DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Biskup Rudolf Voderholzer: Islam to zaprzeczenie chrześcijaństwa

Biskup Rudolf Voderholzer: Islam to zaprzeczenie chrześcijaństwa
Fot. By U.S. Army Corps of Engineers Europe District from Wiesbaden, Germany - IMG_0137, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64311388

Biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer podkreśla, że rozumie strach niemieckich obywateli przed islamizacją. Religia mahometańska to w swojej istocie przeciwieństwo chrześcijaństwa, podkreśla. Ostrzega jednak przed jeszcze groźniejszym niż islam niebezpieczeństwem.

 

Biskup bawarskiej Ratyzbony Rudolf Voderholzer podczas homilii wygłoszonej 8 lipca w bazylice pod wezwaniem świętej Anny w Altötting przestrzegał przed fundamentalnymi zagrożeniami dla chrześcijaństwa w Europie.

 

- Wielu dostrzega dziś niebezpieczeństwo zagrażającej Europie Środkowej islamizacji, nie w postaci wojennego podboju i okupacji, ale poprzez udzielanie azylu i płodność. Wiecie prawdopodobnie, że nie uważam tych obaw za całkowicie nieuprawnione czy też za jakieś chore urojenia – powiedział biskup. - Islam jest w swej teologicznej istocie zaprzeczeniem chrześcijaństwa, stąd kulturowo możliwa jest co najwyżej pewna koegzystencja – dodał.

 

- Mimo wszystko uważam, że rację miał znakomity znawca Orientu, Peter Scholl-Latour: Zachód nie powinien obawiać się najbardziej zagrożenia z zewnątrz […], ale raczej od wewnątrz, ze strony własnej słabości wiary, własnej niechęci do przyszłości, która wyraża się w odrzucaniu potomstwa. Dla wielu ludzi na innych kontynentach może być rozumiane tylko jako zaproszenie, by tu przyjść i zapełnić pustkę – powiedział hierarcha.

 

Ordynariusz Ratyzbony apelował w tym kontekście o okazywanie wielkiego szacunku niedzieli. Jak podkreślił, państwowa ochrona tego dnia nie wystarczy; dzień święty musi być przeżywany wewnętrznie a wierni muszą znaleźć nowe [kolejne] formy kultywowania go.

 

Biskup zabrał też kolejny raz głos w debacie o obowiązku wieszania krzyży w urzędach Bawarii, podkreślając, że nie jest w stanie zrozumieć krytyki płynącej pod adresem tego obowiązku z kręgów kościelnych.

 

- Krzyż oznacza przedpaństwowe, religijne korzenie naszego społeczeństwa, naszego wspólnego życia, fundament, którego państwo nie jest w stanie sobie dać ani którego nie może zagwarantować – wskazał.

 

Jak dodał biskup Voderholzer, samo wieszanie krzyży jednak nie wystarczy – potrzebni są ludzie, którzy będą religię krzyża kochać i podług niej żyć.

 

 

Źródła: die-tagespost.com, bistum-regensburg.de

Pach

 

Zobacz także:

 

Niewierny. Świadectwo nawróconego na chrześcijaństwo muzułmanina ściganego przez islamskich terrorystów

 

Niewierny


DATA: 2018-07-16 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Judaizm rabiniczny i holokausianizm również zaprzeczają chrześcijaństwu. Pozbawiają go kręgosłupa moralnego.
ponad 2 lata temu / iz
 
@figa- Masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę. Ale warto jeszcze raz zwrócić uwagę na słowa Biskupa- o zagrożeniu "raczej od wewnątrz, ze strony własnej słabości wiary, własnej niechęci do przyszłości, która wyraża się w odrzucaniu potomstwa." Statystyki wiary formalnie mamy dobre, ale praktyka życia codziennego jest taka sama, a czasami i gorsza niż w reszcie świata- rozwody, antykoncepcja, mordowanie nienarodzonych. I pustka demograficzna jest w takich okolicznościach nieubłagana. Póki tak jest i tak jesteśmy skazani na to co od kilku dekad spotyka zachód, tj. Bicz Boży w postaci najazdu muzułmańskiej dziczy.
ponad 2 lata temu / krisbac
 
@krisbac: Jakie zamknięte granice? PiS właśnie otworzył je na osciez dla muzułmanów przez ułatwienia w zatrudnianiu na podstawie zaledwie oświadczeń. Sprowadza tysiące muzułmanów z Uzbekistanu, Pakistanu i Filipinczykow. Z Ukraińców pracuje legalnie zaledwie 30% przybyłych. Mafie przestępcze obcokrajowców panoszą się po Polsce. Autostrada dla islamu jest faktem.
ponad 2 lata temu / figa
 
To jednak miło, że są jeszcze "normalni" biskupi niemieccy!
ponad 2 lata temu / Karol
 
Ale po co się starać o cokolwiek w wierze jak i tak będziemy wszyscy bez wyjątku zbawieni (AL 297).
ponad 2 lata temu / ma
 
Jeden z rzadkich dziś, rozsądnyh głosów: "- Krzyż oznacza przedpaństwowe, religijne korzenie naszego społeczeństwa, naszego wspólnego życia, fundament, którego państwo nie jest w stanie sobie dać ani którego nie może zagwarantować." "samo wieszanie krzyży jednak nie wystarczy ? potrzebni są ludzie, którzy będą religię krzyża kochać i podług niej żyć." Read more: http://www.pch24.pl/biskup-rudolf-voderholzer--islam-to-zaprzeczenie-chrzescijanstwa,61614,i.html#ixzz5LDo9JQ00 Oczywiście chodzi o krzyże chrześcijańskie, z Pasją i tabliczką INRI.
ponad 2 lata temu / Rys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.