DZIŚ JEST:   25   MARCA   2019 r.

Zwiastowanie Pańskie
Św. Prokopa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 9  >   Prawda, dobro piękno

Roman Motoła

Biskupi niezłomni


Powtarzające się z dużą regularnością, pod rozmaitymi pretekstami pogróżki polityków i publicystów wobec Instytutu Pamięci Narodowej – zarówno dotyczące zamiarów znacznego ograniczenia jego działalności jak i wręcz likwidacji – nie doczekały się dotychczas, na szczęście, realizacji. Naukowcy z IPN realizują zatem z pasją zadanie wypełniania luk w naszej najnowszej historii i prostowania dominujących przez całe dziesięciolecia w obiegu kłamstw historiografów-propagandystów.


Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

W przypadającą 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. To dobra okazja, by zatroszczyć się o życie najbardziej bezbronnych dzieci – poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi śmierć. W intencji dziecka zagrożonego aborcją można podjąć się modlitwy zwanej Duchową Adopcją.

 
 

Okazuje się, że Szwedzi bardzo chętnie deklarują przyjęcie pod własny dach imigranta, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jak się okazuje, w większości przypadków są to tylko puste słowa. Hipokryzję mieszkańców skandynawskiego kraju obnaża jeden z filmów dostępnych na YouTube.

 

Sławomir Broniarz w rozmowie na antenie RMF wielokrotnie podkreślał, że ZNP nie jest organizacją polityczną a protest nauczycieli ma na celu wyłącznie uzyskanie podwyżek. „Redaktor Głosu Nauczyciela jest byłym dziennikarzem Trybuny Ludu, pana zastępca to wieloletni członek SLD, pan występuje w demonstracjach politycznych w pierwszym szeregu i pan mi mówi, że ZNP nie jest polityczne?” – pytał zdziwiony prowadzący.

 

Wydzielone w budżecie unijnym 10,5 mld euro na Fundusz Azylu, Migracji i Integracji UE będzie zachętą dla mieszkańców Afryki i Azji, szukających miejsca osiedlenia w Europie. Słowaccy politycy uważają, że wiadomość o znacznym zwiększeniu środków dla imigrantów wywoła nową falę przybyszów spoza UE.

 

Najpierw zatwierdzenie porozumienia w sprawie brexitu, a potem dymisja. Tak brytyjski „The Sun” pisze o przyszłości premier May.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.