DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Biskup z Syrii chwali Polaków. Pomaganie na miejscu lepsze od wspierania imigracji

Biskup z Syrii chwali Polaków. Pomaganie na miejscu lepsze od wspierania imigracji
Aleppo. By English: Foreign and Commonwealth Office (Flickr) [OGL (http://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/1/)], via Wikimedia Commons

Biskup Georges Abou Khazen OFM pochwalił zaangażowanie Polaków we wspieranie Syrii. Pochodzący z Libanu wikariusz apostolski Aleppo, miasta poważnie zniszczonego w wyniku działań wojennych, stwierdził, że lepszym rozwiązaniem jest pomaganie na miejscu niż akceptacja opuszczania kraju przez jego obywateli.

 

W niedzielę zakończyła się akcja „Dar dla Aleppo”. Zainicjowana została w marcu roku 2017 przez Kościół katolicki, greckokatolicki, ewangelicko-augsburskie i prawosławne związki wyznaniowe oraz lokalne władze wojewódzkie i samorządowe. W ramach działań zebrano około milion euro na pomoc syryjskiemu miastu.

 

Podczas uroczystego zakończenia akcji bp Georges Abou Khazen OFM podziękował Polakom za wsparcie. Wymienił zarówno instytucje kościelne jak i rząd Rzeczypospolitej. Zdaniem wikariusza apostolskiego Aleppo, polskie władze jako jedyny pomagają na miejscu i docierają do potrzebujących, co jest niezwykle cenne. Działania te pozwalają licznym syryjskim rodzinom przeżyć.

 

Biskup powiedział, że jako duszpasterz, a nie polityk, jako logiczne wyjście traktuje pomaganie uchodźcom w ich powrocie do kraju, a nie w opuszczaniu przez nich ojczyzny.

 

Hierarcha zaapelował także o zniesienie sankcji, z powodu których cierpią najbiedniejsi Syryjczycy. Przypomniał zaangażowanie Syrii w pomoc uchodźcom na przestrzeni całego XX wieku oraz wyraźnie zauważył, że najważniejszym jest obecnie zapanowanie pokoju. Tylko wtedy Syryjczycy będą mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

 

 

Źródło: interia.pl

MWł

 

 


DATA: 2017-11-07 10:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.