DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Biskup odpowiada na skandaliczne słowa ks. Martina. „Homoseksualizm niszczy Kościół!”

Biskup odpowiada na skandaliczne słowa ks. Martina. „Homoseksualizm niszczy Kościół!”
Biskup Marian Eleganti fot. CHRISTIAN HARTMANN/REUTERS

Jezuita, ks. James Martin SJ podczas światowego spotkania rodzin w Irlandii z aprobatą wypowiadał się o obecności homoseksualistów w Kościele. Odpowiedział mu w jednym z wywiadów szwajcarski biskup Marian Eleganti. Stwierdził, że w większości to homoseksualiści odpowiadają w Kościele za kryzys.

 

Ksiądz James Martin SJ zachęcał uczestników Światowego Spotkania Rodzin w Irlandii do akceptacji homoseksualizmu. – Jeżeli jesteś gejem, lesbijką, biseksualistą, transseksualistą, twoja wiara tak naprawdę zależy od tego, gdzie mieszkasz. Jeżeli trafisz na księdza z otwartym umysłem, w wielkim mieście, to masz szczęście. Jeżeli żyjesz w miejscu, gdzie posługuje – skrycie lub otwarcie – homofobiczny ksiądz, to masz pecha – przekonywał.

 

Popularny jezuita z radością informował, że dwóch znanych mu członków grup LGBT chce zostać kapłanami, a także porównywał homoseksualistów do… biblijnego Zacheusza. Zachęcał również, by „nie redukować podejścia do nich przejawiającego się wyłącznie w nawoływaniu do zachowania czystości”.

 

PRZECZYTAJ O SKANDALICZNYM WYSTĄPIENIU KS. MARTINA SJ!

 

Poniekąd w odpowiedzi na skandaliczne słowa księdza Martina SJ, podczas spotkania rodzin w Irlandii można było usłyszeć głos szwajcarskiego biskupa Mariana Elegantiego. Hierarcha nie ma wątpliwości, że homoseksualizm to nie tylko grzech, ale także wyjątkowo groźne niebezpieczeństwo dla Kościoła.

 

Przyznał on, że większość przestępstw seksualnych, do jakich dochodzi w Kościele, wiąże się z homoseksualizmem duchownych. Ich ofiary zaś to nierzadko nastoletni chłopcy. Powołał się przy tym na badania amerykańskiej instytucji Pennsylvania Grand Jury.

 

- Mamy tutaj poważny problem w Kościele a homoseksualizm odgrywa w nim istotną rolę – zaznaczył biskup Eleganti. Podkreślił przy tym, że o ile przed rewolucją seksualną 1968 roku Kościół był jednoznacznie negatywnie nastawiony do problemu homoseksualizmu, to po tej dacie i towarzyszących jej wydarzeniach, zaszły istotne zmiany. – Stosunek do homoseksualizmu zliberalizował się – podkreślił hierarcha.

 

Powołując się na słowa papieży, biskup Eleganti przypomniał, jak wielkim zagrożeniem jest przyjmowanie homoseksualistów do seminariów.

 

Biskup Eleganti jest biskupem pomocniczym w diecezji Chur. Znany jest również z głębokiego przywiązania do Tradycji Kościoła. Podpisał niedawno deklarację biskupów z Kazachstanu, broniącą nierozerwalności sakramentu małżeństwa.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

ged


DATA: 2018-08-25 18:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście Ks Martin nie powiedział, co o homoseksualistach mówi Pismo Święte, natomiast doskonale zna różne ideologiczne brednie lewicy.
ponad 2 lata temu / josif
 
@Anaja A jak Kościół będzie sprawdzał orientację w zakonach i seminariach? Przecież to niemożliwe.
ponad 2 lata temu / ollek
 
.. a co z grzechem sodomii???...Może jakiś "staroczesny" jezuita wytłumaczy nie"oświeconemu"?
ponad 2 lata temu / opty
 
@gość. Jeśli się ma "teczki" pod kontrolą "starszych i mądrzejszych" to się siedzi jak mysz pod miotłą. Spora część episkopatu jest umoczona a ci którzy nie są nie mają nic do powiedzienia ponieważ panuje "kolegializm i posłuszeństwo". To drugie jest jak narbardziej tradycyjne ale to pierwsze to już jest idea masońskiego fraternalizmu w dodatku uważam że wielu z nich to po prostu tchórze.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
homoseksualizm to dewiacja i obrzydliwość!
ponad 2 lata temu / irbo
 
Ksiądz jezuita aprobujący homoseksualizm to chyba jakiś przebieraniec a nie ksiądz !
ponad 2 lata temu / Kapitan Nemo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.