DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Biskupi Boliwii: depenalizacja aborcji nie zmniejsza śmiertelności kobiet

Biskupi Boliwii: depenalizacja aborcji nie zmniejsza śmiertelności kobiet

W żadnym z krajów, w których zdepenalizowano lub zalegalizowano aborcję, nie zmalały wskaźniki śmiertelności kobiet. W ten sposób biskupi Boliwii wskazują na absurdalność argumentacji zawartej w projekcie zmiany prawa w tym kraju. Dokument episkopatu sprzeciwiający się propozycji zniesienia kar za dokonanie aborcji, został skierowany do Trybunału Konstytucyjnego.


W swoim liście hierarchowie podkreślają przede wszystkim, że w aktualnie obowiązującym prawie nie można doszukiwać się jakichkolwiek elementów niekonstytucyjnych. Zarówno ustawa zasadnicza Boliwii, jak i sygnowane przez ten kraj dokumenty międzynarodowe, jednoznacznie opowiadają się za ochroną życia człowieka beż żadnych wyjątków. Biskupi nie mają natomiast wątpliwości, że wprowadzona w wielu krajach rozwijających się, takich jak Boliwia, polityka kontroli demograficznej ma swoje źródło w tendencjach imperialistycznych, którym tak otwarcie i wielokrotnie sprzeciwiał się prezydent Evo Morales.


W dokumencie przypomina się, że Kościół zawsze będzie podkreślał świętość ludzkiego życia, promował je, a także wzywał do jego poszanowania. Episkopat przypomina, że życie zaczyna się w momencie poczęcia. Wynika to zarówno z podstaw medyczno-naukowych, kulturowych, rodzinnych, prawnych czy socjopolitycznych, jak również ze światła naszej wiary. Nie istnieje zatem żaden argument usprawiedliwiający zabicie człowieka, tym bardziej bezbronnego, który nie może zabiegać o poszanowanie swoich własnych praw – napisali biskupi Boliwii.KAI

mat


DATA: 2013-08-20 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 6 lat temu / Asia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.