DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Biskup Munilla: aborcja to „milczący holokaust”

Biskup Munilla: aborcja to „milczący holokaust”

„Rzezią niewiniątek” oraz „milczącym holokaustem” nazwał hiszpański biskup sytuację na terenie jego diecezji. Liczba aborcji w kraju Basków wzrosła o 22 procent.

 

W trakcie homilii ordynariusz San Sebastián wskazał na sprzeczność między coraz to szerzej promowaną adopcją dzieci a równoczesnym przyzwoleniem na zabijanie dzieci nienarodzonych. Biskup José Munilla wezwał równocześnie katolickie organizacje charytatywne do otoczenia szczególną pomocą kobiet, które biorą pod uwagę uśmiercenie ich dziecka, korzystając z niemoralnego prawa ustanowionego przez władze.

 

44 procent kobiet, które poddały swoje dzieci takim praktykom w roku 2011, to imigrantki. Bodźcem zwiększającym rozpowszechnienie praktyk aborcyjnych są problemy finansowe. W tej sytuacji lewica stara się tym bardziej przedstawić „powody ekonomiczne” jako słuszne uzasadnienie dla zabijania nienarodzonych. Duchowny podkreślił także, że każde centrum diecezjalne prowadzące poradnictwo rodzinne powinno równocześnie dokładnie przygotować się do świadczenia pomocy ofiarom syndromu poaborcyjnego.

 

Biskup José Ignacio Munilla Aguirre (ur. 1961) formację odebrał w seminarium w Toledo, w roku 1986 otrzymał święcenia kapłańskie. Posiada licencjat kościelny w zakresie teologii duchowości. W 2006 roku został mianowany przez Benedykta XVI biskupem diecezji Palencia. Sakry udzielił mu nuncjusz apostolski w Hiszpanii, abp Manuel Monteiro de Castro.

 

 

Źródło: riposte-catholique.fr

mat


DATA: 2013-04-03 09:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba zorganizować Ogólnopolski apel do dziewcząt, którym >przytrafiło< się dziecko, by nie zabijały ich w swoich łonach, tylko oddawały kobietom, które nie mogąc mieć swoich dzieci. Obie strony będą zadowolone.
ponad 7 lat temu / marekb54
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.