DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 6  >   Społeczeństwo

Paweł Toboła-Pertkiewicz

Bitwa przegrana, wojna wciąż trwa


Zwycięstwo w wyborach prezydenckich Baracka Obamy nie jest końcem „cywilizacji białego człowieka”, ale ich wynik rzeczywiście stawia pod znakiem zapytania przyszłość Stanów Zjednoczonych. Czy romans Ameryki z Obamą to zaledwie krótki epizod w historii, czy trwały skręt w lewo? A może szansa na szybki powrót do konserwatywnych korzeni?

O negatywnych skutkach wyboru Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych napisano już wystarczająco wiele. Nie chcąc powtarzać tych samych argumentów, chciałbym w tym artykule pójść nieco pod prąd i przedstawić ewentualne pozytywne skutki, jakie w dalszej perspektywie może przynieść wybór Obamy na prezydenta USA. Czy w ogóle takie są? Myślę, że tak.

Przede wszystkim trzeba sobie jasno odpowiedzieć, że niezależnie od tego, kogo demokraci wystawiliby w wyścigu wyborczym, ich zwycięstwo i tak było pewne. Po 8 latach, w gruncie rzeczy fatalnej, prezydentury George’a Busha, po trwających od kilku lat dwóch wojnach i wreszcie załamaniu się gospodarki, nie sposób wygrać wybory. Co najmniej cztery lata w opozycji dają szansę konserwatystom na powrót do korzeni, do tradycji Reagana i ery lat 80. ub. wieku, czego chciałaby większość Amerykanów. Wbrew pozorom, większość mieszkańców nadal czuje się konserwatystami. Gdy prezydentem zostawał Reagan, 57 proc. Amerykanów określało się mianem „konserwatystów”, a za „liberałów” uważało się 38 proc. Na kilka tygodni przed przeprowadzką do Białego Domu Obamy stosunek wygląda następująco: 53 do 40 proc. na korzyść „konserwatystów”. Dlaczego zatem Amerykanie dali się uwieść człowiekowi, o którym w zasadzie niewiele wiedzą i nie znają jego poglądów w wielu sprawach?

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1455 – zmarł bł. Fra Angelico (właśc. Guido di Pietro), włoski dominikanin, wybitny malarz religijny (ur. 1387). Do klasztoru wstąpił w wieku 20 lat. Pełnił funkcję wikariusza i przeora konwentu w Fiesole. Malarstwa uczył się we Florencji. Na polecenie papieża Eugeniusza IV udał się do Rzymu, gdzie wymalował dwie kaplice w bazylice św. Piotra i Pałacu Watykańskim. Na zamówienie Ojca Świętego Mikołaja V przyozdobił jego apartament oraz prywatną kaplicę. Swoje dzieła Fra Angelico pozostawił także w Kortonie i Orvieto.

 
 

Ambasador Izraela w Polsce naciska na „jakieś rozwiązanie” w kwestii żydowskiego mienia bezspadkowego.

 

Przyjęcie przez Tuchów w maju ubiegłego roku deklaracji o „strefie wolnej od ideologii LGTB” wywołało reakcję partnerskiego miasta we Francji. Radni leżącego w departamencie Loiret miasta Saint-Jean-de-Braye zawiesili na ostatniej sesji rady miejskiej współpracę z Polakami. Powodem tej decyzji jest przyjęcie przez tuchowski samorząd uchwały o odcięciu się od permisywnej propagandy środowisk tak zwanych gejów, lesbijek, transwestytów, itp. Teraz strona francuska domaga się „wyjaśnień” i „wycofania uchwały”.

 

W ostatnich miesiącach aktywiści ruchu LGBT dopuszczają się różnych praktyk, mających na celu ograniczenie liczby polskich samorządów przyjmujących Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument ten, zawierający postulaty konkretnych działań wzmacniających rodzinę i małżeństwo, został przygotowany m.in. przez Instytut Ordo Iuris. Samorządy, które wdrażają SKPR, bywają uznawane za rzekome „strefy wolne od osób LGBT”. Działacze LGBT z Polski doprowadzili do przyjęcia przez Parlament Europejski rezolucji, zawierającej nieprawdziwe informacje na ten temat, a teraz grożą prorodzinnym władzom lokalnym pozbawieniem funduszy z Unii Europejskiej. Ta próba szantażu nie ma jednak podstaw prawnych.

 

Wszystkie dotychczasowe badania stwierdzają, że pozycja Człowieka z całunu jest typowa dla ciała po śmierci. Tymczasem chodzi o zwykły ruch osoby, która próbuje wstać – twierdzi prof. Bernardo Hontanilla z Kliniki Uniwersyteckiej Nawarry, chirurg plastyczny, pierwszy przedstawiciel swej specjalności, badający Całun Turyński.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.