DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Biskup Kaszak w Kalwarii Zebrzydowskiej: musimy powstrzymać mord na nienarodzonych dzieciach

Biskup Kaszak w Kalwarii Zebrzydowskiej: musimy powstrzymać mord na nienarodzonych dzieciach
Fot. lumix2004/sxc

Musimy powstrzymać mord na niewinnych, nienarodzonych dzieciach, które są chore. Kiedy człowiek jest chory, to się go leczy, a nie zabija – mówił w sobotę biskup Grzegorz Kaszak podczas pielgrzymki diecezji sosnowieckiej do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Hierarcha podkreślał, że na Kościele i państwie spoczywa obowiązek troski o kobiety spodziewające się narodzin dziecka.

 

Nawiązując do odczytanej wcześniej Ewangelii o nawiedzeniu świętej Elżbiety, ksiądz biskup podkreślał, że widzimy w niej Matkę Bożą jako tę, która z pośpiechem udała się w góry, by odwiedzić potrzebującą krewną. – Nie zwleka, nie odkłada na później, bo wie, że Elżbiecie trzeba bardzo konkretnie pomóc. Jest to prawda, na którą powinniśmy zwrócić uwagę w naszym życiu: pomóc kobiecie w stanie błogosławionym – wskazywał. Biskup przyznał, że ten obowiązek spoczywa przede wszystkim na najbliższych kobiety, bo wiele zależy od właściwej postawy ojca dziecka i jego odpowiedzialności. Ale o kobiety spodziewające się potomstwa, winno zadbać i państwo, i Kościół. 

Dziś nadal, mimo postępu w nauce, w medycynie w biologii, niektórzy zastanawiają się, co – nawet nie powiedzą: kto – jest pod sercem kobiety. Zlepek jakichś komórek? A to jest żywy człowiek, który reaguje, który otrzymał życie od Najwyższego, nie od rodziców, bo oni w tym przekazywaniu życia tylko współpracowali – mówił kaznodzieja i dodał, że warto o tym pamiętać, bo życie nienarodzone jest, także i w naszym kraju, zabijane. 

Polscy biskupi, w przeciwieństwie do ubiegłorocznej inicjatywy „Stop Aborcji”, tym razem postanowili wesprzeć obywatelską akcję w obronie dzieci poczętych. Chodzi o zainicjowaną przez Fundację „Życie i Rodzina” oraz CitizenGo kampanię  „Zatrzymaj Aborcję”. – Będziemy [w diecezji sosnowieckiej] zbierali podpisy, aby powstrzymać zabijanie niewinnych, nienarodzonych dzieci, które zostały dotknięte chorobą. Będziemy chronić młodych, niewinnych Polaków – zapowiedział w Kalwarii hierarcha. 

Ksiądz biskup przytoczył również dane statystyczne, z których wynika, że w 2015 roku dokonano 1 040 zabójstw na niewinnych dzieciach, z czego 996 – na podstawie przesłanek eugenicznych. – Dokonano selekcji: jesteś chory, więc ciebie zabijemy. Stajemy wobec bardzo poważnego problemu. Pragniemy dobra, szczęścia dla nas, dla naszych rodzin i naszej Ojczyzny, musimy więc powstrzymać ten rodzaj mordu. Kiedy człowiek jest chory, to się go leczy a nie zabija – argumentował.

Na zakończenie pasterz sosnowiecki prosił Matkę Bożą, „żeby nam dała serce wrażliwe na kobiety w ciąży, żeby nam dała serce przepełnione konkretną troską wobec nich i dzieci nienarodzonych, aby nam się na polskiej ziemi, z Bożym błogosławieństwem, dobrze żyło”.

Po Mszy świętej pątnicy z diecezji sosnowieckiej udali się na dróżki Pana Jezusa i Matki Bożej. W pielgrzymce, której przewodniczył biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak, uczestniczyły parafie z duszpasterzami, katecheci, siostry zakonne, klerycy i diakoni.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 


DATA: 2017-09-16 11:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za biskupami posoborowymi co prawda nie przepadam ale tego biskupa już zaczynam lubić.Oby więcej było takich duchownych w Kościele. Z Panem Bogiem Jego Ekscelencjo !
ponad 1 rok temu / Jan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.