DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Biskupi Afryki o „prawach reprodukcyjnych”: znowu stajemy się niewolnikami Zachodu!

Biskupi Afryki o „prawach reprodukcyjnych”: znowu stajemy się niewolnikami Zachodu!

Biskupi Afryki i Madagaskaru zarzucili Zachodowi, że po raz kolejny zaprowadza na Czarnym Lądzie niewolnictwo. Tym razem ma to swój wyraz w narzucaniu Afrykańczykom „zdrowia i praw seksualnych i reprodukcyjnych”, rozprzestrzeniających cywilizację śmierci.

 

Biskupi Afryki i Madagaskaru wezwali Zachód do zaprzestania kampanii promowania w Afryce cywilizacji śmierci. We wspólnym oświadczeniu sporządzonym jeszcze w czerwcu w ghańskiej Akrze stwierdzili, że ten fatalny program forsowany jest pod eufemistyczną nazwą „zdrowia i praw reprodukcyjnych i seksualnych”.

 

Oświadczenie zostało opublikowane dopiero teraz w związku ze zbliżającym się szczytem ONZ w Nowym Jorku. Biskupi skarżą się, że Afryka została „głęboko zraniona” przez długotrwałe „ideologiczne bombardowanie”, która zwraca się przeciwko „życiu, rodzinie, wszystkiemu, co święte; przeciwko rozwojowi młodzieży, która jest przyszłością Afryki; przeciwko pełnemu rozwojowi kobiet i szacunkowi wobec osób starszych”. Polityczne i gospodarcze naciski mają jeden, konkretny cel. To „drastyczna kontrola i reedukacja afrykańskiej ludności, zaplanowane zniszczenie małżeństwa i rodziny”.

 

Biskupi stwierdzają, że Afrykańczycy muszą powiedzieć temu projektowi głośne i wyraźne „nie”. Papież Franciszek ostrzegał ich przed „kolonizacją przez nowe ideologie”. „To nowa forma niewolnictwa! Chcemy, by godność ludzi [w Afryce] była respektowana” – piszą biskupi.

 

Źródło: kath.net

pach

 

 


DATA: 2015-09-27 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.