DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Biskup Schneider: „Interwencja kardynała Saraha wywołała piekielny gniew”

Biskup Schneider: „Interwencja kardynała Saraha wywołała piekielny gniew”

Biskup Athanasius Schneider wystąpił we wtorek ze stanowczym poparciem kardynała Saraha, współautora książki o wartości kapłańskiego celibatu.

 

Na pozycję, której tytuł brzmi w tłumaczeniu „Z głębi naszych serc: kapłaństwo, celibat i kryzys Kościoła katolickiego”, składają się teksty papieża Benedykta XVI oraz kardynała Roberta Saraha, obecnego prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Książka ukaże się w języku francuskim już w środę, w angielskim za kilka tygodni.

 

Chociaż Franciszek nie wydał jeszcze posynodalnej adhortacji poruszającej kwestię celibatu, autorzy książki znaleźli się pod potężnym medialnym „ostrzałem” jako inicjatorzy rzekomego ataku na obecnie urzędującego papieża. W efekcie Benedykt XVI poprosił o wycofanie jego imienia z okładki, na której podpisany był jako współautor.

 

Biskup Athanasius Schneider wystąpienie kardynała Saraha nazwał zaś heroicznym. Jak ocenił, „oszczerstwa i kłamstwa” skierowane przeciwko kardynałowi z Gwinei dowodzą tylko, że nowa pozycja książkowa o celibacie kapłańskim jest aktualna i niezbędna.

 

„Można powiedzieć, że interwencja kardynała Sarah wywołała, że ​​tak powiem, piekielny gniew” – stwierdził biskup pomocniczy Astany.

 

Jak podkreślił, kardynał Sarah „udzielił głosu” licznym biskupom, kapłanom i świeckim, którzy zostali „stłamszeni” przez „wpływowe grupy”, wychwalane przez wrogów wiary katolickiej. 

W swoim oświadczeniu biskup Schneider odnotował z żalem, że kardynał Sarah doznał w ostatnich dniach porzucenia, nawet przez osoby, które powinny go jednoznacznie wspierać i interweniować.

 

W ocenie hierarchy z Kazachstanu, kardynał Sarah udowodnił swą najnowszą książką, że jest „prawdziwą pomocą” dla papieża Franciszka i Kościoła. Biskup Schneider wyraża nadzieję, że Papież „skutecznie i owocnie” rozważy wkład purpurata. 

 

Na zakończenie swego oświadczenia jego autor wyraził zapewnienie, iż „maluczcy” są wdzięczni kardynałowi i towarzyszą mu w modlitwie. 

 

Jak przypomina portal Life Site News, który opublikował pełny tekst oświadczenia, w ostatnich miesiącach biskup Schneider również wystąpił z mocną obroną celibatu kapłańskiego w Kościele łacińskim. W swojej nowej książce „Christus Vincit: Triumf Chrystusa nad ciemnością wieku” Jego Ekscelencja zwraca się do tych, którzy opowiadają się za wyświęceniem tak zwanych viri probati, czyli żonatych, wypróbowanych” w wierze mężczyzn, pisząc: „Gdybyście wiedzieli, czym naprawdę jest katolickie kapłaństwo, nigdy, z jakiegokolwiek powodu nie opowiadalibyście się za osłabieniem czy też zniesieniem apostolskiej tradycji celibatu kapłańskiego”.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 


DATA: 2020-01-14 22:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
35
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

pewne sprawy muszą być bo traci się MOC , a posty ...
6 miesięcy temu / biała magia
 
@M - to nie tchórzostwo tylko bardzo mądre podejście. Sytuacja papieża-emeritiusa jest specyficzna i przeciwnicy Kościoła ją wykorzystują do ataków - jakakolwiek możliwość dania im pożywki nie jest zbytnio wskazana, bo katolikom chodzi o jedność Kościoła a nie jego rozbicie i ułatwianie przeciwnikom.
6 miesięcy temu / Akwin
 
Brawo kardynale Sarah, brawo arcybiskupie
6 miesięcy temu / Lilia
 
Faktu TVN w dniu wczorajszym - przekaz-papież senior nie ma prawa się odzywać a kard Sarah to ultrakonserwatywny hieracha. To tego wypowiedzi dwóch kapłanów jezuitay ks. Prusaka i chyba jakiegoś dominikanina krytyczne wobec książki. Polecam też " Wieczór się zbliża i dzień się już chyli"
6 miesięcy temu / raf
 
Z tym "tchórzostwem" Benedykta to bardzo proszę ostrożnie! Papież-Emeryt na pewno nie ma nic do stracenia, a znając Jego miłość do Kościoła można domyślać się, że tu chodzi o dobro tegoż.
6 miesięcy temu / Beata
 
Szkoda tylko, że Benedykt XVI stchórzył. Ciekawe czego się tak boi?
6 miesięcy temu / M
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.