DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Biskup Fatimy: żyjemy w czasach naznaczonych sekularyzmem. Świat stanął w obliczu wojny

Biskup Fatimy: żyjemy w czasach naznaczonych sekularyzmem. Świat stanął w obliczu wojny
Fatima, REUTERS/Paulo Novais/Pool

W setną rocznicę ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie, bp Antonio Marto powiedział, że żyjemy w czasach naznaczonych sekularyzmem. Dodał, że świat stanął w obliczu trzeciej wojny światowej. Wezwał jednocześnie wszystkich katolików to modlitwy różańcowej, która pozwoli na uproszenie pokoju na świecie.


Ordynariusz diecezji Leiria-Fatima stwierdził, że świat stanął dziś w obliczu trzeciej wojny światowej. Bp Antonio Marto powiedział, że poprzez modlitwę można wyprosić powszechny pokój, zgodnie z przesłaniem przekazanym w 1917 r. przez Matkę Bożą trójce małych pasterzy z Fatimy.


Portugalski hierarcha przyznał, że czasy, w których żyjemy naznaczone są sekularyzmem i odwróceniem się ludzi od Boga. - Epoka ta charakteryzuje się obojętnością religijną, rodzajem zaćmienia, schowania Boga w kulturze. Maryja zaprasza nas dziś do odkrycia wspaniałości Boga i jego piękna, a także do głoszenia wielkości Boga – powiedział ordynariusz diecezji Leiria-Fatima.


- Istnieją napięcia pomiędzy dużymi światowymi potęgami, trwają konflikty przekształcające się w trzecią wojnę światową w kawałkach. Szerzy się terroryzm i zagrożenie nuklearne – powiedział bp Marto do kilkuset tysięcy wiernych zebranych w piątek w sanktuarium w Fatimie na Mszy św. kończąca rok jubileuszowy stulecia objawień Matki Bożej.


W ostatnich dniach w Fatimie trwają uroczystości oficjalnego zakończenia roku jubileuszowego stulecia objawień maryjnych. Zbiegły się one z przypadającą w piątek setną rocznicą ostatniego objawienia Matki Bożej trójce małych pasterzy: Hiacyncie i Franciszkowi Marto oraz ich kuzynce Łucji dos Santos.

 

 

źródło: KAI
WMa

 

 

 


DATA: 2017-10-13 18:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fatima i jej "wykorzystanie" wykracza poza objawienie. Jest cenzura tekstów.
ponad 2 lata temu / Iskierka.
 
Poswiecenie Rosji kluczowe. Oby nie było za pózno. Król Francji nie spełnił prosby Jezusa /obj sw Małogorzaty Alacoque-dzisiaj Jej święto/i nie poswięcił Francji Najswietszemu Sercu Jezusa i Maryi. Zrobił to podobno dopiero w Bastylii,gdy Rewolucja zbierała swoje żniwo. Za póżno..
ponad 2 lata temu / Quiti Akita
 
To prawda, że powinniśmy codziennie odmawiać Różaniec, także o pokój. Z drugiej jednak strony Matka Boża obiecała pewien czas pokoju jako skutek poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Innym skutkiem tego poświęcenia będzie nawrócenie Rosji na wiarę katolicką (być może z obrzędami wschodnimi). Powinniśmy modlić się za papieża, by zobowiązał biskupów i wspólnie dokonali tego poświęcenia. Inaczej nie uratuje się świata i niestety, wielu dusz, o czym Maryja także mówiła w Fatimie: "aby je [dusze] uratować [przed potępieniem w piekle] przyjdę prosić o poświęcenie Rosji i Komunię s. wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca..."
ponad 2 lata temu / Marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres konta[email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.