DZIŚ JEST:   29   STYCZNIA   2020 r.

Św. Anieli Merici
Św. Walerego, biskupa
 
 
 
 

Biskupi są jak niemowlęta. Długo śpią, a jak się obudzą, to płaczą – zauważył arcybiskup Hoser

Biskupi są jak niemowlęta. Długo śpią, a jak się obudzą, to płaczą – zauważył arcybiskup Hoser
fot. Krystian Maj/FORUM

Legniccy księża wzięli udział w spotkaniu przed nowym rokiem duszpasterskim. Jego gościem specjalnym był ksiądz arcybiskup Henryk Hoser. Hierarcha mówił zebranym o przyczynach odchodzenia ludzi na Zachodzi od Kościoła, szczególnie w kontekście rewolucji obyczajowej na świecie. Nawoływał też do działania prewencyjnego w obronie Kościoła.

 

Arcybiskup Hoser przypomniał, że elity Zachodu już od XVIII wieku kwestionowały autorytet Kościoła. Zwieńczeniem tego procesu był rok 1968 gdy zakwestionowano każdy autorytet, w tym władzę rodzicielską. To był zabójczy cios dla rodziny.

 

- Kościół przestał tam się interesować duszpasterstwem rodzin. Wydawało się duszpasterzom, że zajmowanie się dziećmi i rodziną jest niepoważne. Że ważniejsza jest polityka, ruch posoborowy. To były według nich sprawy godne kapłana, by mógł zmieniać świat. Do czego to prowadzi, wie ten, kto był na Zachodzie, wie, w jakim stanie zanikowym jest tam Kościół – powiedział abp Hoser.

 

Duchowny zwrócił uwagę na kwestionowanie stanowiska papieży przez episkopaty bogatych krajów Starego Kontynentu. Pierwszy przypadek takiego działania wiązał się z antykoncepcją hormonalną. Biskupi holenderscy, belgijscy oraz francuscy nie poszli za głosem Ojca Świętego. Teraz przejawy tego samego procesu widać w podejściu do kwestii udzielania Komunii Świętej osobom rozwiedzionym żyjącym w związkach niesakramentalnych. Jest to jeden z najbardziej kontrowersyjnych problemów poruszanych w trakcie synodu dotyczącego rodziny.

 

- Polska nie przeżyje kryzysów posoborowych. Jej to nie dotknęło. Ominęło nas to zamieszanie. (…) mieliśmy znakomite postacie: kard. Stefana Wyszyńskiego i kard. Karola Wojtyłę – zauważył hierarcha.

 

- Kiedyś brałem udział w kursie naturalnego planowania rodziny metodą Billingsów. Usłyszałem wówczas, że będziemy mieli zawsze 2 przeciwników: lekarzy i księży. A powiem więcej - biskupi są jak niemowlęta; długo śpią, a jak się obudzą, to płaczą. Bo jak widzą, co się stało, to boli ich to ich ojcowskie serce. Dlatego ważne jest działanie prewencyjne. Jest ważniejsze niż działanie objawowe, po fakcie – powiedział ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

 


Źródło: gosc.pl

MWł
DATA: 2015-09-02 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

popieram wszystko co tu powiedziano: wierni oczekują pasterzy, którzy pasą owce a nie prowadzą stado baranów. Intronizacja Chrystusa na Króla i nieustająca we wszystkich kościołach modlitwa różańcowa. Prowadźcie nas do zbawienia a nie zatracenia
ponad 4 lata temu / lolo
 
Z jednego z nich wyrósł inny, mały róg, i wzrastał nadmiernie ku południowi, ku wschodowi i ku wspaniałemu krajowi.
ponad 4 lata temu / nick
 
Nasz kościół i nasi Biskupi powinni zacząć razem się modlić na różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Biskupi powinni przywrócić wszystko co było w starej liturgii. Wierni w każdej parafii powinni modlić tak jak i biskupi nawet co dnia. Inaczej Masoni sprowadzą do nas Islam a już oni są tuż obok nas w Niemczech a będzie ich coraz więcej. Inaczej zaczną wysadzać w czasie mszy nasze kościoły itp.Niestety większość śpi i ma klapki na oczach! Apokalipsa Św Jana jest w toku pieczęcie otwarte
ponad 4 lata temu / Naleczxxx
 
Podziwam arcybiskupa Hosera za jego odwagę i świeżość umysłu, to doświadczony człowiek wielkiego intelektu ale i osobowość młoda duchem, nie ulegająca powołaniowej rutynie i bierności jak niestety wielu.
ponad 4 lata temu / Raduje się dusza
 
PPPP, w pełni się podpisuję.
ponad 4 lata temu / c
 
Od kiedy z kościoła usunięto balaski, robi się z Kościołem w Polsce tak jak na zachodzie.
ponad 4 lata temu / obserwator
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.