DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Biskupi przeciwko życiu. Wstrząsające skutki porozumienia Watykanu z Pekinem

Biskupi przeciwko życiu. Wstrząsające skutki porozumienia Watykanu z Pekinem
fot.bentedder/sxc.hu

Porozumienie między Watykanem a Pekinem doprowadziło do tragicznej sytuacji w Chinach. Uznani przez Kościół biskupi z Chińskiego Patriotycznego Stowarzyszenia Katolickiego jawnie opowiadają się za państwową polityką jednego dziecka.

 

W rozmowie z „Life Site News” Steven Mosher, ekspert od lat zajmujący się Chinami, ocenił, że duchowni należący do propaństwowej organizacji, których Kościół uznał na mocy porozumienia Watykanu z Pekinem, popierają rządzących w aborcyjnym procederze. Wspierają także popularyzację antykoncepcji. Wszystko to w imię zbrodniczej polityki jednego dziecka.

 

- Chińskie Patriotyczne Stowarzyszenie Katolickie nie może odbiegać od stanowiska partii, ponieważ jest kontrolowane przez partię – powiedział Mosher portalowi „Life Site News”. – Zresztą jego przedstawiciele jawnie głoszą pogląd, że przepisy krajowe mają prymat wobec nauczania Kościoła – dodał.

 

Watykan musiał być świadomy konsekwencji swojej decyzji, gdy zawarł porozumienie z rządem Chin, które doprowadziło de facto do upaństwowienia Kościoła na terenie Państwa Środka. Potwierdza to relacja ks. Anthony’ego Figueiredo, amerykańskiego konsultanta Watykanu ds. Chin.

 

- Rozmawiałem z chińskimi biskupami na takie tematy jak aborcja czy polityka jednego dziecka. Na pewno na tych obszarach popierają oni politykę rządu. Myślę, że muszą to robić. Są bowiem lojalni wobec rządu – wyznał ks. Figueiredo.

 

Duchowny przyznał też z rozbrajającą szczerością, że decyzja o zawarciu porozumienia Watykan-Pekin był słuszna. – Zmiana w Chinach może nastąpić tylko wtedy, gdy podejmiemy dialog. Myślę podobnie jak papież Franciszek: nie możemy czekać aż wszyscy staną się idealni i dopiero wtedy zaakceptować tych wszystkich biskupów.

 

 

Źródło: Life Site News

ged


DATA: 2020-02-20 18:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dlaczego odnoszę wrażenie że to jak paktowanie z diabłem
4 miesiące temu / xyz
 
Jednak tylko Piotr ma klucze Królestwa Niebieskiego. Cokolwiek zwiąże na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiąże na ziemi, będzie rozwiązane w niebie, jak powiedział Pan Jezus w okolicach Cezarei Filipowej.
4 miesiące temu / Ryś
 
Zgniły kompromis. Wpisuje się idealnie w działania obecnego papieża a cierpi na tym Kościół... Nie do pomyślenia za czasów Jana Pawła II i Benedykta XVI.
4 miesiące temu / Anonim
 
Oto skutki bardzo zadowolonego z siebie papież, który zezwolił na nieodpowiedzialne porozumienie z Chinami i bagatelizował przestrogi chińskich biskupów i w dalszym ciągu nic nie może zakłócić tego zadowolenia, nawet taka makabra.
4 miesiące temu / DNA
 
dialog, dialog ponad wszystko
4 miesiące temu / A.G.
 
Chiny, to nie jedyny wirus w koronie Maryi. W Polsce też są zabijane dzieci poczęte.
4 miesiące temu / pakty z diabłe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.