DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Biskupi w Polsce przeciwko gender! List Konferencji Episkopatu Polski

Biskupi w Polsce przeciwko gender! List Konferencji Episkopatu Polski
#HOMOREWOLUCJA    #RODZINA    #KEP    #EPISKOPAT    #LIST    #GENDER

Pasterze Kościoła w Polsce wystosowali list do wiernych na Niedzielę Świętej Rodziny, w którym z całą mocą wystąpili przeciwko ideologii gender. Wskazują uwagę na tragiczne skutki wychowywania dzieci w parach homoseksualnych: tendencje samobójcze czy wykorzystywanie seksualne przez „rodziców”.


Biskupi podkreślają w liście, że „także dzisiaj posłuszeństwo Bogu i Jego woli jest gwarantem szczęścia w rodzinie”, a odrzucenie chrześcijańskiej wizji małżeństwa i rodziny prowadzi nieuchronnie do rozkładu rodzin i klęski człowieka.


Najwyższy niepokój budzą „próby zmiany pojęcia małżeństwa i rodziny narzucane współcześnie, zwłaszcza przez zwolenników ideologii gender i nagłaśniane przez media”. „Wobec nasilających się ataków skierowanych na różne obszary życia rodzinnego i społecznego czujemy się przynagleni – piszą biskupi – by z jednej strony stanowczo i jednoznacznie wypowiedzieć się w obronie małżeństwa i rodziny, fundamentalnych wartości, które je chronią, a z drugiej przestrzec przed zagrożeniami płynącymi z propagowania ich nowej wizji”.

 

Biskupi zwracają uwagę, że ideologia gender jest wprowadzana do Polski na różnych płaszczyznach życia społecznego. „Bardzo sprytnie pomija się fakt, że celem edukacji genderowej jest w gruncie rzeczy seksualizacja dzieci i młodzieży. Rozbudzanie seksualne już od najmłodszych lat prowadzi jednak do uzależnień w sferze seksualnej, a w późniejszym okresie życia do zniewolenia człowieka”.

 

„W następstwie takiego wychowania, realizowanego przez młodzieżowych edukatorów seksualnych, młody człowiek staje się stałym klientem koncernów farmaceutycznych, erotycznych, pornograficznych, pedofilskich i aborcyjnych. Poza tym zniewolenie seksualne często łączy się z innymi uzależnieniami (alkoholizm, narkomania, hazard) oraz z krzywdą wyrządzaną samemu sobie i innym (pedofilia, gwałty, przemoc seksualna)” – podkreślają biskupi.

 

Biskupi podkreślają, że „nie można milczeć wobec prób wprowadzania ideologii niszczącej antropologię chrześcijańską i zastępowania jej głęboko destrukcyjnymi utopiami, które niszczą nie tylko pojedynczego człowieka, ale i całe społeczeństwo”. List pasterski pt. „Zagrożenia rodziny płynące z ideologii gender” zostanie odczytany w kościołach w całej Polsce w Niedzielę św. Rodziny przypadającą w tym roku 29 grudnia.

 

 

Źródło: KAI

KRaj


DATA: 2013-12-20 14:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest mocny list? Raczej niezwykle łagodny.
ponad 6 lat temu / Ramolot
 
pan Romuald jest w błędzie, jego stanowisko jest dokładnie zaprzeczeniem "misji" Polaków, jest tym co chcą środowiska wrogie KK, zamknijcie się w swoich kościołach, tam klepcie swoje zdrowaśki i niech was nikt nie widzi, a nam pozostawcie przestrzeń publiczną
ponad 6 lat temu / visitor
 
Próbuję zachodzić w głowę, jak można tą chorą przeciez ideologię przyjmować czy tolerować zupełnie na neutralnym światopoglądzie, a co dopiero w duchu wiary.Przepraszam, to chyba trzeba odchodzić od rozumu,uwazam że to nie jest warte by na to tyle aż zwracać uwagi. Jeszcze raz zalecam : ponieważ p. Bóg oczekuje od Polaków misji swiadectwa wiary /św. s.Faustyny i sł. Bożej Rozalii Celakównej/ przez masowe uczestnictwo w krucjacie Różańcowej za ojczyznę możemy uzyskać łaskę u Boga by oszczędził naszą ojczyznę i świat przed ....
ponad 6 lat temu / Romuald
 
List powinien byc w ostrym i zdecydowanym tonie . Duszpasterze powinni wyglosic przed odczytaniem slowo wstepne . A tak znow mamy "wiecie, rozumiecie" a nie "tak tak , nie nie ". Bez Kosciola walczacego bedzie ciezko. Nie wolno im ustapic na krok , tak postapiono z Krzyzem na Krakowskim Przedmiesciu , efekt tego byl natychmiastowu . Non possumus!
ponad 6 lat temu / rzymski katolik
 
gender jest złem i dobrze że się o tym mówi, dobrze też ujęli gender jako rozbudzanie seksualne najmłodszych żeby zasilali potem koncerny farmaceutyczne, erotyczne, aborcyjne i inne tego typu
ponad 6 lat temu / as
 
Wielkie dzięki dla Pasterzy Kościoła Katolickiego w Polsce!
ponad 6 lat temu / Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.