DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Biskup z Meksyku… podziwia ks. Charamsę za jego cominig out

Biskup z Meksyku… podziwia ks. Charamsę za jego cominig out

Meksykański biskup Raul Vera pochwalił „odwagę” ks. Krzysztofa Charamsy. Hierarcha wziął udział w kongresie zorganizowanym przez organizacje LGBT w Rzymie. Twierdził, że ten coming out służy… dialogowi z homoseksualistami!

 

Bisku Raul Vera z meksykańskiej diecezji Saltillo wziął udział w kongresie „Drogi miłości”. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Europejskie Forum Chrześcijańskich Grup LGBT. Organizację od dawna zaangażowaną w zmianę katolickiej etyki seksualnej na „tęczową”.

 

O kongresie stało się głośno zwłaszcza za sprawą ks. Krzysztofa Charamsy, który na krótko przed nim przyznał się do życia w odrzucania nauki Kościoła i życia w związku z osobą tej samej płci. Kongres odbył się w… centrum pielgrzyma „Santa Teresa Couderc”.

 

Meksykański biskup otwarcie pochwalił ks. Charamsę za jego „coming out”. Stwierdził, że działanie polskiego kapłana może być bardzo pomocne dla… dialogu między Kościołem katolickim a homoseksualistami. W końcu, najważniejszy jest dialog…

 

Zachowanie bp. Very skrytykował arcybiskup Chihuahuy, Constancio Miranda Weckmann. Powiedział mediom, że rzeczony biskup w ewidentny sposób złamał kościelne normy. Abp Miranda zbagatelizował też znaczenie całej rzymskiej hucpy środowisk LGBT, stwierdzając, że chodzi jedynie o bardzo małą społeczność. Komentując sprawę ks. Charamsy arcybiskup stwierdził tylko, że księża, tak samo jak inni ludzie, mogą popełniać różne głupoty lub grzeszyć. I właśnie za takie zachowanie polski kapłan został wykluczony z watykańskiej kongregacji.

 

Źródła: kath.net, omnia.com.mx

pach

 

 


DATA: 2015-10-08 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A nasi biskupi uspokajają, że schizmy nie będzie. Już jest. Tolerowanie takich biskupów spowoduje upadek ich wiarygodności. Także tych dobrych. Zaczną się dyskusje ,kłótnie, brak posłuszeństwa. Bo jak można być posłusznym biskupowi który nie stoi na straży wiary i nauki KK.
ponad 4 lata temu / Mirrro
 
Przyznał się do homoseksualizmu ale zapomniał że to choroba. PYCHA,PYCHA i jeszcze raz grzech. Każdy może chorować ale chwalić się swym problemem.
ponad 4 lata temu / Janosik
 
Biskup podziwia obludnika, ktory zlamal sluby czystosci, klamal przez wiele lat, byl anty-przykladem chrzescijanstwa (klamca i obludnik) jako promowany na wplywowe stanowiska kaplan. Ow biskup nie powinien byc kaplanem, bo gorszy innych, bo sprawujac funkcje biskupa, nie jest katolikiem. Katolik wstydzi sie klamstwa i obludy, nie podziwia ich.
ponad 4 lata temu / DM
 
Obstrukcja po tobasco. Ekskomunika .
ponad 4 lata temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.