DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 9  >   Prawda, dobro piękno

Roman Motoła

Biskupi niezłomni


Powtarzające się z dużą regularnością, pod rozmaitymi pretekstami pogróżki polityków i publicystów wobec Instytutu Pamięci Narodowej – zarówno dotyczące zamiarów znacznego ograniczenia jego działalności jak i wręcz likwidacji – nie doczekały się dotychczas, na szczęście, realizacji. Naukowcy z IPN realizują zatem z pasją zadanie wypełniania luk w naszej najnowszej historii i prostowania dominujących przez całe dziesięciolecia w obiegu kłamstw historiografów-propagandystów.


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Nie jest jasne z kim z Polski tak naprawdę rozmawiał Greta Thunberg, gdy starała się o zgodę na zdjęcia do filmu bełchatowskiej elektrowni. Szczególnie, że z jej relacji wynika, iż zwolnieni z pracy polscy górnicy zajmują się głównie… walką ze zmianami klimatycznymi. Czy Greta wie o czymś, o czym my w Polsce nie mamy pojęcia?

 
 

Rosja jest dziś reżimem antychrześcijańskim a wszelkie nadzieje upatrywane w niej w kontekście obrony tradycyjnego porządku są złudne – podkreślali dość zgodnie uczestnicy wtorkowej debaty, zatytułowanej „Rosja Putina fałszywą nadzieją dla chrześcijaństwa”. Dyskusja historyków i publicystów odbyła się w warszawskim Centrum Prasowym Foksal.

 

Uprowadzony nigeryjski seminarzysta został uwolniony przez porywaczy po dziesięciu dniach spędzonych w niewoli. Przestępcy porzucili rannego na poboczu autostrady Kaduna-Abudża. Pozostali klerycy wciąż pozostają w niewoli.

 

Na jednym z rzeszowskim osiedli oddano kilka strzałów do księży, którzy szli do parafian z wizytą duszpasterską. Jeden z kapłanów odniósł niegroźną ranę głowy.

 

Nie Andrzej Duda, ale Robert Biedroń ma być jednym z najchętniej obserwowanych polskich polityków na Facebooku. Przekonują nas o tym badania Sotrendera, który przeanalizował profile demograficzne osób zainteresowanych Robertem Biedroniem i Andrzejem Dudą.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.