DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ ala wilk: Jeśli tylko tyle masz do powiedzenia, to lepiej zachowaj milczenie. I żeby nie było wątpliwości - mój wpis skasował cenzor, choć nie było w nim nic niestosownego...
5 miesięcy temu / Karol
 
W PIĄTKI TO NALEŻY PAMIĘTAĆ O MĘCE ZBAWICIELA ,NIECH PROTESTUJĄ W INNY DZIEŃ
5 miesięcy temu / CECYLIA
 
Świat zawsze był chory! I zdegenerowany i zepsuty... a czasami piękny. Bo tu panuje dyktatura Szatana, której niektórzy potrafią się przeciwstawić. Ale nie wszystkich na to stać.
5 miesięcy temu / DNA
 
Skoro dzisiejszy świat jest chory to kiedy był zdrowszy? W 1914? A może w 1939?
5 miesięcy temu / ala wilk
 
Dzisiejszy swiat jest chory. Wszyscy przekraczają swoje kompetencje. Tusk prawi o specjalnym miejscu w piekle dla brexitowców, a papież o ekologii. Mądry człowiek mówi mało i z dystansem. Do tego wypowiada się głównie na tematy, których studiowanie zajęło mu trochę czasu. Głupiec zaś klepie trzy po trzy na wszystko co się pojawi na tapecie. Porównajcie mądrego profesora z przysłowiową "babą z targu". Naukowiec głównie obserwuje i słucha, kumocha zaś klepie od rana do wieczora.
5 miesięcy temu / Katolik
 
czyńcie sobie Ziemie poddaną oraz I - nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. zatem komuchom w tym księżom robiącym z ekologii religię mówimy NIE
5 miesięcy temu / antykosmita
 
Kościół nie jest organizacja ekologiczną - prawda. Kościół ma prowadzić dusze do zbawienia - też prawda. Jednakże jak ma to robić? Pokazując właściwą ścieżkę. W tym momencie stoimy w obliczu katastrofy ekologicznej. Czyńmy sobie Ziemię poddaną, ale dbajmy o nią, bo dzięki zmianie naszych drobnych nawyków możemy zapobiec strasznym rzeczom i pozostawić kolejnym pokoleniom godne miejsce do życia. Czy to nie jest właściwa rzecz, która należy czynić? Która podobałaby się Bogu? Według mnie tak.
5 miesięcy temu / witam
 
"Jest szczęśliwy że w piątki dzieci nie chodzą do szkoły, ale demonstrują. Że młodzież się angażuje, bo martwi się o swoją przyszłość". Niedouczeni będą mieć lepszą przyszłość?
5 miesięcy temu / a-to-ciekawe
 
Dobrze gada, że trzeba chronić środowisko @Filip S Po części masz rację. Niech specjaliści zajmują się ochroną środowiska, co nie znaczy, że biskup nie może do tego wzywać.
5 miesięcy temu / trooper
 
Ochroną środowiska niech zajmują się kompetentni specjaliści a nie Kościół. Kapłan ględzący o problemach środowskowych lasów amazońskich wygląda równie głupio co budowlaniec prowadzący wykłady z astrofizyki.
5 miesięcy temu / Filip S
 
No przecież wiadomo, że "czyńcie sobie ziemię poddaną" oznacza: rabujcie i niszczcie.
5 miesięcy temu / TZ.
 
Oczywiście,że coś pęka!Wiara w Boga,Jego przykazania oraz niszczenie spuścizny jaką pozostawił Jezus Chrystus.Duchowni,a wśród nich i wyżsi rangą hierarchowie mają jeden,jedyny i najważniejszy cel.PROWADZIĆ SOBIE POWIERZONE DUSZE KU ZBAWIENIU.Wyłącznie ten obowiązek na nich spoczywa!A o środowisko niechaj przestaną się martwić,bo ono przeżyje ich,nas i następne pokolenia.Może na dowód tego niech biskup przespaceruje się po puszczach amazońskich i sprawdzi co tam się kryje pod ich zaroślami.
5 miesięcy temu / dzwonek
 
Czyńcie ziemię sobie podaną a nie ochraniajcie środowisko... jeśli już mamy szczegółowo odnieść się do tych ziemskich pomysłów. Kościół nie jest organizacją ekologiczną.
5 miesięcy temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.