DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Biskupi Minnesoty szerzej otworzą drzwi kościołów. Wbrew gubernatorowi

Biskupi Minnesoty szerzej otworzą drzwi kościołów. Wbrew gubernatorowi
fot. pixabay

Gubernator Minnesoty Tim Walz zezwolił na otwarcie sklepów i punktów usługowych w całym stanie, które mogą działać wykorzystując połowę posiadanych możliwości. Polityk zapowiedział także otwarcie barów i restauracji, 26 maja otwarte zostaną kasyna, w mocy pozostać ma tylko jedno ograniczenie: w świątyniach gromadzić ma się nie więcej niż 10 osób. W tej sytuacji katoliccy biskupi zdecydowali się, że otworzą kościoły – wbrew władzom stanowym.

 

Gubernator Walz przedstawił 13 maja wytyczne dotyczące „odmrażania” lokalnej gospodarki. Galerie handlowe, sklepy, punkty usługowe – po spełnieniu określonych wymagań – mogą wznowić działalność, wykorzystując połowę posiadanych możliwości lokalowych w celu zapewnienia odpowiedniego dystansu między klientami. Pracownicy muszą nosić maseczki ochronne, a klientom – tak jak i wszystkim mieszkańcom stanu – korzystanie z takich zabezpieczeń jest „usilnie zalecane”.

 

Takie kroki – całkowicie pomijające miejsca kultu – wywołały spore kontrowersje. Do władz stanowych trafił już oficjalny listy wystosowany przez ekspertów Becket Fund for Religious Liberty, wskazujący na łamanie 1. poprawki do amerykańskiej konstytucji. „Skoro otwierają się galerie handlowe, kasyna, sklepy z alkoholem i restauracje, to dlaczego kościoły mają być zamknięte?” – podkreśla Eric Rassbach, wiceprezes Becket Fund.

 

W tej sytuacji katoliccy biskupi zapowiedzieli, że 26 maja szerzej otworzą drzwi kościołów. Zamiast dotychczasowych 10 osób, wierni będą mogli zajmować jedną trzecią miejsc w świątyniach. Wszystkie inne regulacje dotyczące przeciwdziałaniu zakażeniom będą przestrzegane. Na taki sam krok zdecydowali się także luteranie.

 

Arcybiskup Bemard A. Hebda kierujący archidiecezją Saint Paul i Minneapolis w liście skierowanym do gubernatora zwrócił uwagę, że na początku epidemii władze kościelne same wprowadziły ograniczenia, nie czekając na stanowe regulacje ani sugestie.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mat


DATA: 2020-05-21 12:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.