Ludzie zostali rozleniwieni dzięki naukom,że Pan Bóg kocha wszystkich,że złego nie ma bo to fantomy myślowe,że cokolwiek uczynią na ziemi i tak w niebie nie zostanie zauważone.Coraz wyraźniej widać,że Tradycja KK stoi na przegranych pozycjach.Bo jeśli dopuszcza jakieś ulgi na krańcach świata,to pokazuje jak kiepska jest formacja duchowieństwa,że nie potrafią "iść i nauczać wszystkie narody".Nie ma i nie powinno być czegoś takiego jak celibat opcjonalny,bo może zaistnieć opcjonalna msza,która już nie będzie Mszą tylko świętokradztwem,które prowadzi dusze na zatracenie.
7 miesięcy temu / rgt
 
,,Osobiście uważam, że celibat jest darem dla Kościoła. Nie zgadzam się, by pozwolić na celibat opcjonalny: mogłaby jedynie pozostać taka możliwość w miejscach najodleglejszych - myślę o wyspach Pacyfiku ..., kiedy istnieje potrzeba duszpasterska, tam pasterz musi myśleć o wiernych?. Najpierw myśl o Bogu. Leżenie krzyżem i modlitwa do Ducha Świętego o powołania, to powinien być pierwszy krok pasterzy. a nie uchylanie drzwi dla ohydy spustoszenia.
7 miesięcy temu / Airam
 
Czyli powiedział "ale" - bo skoro "na wyspach pacyfiku" czy "najodleglejszych" można, to znaczy że w Kościele Powszechnym można. "Niemcy" już to powiedzieli - jeżeli gdzieś to i u nas.
7 miesięcy temu / Wojtek
 
Pytanie zatem... To po co był ten synod? Żeby siać zamęt, trochę zbadać nastroje, a teraz wycofać się rakiem ?
7 miesięcy temu / DNA
 
Co za bełkot. Brak jakiejkolwiek jednoznaczności... Płynnie jak u Baumana.
7 miesięcy temu / Kamil Rojek
 
Stanowisko Ojca Świętego w sprawie celibatu jest znane? Czyżby? Dawno nie ubawiłem się tak dobrze! Przyzwyczaił już nas, że w każdej niemal sprawie jest - jak to określił pewien Klasyk - ZA, a nawet PRZECIW!
7 miesięcy temu / Anna
 
Watykan ma mistrzostwo w gadaniu tak żeby nic nie powiedzieć i jednocześnie zostawić wszystkie furtki otwarte. A 2000 świeckich diakonów w Niemczech i tak wyświęcą. Potem pójdzie już gładko. Metoda plaserkowania działania. Co do dwóch papieży, to oni cierpliwie czekają aż zostanie jeden.
7 miesięcy temu / Ron
 
Po tym, że Watykan oficjalnie postanowił skomentować wystąpienie Benedykta XVI i kard. Saraha widać jaką miało ono wagę. Dotychczas krytyczne głosy pojedynczych hierarchów, nawet kardynałów na temat tzw. synodu amazonakiego były zwyczajnie olewane. Dobrze, że Ojciec Święty Benedykt XVI zdecydował się użyć swojego autorytetu, by skrytykować tą agendę, która przyświeca liberalnej frakcji w Kościele. Szkoda tylko, że przy okazji inne aberracje będące owocami tego synodu nie zostały równie mocno skrytykowane.
7 miesięcy temu / Wernyhora
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.