DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Biskup zapowiedział: będzie nabożeństwo przebłagalne za profanację w Płocku

Biskup zapowiedział: będzie nabożeństwo przebłagalne za profanację w Płocku
Bp Mirosław Milewski fot. Agnieszka Otlowska/Gosc Niedzielny/Forum

Nabożeństwo przebłagalne za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej odbędzie się w Płocku 29 kwietnia w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego. Na terenie tej parafii w nocy z dnia 26 na 27 kwietnia rozwieszono plakaty przedstawiające Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus z aureolami w kolorach tęczy.

 

Nabożeństwo przebłagalne, w związku z profanacją wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, która miała miejsce w Płocku w nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r. w kościele św. Dominika na płockich „Górkach” (parafia św. Maksymiliana Kolbego), zostanie odprawione w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18.00. W komunikacie wydanym przez biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego do udziału we wspólnej modlitwie zaproszone jest duchowieństwo i mieszkańcy Płocka: „Maryjo Królowo Polski, jesteśmy przy Tobie, pamiętamy, czuwamy!” - napisał biskup w zaproszeniu do udziału w tej modlitwie wynagradzającej.

 

W związku z profanacją wizerunku Matki Bożej 27 kwietnia oświadczenie wydał ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski: „Ogromny ból spowodowała profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej (…). Ta profanacja napełnia bólem i niepokojem Polki i Polaków, dla których Jasnogórska Ikona jest świętością. Apelujemy, aby – niezależnie od przekonań i osobistych poglądów – szanować uczucia religijne ludzi wierzących”.

 

W nocy z 26 na 27 kwietnia nieznani sprawcy rozmieścili wokół kościoła parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na którym Maryja i Dzieciątko Jezus mają aureole w kolorach tęczy – symbolu środowisk LGBT. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński zapowiedział śledztwo w tej sprawie.

 

Profanacja wydaje się być reakcją środowisk LGBT na wydarzenia, które miały miejsce w tej parafii w okresie Wielkiej Nocy. W Kościele przypomniano wówczas o grzechach niewiary, w tym o grzechu homoseksualizmu. W kolejnych dniach w kościele dochodziło do prowokacji, inicjowanych przez aktywistów LGBT. Proboszcz parafii otrzymywał też groźby m.in. zagrażające jego życiu. Sprawa została zgłoszona płockiej Policji.

 

 

Źródło: KAI

ged


DATA: 2019-04-28 17:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Oni wiatr sieją, zbierać będą burzę." Jak możecie żądać szacunku dla swoich uczuć religijnych, skoro nie macie szacunku dla innych ludzi? Potępiacie, oczerniacie, mieszacie z błotem, a teraz wielkie oburzenie, że w końcu zostaliście tak samo potraktowani. Zacznijcie szanować, to też będziecie szanowani.
3 miesiące temu / Clopixol
 
Jedyną liczącą się dziś wartością jaką mamy jest nasz honor i wiara,której symbolem jest Matka Boska ,do której wielu z nas zanosi modlitwy te błagalne i te dziękczynne.Ktos kto zna historię naszego kraju wie ile znaczy dla Polaków jej wizerunek,w jej obronie zginęło wielu po to by później mogła nas bronić.Wielu z nas w to wierzy i nikt nie ma prawa tego negować,wizerunek Matki Boskiej to świętość,czy się to komuś podoba czy nie,są granice których się nie przekracza.Tak jak mówi przykazanie"czcił ojca swego i matkę swą"tak i wielu z nas czci właśnie obraz Matki Boskiej Częstochowskie i nic innowiercom bądź idiotom do tego.Nie mają prawa bezcześcić naszych relikwii narodowych,dlatego należy znaleźć winnych a nie pozwalać im bezcześcić nasze dobra ,nie możemy pozwolić na kpiny i drwiny z tak ważnych dla Polaków,tych mądrych ,rzeczy.
3 miesiące temu / Honorata
 
Dziekuje w Imie Jezusa Chrystusa za te Msze!!!
3 miesiące temu / Grzegorz
 
Dziękuję bardzo za Mszę Świętą przebłagalną. Proszę w niej o modlitwę błagalną za uzdrowienia Dosz i ciał tych wszystkich którzy potrzebują Wiary a brak im nadziei a przede wszystkim Miłości. Kierujemy się Miłosierdziem i przebaczeniem. Polecamy Matce Boga Żywego wszystkich homoseksualistów i innych osób błądzących. W imię Jezusa ukrzyżowanego i jego przebaczenie, którego nas uczy! Uczymy się od Pana, myjmy nogi braciom swoim, Jezu ufam Tobie! ?????????????
3 miesiące temu / Bożena K
 
Nareszcie!
3 miesiące temu / karol
 
Obicie kukły Judasza w Pruchniku to wrzask i oburzenie środowiski żydowskich i lewackich na całym świecie a profanacja figury Matki Boskiej, też Żydówki, to absolutna cisza nie mówiąc o oburzeniu. Zrobiły to środowiska LGBT których reprezentantem jest Biedroń który bił i maltretował własną matkę. Być może to jest powodem ze środowiska LBGT i Biedroń tak nienawidzą religii katolickiej za czwarte przykazanie "Czcij Matkę swoją i Ojca swego" ale o tym trzeba głośno mówić i potępiać a nie tylko błagać i przepraszać. Episkopat też głośno i agresywnie wypowiedział się na temat spalenia kukły Judasza a w tym przypadku to tylko takie "miałuczenie" skrzywdzonego kociątka.
3 miesiące temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.