DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Biskup Lafayette wezwał do nieposłuszeństwa w związku z legalizacją homomałżeństw

Biskup Lafayette wezwał do nieposłuszeństwa w związku z legalizacją homomałżeństw

Biskup Michael Jarrell z diecezji Lafayette - w związku z decyzją Sądu Najwyższego, legalizującej homoseksualne związki konkubenckie - zabronił duchownym błogosławienia, a wiernym uczestniczenia w ceremoniach „zaślubin” lesbijek lub sodomitów. Jednocześnie przypominał katolikom zatrudnionym w urzędach, że nie muszą respektować prawa w praktyce, jeśli kłoci się ono z ich sumieniem. Wezwał do nieposłuszeństwa cywilnego wobec władzy, wymagającej uznawania tzw. małżeństw homoseksualnych.


Hierarcha w specjalnym oświadczeniu podkreślił, że instytucje wymiaru sprawiedliwości nie mają takich kompetencji, by zmieniać definicję małżeństwa. „Pozwólcie, że powiem to dobitnie: żaden człowiek ani sąd nie ma prawa do zmiany tego, co Bóg ustanowił w swoim planie stworzenia” – napisał biskup Jarrell. Odnosząc się do skandalicznego orzeczenia SN, legalizującego związki jednopłciowe w całym kraju, hierarcha dodał; "Ten wyrok jest nie do pogodzenia z naturą i definicją małżeństwa zapisaną w Prawie Bożym”.

 

Duchowny wezwał katolików zatrudnionych w instytucjach rządowych do cywilnego nieposłuszeństwa. "Zdaję sobie sprawę, że ten wyrok wywoła dylematy sumienia u wielu katolików, szczególnie tych pełniących funkcje publiczne. W niektórych przypadkach nieposłuszeństwo obywatelskie może się okazać właściwą odpowiedzią" – kontynuował hierarcha.

 

Biskup Lafayette zabronił przedstawicielom diecezji błogosławienia tzw. małżeństw jednopłciowych. „Żaden kapłan lub diakon tej diecezji nie może uczestniczyć w cywilnej ceremonii zaślubin ani też udzielać ślubu osobom tej samej płci.” – postanowił hierarcha. Dodał także, że nie wolno udostępniać sodomitom, chcącym „zawrzeć małżeństwo” katolickich obiektów, nieruchomości, kaplic, sal konferencyjnych, instytucji edukacyjnych i charytatywnych, placówek opieki zdrowotnej lub wszelkich innych budynków i działek należących do Kościoła.

 

Biskup ostrzegł także wiernych przed braniem udziału w tego typu ceremoniach lub okazywaniem jakiegokolwiek poparcia dla "małżeństw homoseksualnych". „Ponaglamy wszystkich katolików, by nie brali udziału w ceremoniach par tej samej płci” – napisał hierarcha.

 

Biskup Jarrell wyraził głębokie ubolewanie z powodu orzeczenia Sądu Najwyższego, które nie miało podstaw prawnych i moralnych. "Jako katolicy mamy głęboki szacunek dla godności wszystkich dzieci Bożych. Niemniej jednak nie ma podstaw w przepisach prawa ani w naturze na zmianę tradycyjnej definicji małżeństwa, ustanowionego przez Boga już na samym początku stworzenia” – czytamy w oświadczeniu.

 

 

Źródło: lifesitenews.com., AS.

DATA: 2015-06-30 15:20
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może by tak z takimi dostojnikami jak Burke, Cordileone, Jarrell zacząć odbudowywać prawdziwy KK? Zostawić sodomitów samym sobie, tak tych z zewnątrz, jak i tych z wewnątrz dzisiejszego Kościoła? Odciąć się całkowicie od schizmatyków.
ponad 5 lat temu / Max
 
Dziękujemy za tak odważny głos. Będziemy trwać w modlitwie. Oby i u nas znaleźli się tak prawi ludzie gotowi bronić Polskę. Bo z pewnością i u nas walka będzie zażarta z pomiotami szatana.
ponad 5 lat temu / katolik
 
Jeden bardzo odważny Biskup. Zaprawdę dostanie swoją nagrodę w Niebie.
ponad 5 lat temu / Artur
 
Deo Gratias za takiego Biskupa. Choć jeden przytomny na to co, się dzieje wokół, który zajął konkretne stanowisko. Niech Duch Święty, nasz Stwórca i Ojciec prowadzi go i błogosławi. Amen.
ponad 5 lat temu / owca.Chrystusa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.