DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Biskup udzielił Komunii pro-aborcyjnemu politykowi żyjącemu w konkubinacie. Tłumaczy dlaczego

Biskup udzielił Komunii pro-aborcyjnemu politykowi żyjącemu w konkubinacie. Tłumaczy dlaczego
By Gcmarino (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Bp Marcelo Sánchez Sorondo wytłumaczył dlaczego udzielił Komunii Św. żyjącemu w konkubinacie i znanemu z poparcia dla aborcji argentyńskiemu prezydentowi, Alberto Fernándezowi. Stwierdził, że dopóki nie jest ekskomunikowany, jego proaborcyjna polityka „nic do tego nie ma” oraz zasugerował, że problem mają jedynie „amerykańscy dziennikarze” powołujący się na kard. Burke’a.

 

31 stycznia 2020, bp Marcelo Sánchez Sorondo udzielił Komunii Św. przebywającemu z wizytą w Watykanie prezydentowi Argentyny. 61–letni Alberto Fernández żyje w nieformalnym związku z 38–letnią Fabiolą Yáñez, pełniącą obowiązki „pierwszej damy”. Ponadto, wybrany w 2019 roku prezydent obiecał legalizację zabijania nienarodzonych w momencie objęcia urzędu.

 

„Jestem aktywistą, który pragnie zakończyć kryminalizację aborcji (…) odpowiednie prawo powinno wyjść ze strony prezydenta” – mówił w jednym z wywiadów.

 

W 2018 r. argentyński senat odrzucił liberalizujący anty-aborcyjne przepisy projekt, po tym jak zawetował go ówczesny prezydent Mauricio Macri.

 

Głoszenie otwarcie pro-aborcyjnych poglądów oraz pozostawanie w związku niesakramentalnym nie jest najwyraźniej przeszkodą dla argentyńskiego hierarchy w udzieleniu Komunii Św. Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk określił pytanie dziennikarza jako „fanatyzm”.

 

„Prezydent nie jest ekskomunikowany, więc mogłem udzielić mu Komunii” - podkreślił. A jego pro-aborcyjne poglądy „nic do tego nie mają”. Następnie zwrócił się do zadającego pytanie dziennikarza: „Wasze poglądy wynikają jedynie z opinii kilku biskupów z waszego kraju”, a następnie wymienił nazwisko kard. Raymonda Leo Burke’a.

 

W trakcie swojej wizyty w Watykanie, prezydent Fernández odbył 45- minutową rozmowę z papieżem Franciszkiem. Zdaniem dziennikarskich źródeł, kwestia aborcji nie była poruszana.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2020-02-10 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Módlcie się a nie osądzajcie, żebyscie nie byli osądzeni. Niech rzuci pierwszy kamień ten kto nic nie ma na sumieniu. Pozdrawiam
1 miesiąc temu / Marco Polo
 
Przed Obliczem Boga tłumaczyć się będziesz
1 miesiąc temu / Leon
 
A czego oczekiwać od biskupa, który jest ateistą? Gdyby wierzył w Boga, to by nawet mu taka myśl przez głowę nie przeszła...
1 miesiąc temu / Mata
 
kogoś tu jeszcze cokolwiek dziwi?
1 miesiąc temu / jj
 
Czyli grzech nierzadu, konkubinat, nie przeszkadzal biskupowi, ktory postaral sie o to, aby jeszcze dodac grzech swietkkradztwa... kto niegodnie spozywa Krew i Cialo Panskie... a co z tymi, ktorzy niegodnie szafuja sakramnty, nie bedac pasterzami zatrodkanymi o dobro i zbawienie owczarni? Moze sie okazac, ze prezydent szybciej dostapi milosierdzia niz Biskup wiarolomca! Pierwszy moze byc ingorantem, drugi, tzn. Biskup, juz nie!
1 miesiąc temu / Trad
 
Ten biskup uważa, ze ekskomunika powinna być dostarczona delikwentowi na piśmie, najlepiej przez pocztę z potwierdzeniem odbioru! Odloty w tym Watykanie coraz większe!
1 miesiąc temu / Mela
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.