DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Biskup Olmsted wzywa do zwalczania współczesnych herezji oraz obrony życia i rodziny

Biskup Olmsted wzywa do zwalczania współczesnych herezji oraz obrony życia i rodziny
Źródło: dphx.org

Biskup Phoenix Thomas Olmsted podczas wtorkowego Narodowego Katolickiego Śniadania Modlitewnego z 23 kwietnia wezwał katolickich przywódców do zwalczania herezji współczesnej epoki. Jego zdaniem współcześnie spełnia się wizja moralnej katastrofy przewidziana przez Pawła VI w encyklice Humanae Vitae.

 

Dość! Mężowie i żony, matki i ojcowie, jesteście wezwani do posiadania wielkich serc, kontrkulturowych i odważnych. Możecie zbudować coś lepszego, zapewniającego większą wolność,  hojniejszego i śmiałego – podkreślił. Wezwał małżonków do pełnej wierności swym sakramentalnym ślubom. Podkreślił, że oznacza to także otwartość na życie.

 

Biskup potępił też naruszanie godności ciała ludzkiego i ideologię gender. Podkreślił, że sakramentalne małżeństwo stoi jej na przeszkodzie i dlatego zasługuje na obronę. Biskup wezwał także do obrony życia poczętego. Podkreślił, że katolicy powinni wstawić się za każdym dzieckiem. Wezwał do otwarcia serc na obronę życia.

 

Duchowny skrytykował także opór części Kongresu wobec ustawy Born-Alive Abortion Survivors Protection Act zapewniającej ochronę dla dzieci, które przetrwały późną aborcję.

 

Warto wspierać odważnych biskupów sprzeciwiających się ideologii gender, aborcji czy rozbijaniu małżeństw. Wszak zjawiska te stanowią policzek wymierzony Bożemu planowi wobec rodziny. Jak bowiem mówił Pan Jezus „lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela!” [Mk 10 6-9].

 

Jak z kolei pisała wizjonerka z Fatimy, siostra Łucja, w liście do kardynała Carlo Caffarry „Ostateczna bitwa między Panem a królestwem szatana będzie o małżeństwo i rodzinę. Nie obawiaj się, ponieważ każdy, kto pracuje dla świętości małżeństwa i rodziny zawsze będzie zwalczany i zawsze będzie napotykał wiele przeciwności, gdyż jest to kwestia kluczowa”.

 

Źródła: catholicherald.co.uk / Biblia Tysiąclecia / pch24.pl

mjend

 


DATA: 2019-04-25 12:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Teraz czekam na reakcję dewiacyjnych środowisk. Wyleje się na niego fala nienawiści za głoszenie prawdy, tak jak na księdza z płockiej parafii.
3 miesiące temu / taki 1
 
A gdzieś wyczytal że kto nie odda życia za bliźniego nie dostąpi zbawienia? Zapamiętaj dobrze, Każdy kto uwierzy i da sie ochrzcić zbawiony będzie.
3 miesiące temu / @ry.janszarmach
 
a Kościół to zapomniał, że posiada takie narzędzie jak ekskomunika ? lekarze wykonujący aborcje, kobiety poddające się aborcji, politycy opowiadający się za dostępem do aborcji, oraz za legalizacją homozwiązków, wprowadzeniem karty LGBT + - wszystkie ww. osoby, które do Kościoła przynależą, powinny być przez Kościół stosownie ukarane.
3 miesiące temu / tak tylko
 
cd. Joanny Siniawskiej; - po czynie zakazanym - a dlaczego niewinne dziecko zasługuje na większą karę niż zwyrodnialec, który się takiego czynu dopuszcza? czy zgwałcona kobieta nie powinna być objęta najtroskliwszą opieką zamiast dodawać traumę z efektów syndromu postaborcyjnego?
3 miesiące temu / .
 
Otwartość na życie to gotowość na jego akceptację i przyjęcie nawet gdy pojawi się nieplanowane. Innymi słowy otwartość na życie wyklucza aborcję z jakichkolwiek powodów, gdyż nie może sankcjonować zabójstwa jakimkolwiek argumentem. Wchodzą dalej w polemikę z obecnym w Polsce "kompromisem" i jego 3 przypadkami: - upośledzenie płodu, ba nawet na podstawie podejrzenia - sugeruję przypatrzeć się jak osoby z zespołem Downa uczestniczą we Mszy Św., myślę że nie jeden pobożny mógłby się zawstydzić, albo porozmawiać z rodzicami zupełnie zdrowego nastolatka, który miał umrzeć kilka godzin po porodzie, ale rodzice nie zdecydowali się na aborcję jak doradzał pierwszy ginekolog tylko poszli do drugiego - zagrożenie zdrowia/życia matki - sugeruję porównać jakie są konsekwencje przede wszystkie duchowej, jako te ważniejsze obu decyzji, porównanie może ułatwić takie hasło jak syndrom postaborcyjny oraz historię np. Chiary Corbella Petrillo, Joanny Beretta Molla czy nawet Joanny
3 miesiące temu / .
 
Jakas obsesja z ta otwartoscia na zycie. Co to w ogole za pojecie? Jest tak nieprecyzyjne, ze wiekszosc artykulow i wypowiedzi na ten temat to pisanie i gadanie o niczym. Absolutna abstrakcja. W wiekszosci przypadkow nikt nie jest w stanie ocenic czy druga osoba jest czy nie jest otwarta na zycie. Poza tym w ogole taka ocena nie powinna miec miejsca. Bo z jakiej racji? Nikomu nic do tego.
3 miesiące temu / Mobilis in mobi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.