DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Mimo wszystko, tym trzem biskupom należy się podziękowanie i wsparcie za ich silny i odważny głos w obronie życia i wiary
7 miesięcy temu / Toni
 
Kara już dotyka świata, tu i tam, na razie w Polsce jesCze nie. Na razie. Pan Jezus m?wił że Polska ostai się, jeśli podporządkuje się pod Prawo Boże inaczej nie ostoi się. Czy Polska podporządkowała się pod Prawa Boże? Nie! Wiec póki co jesteśmy na drodze zagłady ...
7 miesięcy temu / Proroctwo
 
Są opinie,że Prawo i Sprawiedliwość nie powinno podejmować się ratowania Polski. Przejęli rządy, gdy Titanic Polska już tonął a orkiestra medialna TVN i in. grała by tylko tonąć i tylko oskarżać Tego dramatu powinien doświadczyć każdy by zrozumieć swój własny błąd braku wiedzy, nierozumienia, braku odpowiedzialności za DOBRO WSPÓLNE Polskę i obwinianie, obwinianie. Dla tych, którzy nie otworzyli oczu czas jest bardzo krótki. Gdzie są- nie prości ludzie- autorytety Kościoła - poszli na kompromisy między dobrem a złem wprowadzając tylnymi drzwiami truciznę? Kto mówił płomienne, pełne prawdy kazania od śmierci Papieża? Jaka jest ich odpowiedzialność,że młode pokolenie odchodzi pod kościoła, że tych wartości nie wynosi z kościoła ani z domu? Kto pozwolił na fałszywego ducha (neokatechumenaty i in.) w kościele?
7 miesięcy temu / Mika
 
Jak można pisać,że PiS straci władzę to będzie gorzej..!!...acha,czyli kosztem zabijanych dzieci ma mnie być dobrze..!!...owszem jest lepiej,ale nie samym chlebem żyje człowiek.Może trzeba jako krajowi oczyścić do fundamentów...i budować na prawdzie..od zera..!!!...PiS mnie oszukał,a do Jazzz,pytam się czy aby napewno "układ który być może rządzi od 89.r...da swtorzyć partię naprawdę POLSKĄ..!!!...???...Pax
7 miesięcy temu / Paweł
 
Krytykom PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego doradzam zakładanie parti, zwyciężanie w wyborach i zmienianie Polski. Dosyć ględzenia. Niestety nie ma chętnych którzy ruszyliby tyłek sprzed komputera i wzięli się do pracy oraz dobrowolnie narażali się na obelgi, wyzwiska, poniżanie. Nie ma chętnych, którzy wytrzymaliby wylewanie kubłów pomyj na swoją głowę przez kilkanaście lat. Zadeklarowany katolik, prof. Piotrowski założył partię ale nie ma ona w nazwie słowa "katolicka", czas pokaże czy było to wyjście awaryjne. Polityka to nie zabawa. Wielu nadętych krzykaczy, którzy mieli górnolotne hasła na sztandarach, przekonało się o tym, odeszli już w polityczny niebyt, NICZEGO NIE DOKONALI, nikt o nich nie pamięta. Nie krytykujcie pchopnie J. Kaczyńskiego, dobra zmiana trwa, najprawdopodobniej będzie trwała przez następną kadencję. Może wtedy wystarczy zmienić konstytucję i zmienić Polskę na lepszą jednym pociągnięciem. Presja z kraju i zagranicy żeby do tego nie dopuścić trwa.
7 miesięcy temu / Jazzz
 
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań." T. Kościuszko
7 miesięcy temu / Janek
 
Polityk musi działać tak żeby wygrac wybory, jak J.Kaczyński posłucha biskupów to przegra wybory i bedzie jeszcze gorzej. A ponadto biskupi chcą żeby politycy za nich wykonali robotę a przecież na chleb trzeba zapracować. Duchowni powinni tak popracować zeby przeciwników aborcji była wiekszość. Do roboty a nie tylko żądania. A jak zachowal sie abp Nycz w stosunku do HGW a jak biskupi i ksieza patrzyli jak HGW wyrzuca wierne owieczki na bruk.
7 miesięcy temu / Czesław
 
PIS i adrian zdradzili już wielu i wielokrotne. Sprzedają nas ue podobnie jak po. Papież powiedział jako pierwszy jasno i otwarcie, że aborcja to wynajmowanie płatnego zabójcy który za pieniądze zabija dziecko w łonie matki. Dość aborcji = dość lewactwa w życiu społecznym. Żyjemy w ideologii śmierci, przeciwko prawom Boskim i zdrowemu rozsądkiem. Podważamy naturalny porządek świata. Dążymy ku otchłani z której nie ma powrotu. I aż dziw bierze, że głos rozsądku płynie z czarnego światła z afryki. To tam Biskupi (czarni) mają odwagę której brakuje reszcie świata wołać o nawrócenie moralne. To Oni dają prawdziwe świadectwo. Czemu my biali katolicy nie stajemy w obronie życia? Komformizm? Za dużo mamy do stracenia? Czemu z czarnego lądu musi płynąć objawienie? Dotychczas to biali byli misjonarzami, a dziś to my musimy od czarnych Biskupów uczuć się wiary, pokory i miłości bliźniego. Czas się nawrócić i wierzyć.
7 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Weź leki i przestań głosić herezje.
7 miesięcy temu / @ ry.janszarmach333...itd.
 
Nie będzie żadnego zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, bo większość Polaków jest temu przeciwna. Sprawę za kilka lat ureguluje referendum. Wystarczająca frekwencja w tym temacie jest pewna.
7 miesięcy temu / Tak będzie
 
A Arcybiskup Nycz zachwycony wspaniałą postawą Prezydent Warszawy -HGW ,która eksterminowała lokatorów.... gdzie wasze serca biskupi??? Ludzi starych ,biednych mozna poniewierać , bo nie wrzeszczą na manifestacjach, bo nie pchaja się do pierwszych awek w Kosciołach???
7 miesięcy temu / Belką PO oczach
 
Dlaczego kościół miałby karać ekskomuniką polityków teraz skoro nie robił tego wcześniej? Chyba nierealne oczekiwania?
7 miesięcy temu / Atna.
 
Ekskomunika? W konkordacie - nie stosowana kara dla współmorderców i bluźnierców.
7 miesięcy temu / gość
 
Gdzie jest kara ekskomuniki dla przeciwników życia w PIS-ie i pozostałych partiach, oraz dla wszystkich prywatnych osób włącznie. Winowajcy na oczach wierzącej części narodu przystępują do Komunii Świętej będąc w stanie grzech ciężkiego, Episkopat to widzi, nie przeciwdziała i tym samym bierze za to tak samo odpowiedzialność. Przed Bogiem za to odpowiedzą, szczególnie ci którzy więcej otrzymali. I niech władza świecka i duchowna wie, że kary w Piekle też mają swoje poziomy i natężenia nieskończonych cierpień i hańby wiecznej. Tak jak Niebo w którym jest 70 poziomów szczęśliwości wiecznej. Króluj nam Chryste!
7 miesięcy temu / [email protected]
 
Panie Jezu zlituj się nad Polską. Niech się w końcu coś dobrego tym naszym Biskupom uda. Amen.
7 miesięcy temu / kwiatek77
 
Myślę że większy posłuch od biskupów ma RadioMaryja, a o.Rydzyk jest zwolennikiem PiS i publicznie usprawiedliwia "niemożliwość" wprowadzenia ochrony życia. Wielki przyjaciel RM, Macierewicz, w swoim radiowym felietonie nazwał organizatorów inicjatyw pro-life politycznymi awanturnikami którzy chcą obalić rząd.
7 miesięcy temu / Wojtek
 
PiS nie uchwala i też przegrywa wybory, wygrywa PO i spółka i pierwsze co robią to liberalizują aborcję. PiS ma pretensje do moherów i biskupów że obalili rząd... Jak się chce mieć "złoty środek" to się nie ma nic. Jak się chce przeciągać na swoją stronę to trzeba ciągnąć z całych sił. Kogo chce do siebie zachęcić legalną aborcją pis?
7 miesięcy temu / Wojtek
 
Nie można tylko pisać: "A może jednak tym razem brak politycznej odpowiedzi na biskupie napomnienia skłoni hierarchów do pójścia krok dalej i sięgnięcia do kościelnych narzędzi dyscyplinujących katolików, niezależnie czy są oni politykami, czy ich wyborcami? Przekonamy się wówczas, czy groźba kar kościelnych z ekskomuniką włącznie zrobi wrażenie na Jarosławie Kaczyńskim, premierze, czy prezes Trybunału Konstytucyjnego." - TRZEBA DZIAŁAĆ !!!
7 miesięcy temu / HeSo
 
PiS uchwala i przegrywa wybory,wygrywa Platforma i spółka i pierwsze znoszą to co uchwalił PiS.
7 miesięcy temu / kota
 
Tak tylko Polska musi się obudzic! Jak narazie naiwni Polacy głosują na PO i PiS!
7 miesięcy temu / Ona
 
Co tu komentować? Koń jaki jest, każdy widzi. Zatem, czas najwyższy aby wymienić konie. Te już do niczego się nie nadają, a już szczególnie do pracy dla dobra Polski.
7 miesięcy temu / RD
 
Z Bogiem wszystko się uda! Po ludzku nic nie jest możliwe! Proszę myśleć potężna Modlitwa Modlitwa Modlitwa za Polskę!! I o obronę życia! Polska tylko zwycięży RÓŻANCEM!
7 miesięcy temu / Ona
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.