DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Biskupi zatrwożeni szybkim wzrostem liczby „wspomaganych samobójstw”

Biskupi zatrwożeni szybkim wzrostem liczby „wspomaganych samobójstw”
Fot. Pixabay

Biskupi Australii wyrażają głębokie zaniepokojenie szybkim wzrostem liczby tzw. samobójstw wspomaganych. Z danych w tej sprawie wynika, że tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy jedynie w stanie Wiktoria miało miejsce tyle samo „samobójstw wspomaganych” co w amerykańskim stanie Oregon w ciągu… 17 lat!

 

W ostatnich 12 miesiącach w stanie Wiktoria życie – przy współudziale medyków – odebrały sobie 124 osoby. Kolejnych 110 osób otrzymało „sądową zgodę na samobójstwo”.

 

W ciągu ostatniego roku nastąpił również 7-procentowy wzrost liczby lekarzy przechodzących specjalistyczne szkolenia w zakresie pomocy przy „popełnieniu samobójstwa”. Dziś aż 37 procent lekarzy w stanie Wiktoria ma uprawnienia do prowadzenia tego typu praktyk.

 

Kościół australijski niepokoją też doniesienia o zmianach, na podstawie których lekarze będą mogli bez ograniczeń rozmawiać z pacjentami o planowanych przez nich samobójstwach.

 

Według biskupów Ballarat, Melbourne, Sandhurst i Sale, liczb tych z pewnością nie można zaliczyć do osiągnięć lokalnej opieki zdrowotnej. W ich zgodnym osądzie jest to raczej „smutna historia utraty nadziei i zaniedbania najsłabszych”.

 

Duchowni zwracają uwagę, że nowy projekt zmian nie mówi nic o problemie zdrowia psychicznego, o tym, ilu pacjentów zmarło samotnie, a ilu z nich nie było w stanie uzyskać opieki paliatywnej.

 

Źródło: vaticannews.va

ChS

 


DATA: 2020-09-11 14:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

.Myślę ze do tych wszystkich wiadomości należy podchodzić z rezerwą!
1 miesiąc temu / Adi1302
 
Biedne dusze ludzi idące na zatratę wieczną. Kiedyś za tę zbrodnie odpowiedzą wiecznością również pseudo lekarze, sędziowie i rząd australijski, który to prawo uchwalił.
1 miesiąc temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.