DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 28  >   ŚWIAT

Rozmowa z Mario Navarro da Costa

Biskupi to nasi przywódcy - chcemy, aby nas prowadzili


Z Mario Navarro da Costa, dyrektorem amerykańskiego oddziału Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) w Waszyngtonie, rozmawia Piotr Doerre.

Na czym polega wyjątkowość obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych?

– Wyjątkowe mogą się okazać nadchodzące wybory prezydenckie, ponieważ nasz kraj jeszcze nigdy nie był aż tak mocno podzielony. Stany Zjednoczone jeszcze nigdy nie były tak spolaryzowane, jak w tym roku (choć, rzecz jasna, proces polaryzacji społecznej przebiega już od jakiegoś czasu). Dawniej w Stanach Zjednoczonych tylko mniejszości zajmowały skrajnie przeciwległe pozycje. Obecnie jednak podział ten przebiega niemal przez wszystkie rasy i klasy ­społeczne.

I nie jest to podział między biednymi a bogatymi, bo nawet w Stanach Zjednoczonych bogacze nie stanowią połowy społeczeństwa. Jednakowo podzieleni są zarówno bogaci, jak i biedni, a także klasa średnia. Ten podział po prostu dotyka wszystkich.

Powiem coś, czego zasadniczo nie powiedziałbym w Stanach Zjednoczonych, ale europejskim odbiorcom mogę to powiedzieć. Otóż, linia podziału amerykańskiego społeczeństwa przebiega zgodnie z ideami rewolucji francuskiej: z jednej strony mamy lewicę, która chce zniszczyć pozostałości tak zwanego starego porządku, z drugiej zaś – ludzi, którzy chcą tych pozostałości bronić.

Stany Zjednoczone to kraj, w którym odżywają wszelkie dawne podziały ideologiczne. Zasadniczo mamy dwie bardzo silne grupy, dwie szerokie mniejszości, a między nimi, w centrum, małą grupę zwaną niezależną, która przyłącza się albo do jednej, albo do drugiej strony. Stąd, oczywiście, obydwie strony starają się. przekonać centrum do głosowania wraz z nimi.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Granica między człowiekiem i zwierzęciem jest postawiona w sztuczny sposób. Żyjemy w czasach, które te granice przesuwają (…) za 50 lat będziemy wstydzili się, że jedliśmy mięso” – mówiła na spotkaniu z fanami, pisarka Olga Tokarczuk. W wypowiedzi noblistki dostrzegamy niepokojące tendencje polegające na zrównaniu zwierząt z ludźmi. A jakie niebezpieczeństwa niosą tego typu idee, wyjaśniamy w najnowszym filmie pt. „Mięsożerca. Wróg numer jeden”.

 
 

Kampania Przeciw Homofobii, pomysłodawca „Tęczowego piątku”, poprzez dyskrecję chce ułatwić organizację wydarzenia w szkołach. W tym roku jego organizacji nie trzeba zgłaszać do KPH. W ten sposób organizacja nie będzie miała listy uczestników i nikt nie będzie wymagał od niej informacji o zasięgu akcji – informuje rp.pl.

 

 

„Taka impreza jak Tęczowy piątek łamie prawo, które funkcjonuje w Polsce i dlatego nie może ona mieć miejsca. Nie może być bowiem tak, że ktoś wchodzi z obcą ideologią do polskich szkół i psuje polskie dzieci. Wobec każdego nauczyciela i dyrektora, którzy nie zapewnią dzieciom bezpieczeństwa zostaną wyciągnięte konsekwencje”, mówi w rozmowie z PCh24 TV małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

 

„W kraju toczy się wojna” – tak sytuację w Chile określił prezydent Sebastian Pinera. W kraju tym w wyniku zamieszek zginęło już siedem osób. Przyczyną ich wybuchu miały być podwyżki cen za metro.

 

Według tygodnika „Le Point” Eric Zemmour odwoła się od wyroku francuskiego sądu, który skazał go za „nawoływanie do nienawiści religijnej”. Dziennikarz wniósł sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.