DZIŚ JEST:   06   GRUDNIA   2019 r.

Pierwszy Piątek
Św. Mikołaja z Miry
Św. Marii Carmen Sallés y Barangueras
 
 
 
 

Biskupi dziękują za Marsze dla Życia i Rodziny. I ostrzegają przed wrogimi rodzinie ideologiami

Biskupi dziękują za Marsze dla Życia i Rodziny. I ostrzegają przed wrogimi rodzinie ideologiami
Źródło: episkopat.pl

Wychowanie dzieci i młodzieży do życia zgodnego z ich płciowością, które powinno mieć miejsce przede wszystkim w rodzinie – przypomnieli biskupi podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Pasterze podziękowali też wiernym za organizację i liczny udział w Marszach dla Życia i Rodziny.

 

Ochrona dzieci i młodzieży oraz program duszpasterski Kościoła w Polsce na lata 2019-2022 były głównymi tematami zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Odbywała się ona w Wałbrzychu w diecezji świdnickiej od 13 do 14 czerwca.

 

W końcowym komunikacie czytamy, że biskupi zapoznali się z problemami duszpasterstwa rodzin w Polsce oraz podkreślili wagę wielu cennych inicjatyw prorodzinnych i broniących życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

„Pasterze dziękują wiernym za organizację i liczny udział w Marszach dla Życia i Rodziny. Po raz kolejny podkreślają wagę właściwego wychowania dzieci i młodzieży do życia zgodnego z ich płciowością, które powinno mieć miejsce przede wszystkim w rodzinie. Równocześnie przestrzegają przed propagowaniem różnych ideologii wrogich prawu naturalnemu i wartościom chrześcijańskim, które usiłuje się wprowadzać do środowiska szkolnego pod pozorem edukacji seksualnej”.

 

Dalej biskupi podkreślili, że rodzice „powinni monitorować programy wychowawcze oraz zajęcia szkolne, a także zajęcia organizowane poza szkołą. Mają oni niezbywalne prawo do protestu i zatrzymywania inicjatyw godzących w prawidłowy rozwój dziecka i podważających ich światopogląd”.

 

Biskupi w związku z niedawnymi profanacjami i nawoływaniem do nienawiści poprosili także wiernych o modlitwę w intencji Ojczyzny.

 

Pełna treść komunikatu dostępna jest TUTAJ.

 

Źródło: episkopat.pl

MA


DATA: 2019-06-16 11:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

16 czerwca w Sosnowcu biskup Kaszak uczestniczył w marszu dla życia i rodziny.Biskupi wyjdźcie wreszcie z ukrycia!
5 miesięcy temu / kolo
 
Czy biskupi odnieśli się w jakikolwiek sposób do sodomii, która zagnieździła się w śród kapłanów wszystkich funkcji w hierarchii Kościoła a także w śród seminarzystów dla których seminaria nie zamykają drzwi homoseksualistom a wręcz przeciwnie, są mile widziani a jeżeli już kogoś mają z tamtąd usunąć, to najprędzej tych normalnych. A przecież cały problem zboczeńców pedofilów, efebofilów itd. ma źródło i przyczynę w homoseksualiźmie !!!
5 miesięcy temu / Daro
 
Nie wiem jak w innych miastach Polski ale w Warszawie na marszu w obronie rodziny w ubiegłym tygodniu nie pokazali się tutejśi biskupi. A była świetna okazja na dobre świadectwo
5 miesięcy temu / Klasyk
 
Ciekawe czy biskupi wzięli czynnie udział w Marszach dla życia i rodziny ? najwyższy czas aby przestali milczeć, ale wreszcie mówić w porę i nie w porę, by bronić już nie tylko wiernych ale i samych siebie
5 miesięcy temu / mtk
 
Co dalej z oczyszczaniem duchowieństwa z sodomitów? Czy już sprawa ucichła i biskupi zajęli się innym tematem?
5 miesięcy temu / tradycja
 
Polacy są naiwny zaklamany naród ludzie źle głosują wybierają zło propaganda kłamstwa Polskę niszczy ludzie nawet nie mają świadomości w jakich niepewnych czasach żyją planują sobie z uśmiechem na twarzy przyszłość i niby kraj Jana Pawła II wciąż się słyszy ataki na Kościół kapłanów. Gazeta wyborcza tvn polsat zrobiły swoje Polska śpi. Albo nas Maryja uratuje duch Święty opamieta albo proszę się domyślić co już się boję.
5 miesięcy temu / Do Piotr
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.