DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2021 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 6  >   Społeczeństwo

Paweł Toboła-Pertkiewicz

Bitwa przegrana, wojna wciąż trwa


Zwycięstwo w wyborach prezydenckich Baracka Obamy nie jest końcem „cywilizacji białego człowieka”, ale ich wynik rzeczywiście stawia pod znakiem zapytania przyszłość Stanów Zjednoczonych. Czy romans Ameryki z Obamą to zaledwie krótki epizod w historii, czy trwały skręt w lewo? A może szansa na szybki powrót do konserwatywnych korzeni?

O negatywnych skutkach wyboru Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych napisano już wystarczająco wiele. Nie chcąc powtarzać tych samych argumentów, chciałbym w tym artykule pójść nieco pod prąd i przedstawić ewentualne pozytywne skutki, jakie w dalszej perspektywie może przynieść wybór Obamy na prezydenta USA. Czy w ogóle takie są? Myślę, że tak.

Przede wszystkim trzeba sobie jasno odpowiedzieć, że niezależnie od tego, kogo demokraci wystawiliby w wyścigu wyborczym, ich zwycięstwo i tak było pewne. Po 8 latach, w gruncie rzeczy fatalnej, prezydentury George’a Busha, po trwających od kilku lat dwóch wojnach i wreszcie załamaniu się gospodarki, nie sposób wygrać wybory. Co najmniej cztery lata w opozycji dają szansę konserwatystom na powrót do korzeni, do tradycji Reagana i ery lat 80. ub. wieku, czego chciałaby większość Amerykanów. Wbrew pozorom, większość mieszkańców nadal czuje się konserwatystami. Gdy prezydentem zostawał Reagan, 57 proc. Amerykanów określało się mianem „konserwatystów”, a za „liberałów” uważało się 38 proc. Na kilka tygodni przed przeprowadzką do Białego Domu Obamy stosunek wygląda następująco: 53 do 40 proc. na korzyść „konserwatystów”. Dlaczego zatem Amerykanie dali się uwieść człowiekowi, o którym w zasadzie niewiele wiedzą i nie znają jego poglądów w wielu sprawach?

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Amerykański przywódca – w przeciwieństwie do poprzedniej administracji – zakazał łączenia kryzysu i choroby COVID-19 z Chinami. Dlaczego? By przeciwdziałać „uprzedzeniom rasistowskim” w stosunku do Amerykanów pochodzenia azjatyckiego. W przestrzeni publicznej nie można mówić o „chińskim wirusie”, „wirusie z Wuhan” itp.

 
 

Na grzywnę w wysokości 4,3 tys. zł i zapłatę kosztów postępowania skazany został asesor komorniczy, który w październiku ubiegłego roku nawoływał do spalenia siedziby Ordo Iuris. Komisja Dyscyplinarna nakazała też mężczyźnie przeproszenie Instytutu i przekazanie przeprosin do Ministerstwa Sprawiedliwości i Krajowej Rady Komorniczej celem opublikowania na stronie internetowej KRK. Wpis jaki mężczyzna umieścił na Twitterze był komentarzem do nielegalnego protestu środowisk proaborcyjnych, jaki odbył się przed siedzibą Instytutu.

 

 

Posłowie Lewicy oraz aktywiści objęci patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich usiłują wprowadzić do polskiego systemu prawnego niechrześcijańskie pochówki ekologiczne. Chodzi na przykład o mieszanie prochów zmarłych z nasionami drzew. To modna na Zachodzie alternatywa dla chrześcijańskiego grzebania zmarłych.

 

Czterdziestu pięciu z pięćdziesięciu senatorów zasiadających w wyższej Izbie kongresu poparło wniosek, by nie poddawać byłego prezydenta Donalda Trumpa po raz kolejny procedurze impeachmentu. Chociaż inicjatywa nie powiodła się, komentatorzy wskazują, że to wyraźny znak, iż były szef Białego Domu nie zostanie skazany za domniemane podżeganie do szarży na Kapitol, w wyniku której śmierć poniosło pięć osób.

 

Czy Polak, leżący w szpitalu w Plymouth, musiał umrzeć? Dlaczego do tego doszło? I co mówi nam to o współczesnej cywilizacji? Dziennikarz i publicysta, Roman Motoła w rozmowie z Piotrem Relichem.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.