DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Biskup Mirosław Milewski: „lawendowa mafia” bezpośrednio związana z pedofilią

Biskup Mirosław Milewski: „lawendowa mafia” bezpośrednio związana z pedofilią
fot. YouTube / Tv KUL - telewizja dla Ciebie!

„Nie można zrozumieć problemu tego co się dzieje dzisiaj w Kościele, (…) bez dotknięcia problemu lawendowej mafii, czyli osób, które mają skłonności homoseksualne, czy są homoseksualistami. Jest to bezpośrednio powiązane z pedofilią” – powiedział na antenie Polsat News biskup Mirosław Milewski.

 

Biskup pomocniczy diecezji płockiej, ks. Mirosław Milewski na antenie Polsat News skomentował wrażenia jakie wywołał na nim film braci Sekielskich, „Tylko nie mów nikomu”. – Poszedłem w takim naturalnym odruchu, spontanicznym i z potrzeby serca – ja mam w domu taką małą kapliczkę, jest tam krzyż, tabernakulum – i ja po prostu się modliłem. Szukałem pokoju serca i modliłem się za te biedne ofiary – teraz dorosłych ludzi – a jednocześnie prosiłem Pana Boga o sprawiedliwość – mówił.

 

Płocki biskup w mocnych słowach wskazał diagnozę problemu pedofilii niektórych ludzi Kościoła. Wyraźnie podkreślił, że „nie będzie można rozwiązać problemu pedofilii w kościele bez dotknięcia problemu lawendowej mafii, czyli osób, które mają skłonności homoseksualne, czy są homoseksualistami”. Na pytanie prowadzącego, czy jest to „praprzyczyna” wszystkich zachowań pedofilskich, odpowiedział; „nie wiem, ale jest to bezpośrednio związane”.

 

Ks. Milewski przypomniał wytyczne papieża Benedykta XVI dotyczące przyjmowania osób ze skłonnościami homoseksualnymi do seminariów. „Nie powinno się przyjmować do seminariów osób o takich skłonnościach (…) ten dokument z 2005 mówi również o tym, że samo bycie w kulturze homoseksualnej jest przeszkodą”.

 

Bogdan Rymanowski, prowadzący program zapytał czy te wytyczne nadal są przestrzegane. Biskup Milewski wyraził nadzieję, że tak. - Mogę odpowiadać z Płock, ale w Polsce – z tego co wiem – ten dokument jest przestrzegany – podkreślił. – Na pewno nie są przyjmowani tam gdzie ja pracuję – zakończył myśl.

 

Źródło: polsatnews.pl

PR      


DATA: 2019-05-14 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co ciekawe w filmie Siekielskiego pokazano przypadki pedofilii ale sprzed trzydziestu lat ,inna była wtedy mentalnośc społeczeństwa,inne warunki socjalne....Przesłanie tego filmu można odnieść do wspólczesnościę ale ze wzgłedu na prawne przedawnienie się tych nadużyć film ten w sposob bezpośredni nie rozwiązuje kwestii ,,zbrodni i kary""..raczej zmusza do refleksji...
9 miesięcy temu / dora
 
Modernizmu jest głównym ośrodkiem zła. On rękami zaczadzonych modernizmem duchownych niszczy Kościół od środka. To jest następnie źródłem różnych patologii i dewiacji wśród duchownych, również tych o podłożu seksualnym. Aby zacząć naprawę w Kościele trzeba zacząć od modernistycznych ideologów zmian w Kościele za czasów Soboru Watykanskiego II.
9 miesięcy temu / Krakusik
 
Proponuję biskupom by dla odmiany zaczęli słuchać np. ks. Natanka. Otworzyć zatwardziałe serca i posłuchać wreszcie prawdy. I na koniec tego słuchania powrócić do mówienia prawdy. A szczytem realnej odnowy Kościoła będzie dopiero oby kiedyś nastąpił powrót do Tradycji. Przywrócić Mszę św. Wrócić do nawracania błądzących i potępiania heretyków. Na Boga! Kościół musi na nowo potępić modernizm i odciąć się od komunizmu.
9 miesięcy temu / Adam
 
A co z dziewczynkami które były ofiarami księży pedofilów? jeśli ksiądz całe życie molestował dziewczynki to nie można o nim powiedzieć że jest homoseksualistą,ani że jego skłonności są z tym związane...
9 miesięcy temu / ???
 
To stawia pytanie kto wychowuje kleryków i przygotowuje ich do stanu kapłańskiego? Ilu jest kapłanów wierzących? Czy prawdziwie wierzący kapłan pozwoli na to by siedział podczas gdy eucharystię rozdaje świecki? Wyprostowano nam kolana przed najświętszym sakrementem. Jeśli nie będziemy mieli świętych kapłanów to i lud boży będzie mało pobożny. Uczestniczyłem w niedzielę w I Komuni dzieci. To było druzgące. Proboszcz bardziej przypominał konferansjera na jakimś przedstawieniu rozrywkowym. Módlmy się o liczne, ale przede wszystkim święte powołania kapłańskie.
9 miesięcy temu / PRPR
 
To jakiś żart. W Kosciele jest nadreprezentacja homosi. Moj kolega, ktory nigdy nie mial jakiegos pociagu do kobiet, sam wyladowal w seminarium. Nie skonczyl go, ale z powodow innych niz orientacja.
9 miesięcy temu / heryk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.