DZIŚ JEST:   23   MAJA   2019 r.

Św. Leoncjusza, biskupa
 
 
 
 

Biskup egzorcyzmował Illinois

Biskup egzorcyzmował Illinois
fot. vivekchugh / sxc.hu

Gubernator stanu Illinois poprzez złożenie podpisu pod ustawą instytucjonalizującą tzw. homomałżeństwa przyczynił się do stworzenia „obiektywnie grzesznej rzeczywistości” – tymi słowami biskup Thomas Paprocki 20 listopada rozpoczął modlitwę przebłagalną połączoną z egzorcyzmem. Jak podkreślał, wierzący nie mogą pozostawać obojętnymi wobec takiego wykroczenia przeciwko Bożemu prawu.


Biskup egzorcyzmował stan Illinois w dniu 20 listopada bieżącego roku. Podczas uroczystości przebłagalnej i wynagradzającej za grzech sodomii hierarcha stwierdził m.in., że gubernator stanu poprzez złożenie podpisu pod skandaliczną ustawą zmieniającą definicję małżeństwa, „wprowadził nie tylko bezprecedensową nowość w prawie stanowym, ale także przyczynił się do instytucjonalizacji obiektywnie grzesznej rzeczywistości”.


Duchowny tłumaczył, że nie można być obojętnym wobec grzechu. Dodał, że naszym moralnym obowiązkiem i wyrazem miłosierdzia jest napominanie bliźniego, by mógł on zerwać z nieprawością. - Ignorowanie innej osoby jest oznaką obojętności – mówił. Hierarcha dodał, że miłosierdzie i przebaczenie Boże rozciąga się jedynie na tych, którzy pokutują i dążą do radyklanej przemiany serca. Podczas Mszy przebłagalnej biskup Springfield przypomniał podstawowe zasady moralności katolickiej. Mówił o odpowiedzialności ustawodawców, którzy przyjęli skandaliczną ustawę oraz o odpowiedzialności gubernatora , który ją podpisał: - Politycy odpowiedzialni za uchwalenie prawa o cywilnych małżeństwach homoseksualnych są moralnie współwinni przyjęcia ustawy ułatwiającej grzech ciężki – tłumaczył.


Hierarcha wyjaśnił dlaczego zdecydował się na przeprowadzenie egzorcyzmu. - Nie twierdzę, że każda osoba zaangażowana w zmianę definicji małżeństwa jest opętana przez diabła i wymaga egzorcyzmowania. Jednak wszyscy jesteśmy narażeni na złe wpływy szatana i potrzebujemy ochrony oraz uwolnienia od zła. Nie zamierzam demonizować. Chcę jednak zwrócić uwagę na demoniczny wpływ, który przenika naszą kulturę zarówno w państwie, jak i w Kościele - tłumaczył.


Duchowny przekonywał, że obecność i zaangażowanie szatana jest szczególnie widoczne w kwestii małżeństw osób tej samej płci, jak i zniechęcenia obrońców małżeństwa. Biskup mówił, że wśród wielu osób panuje przekonanie, że nie warto się angażować w walkę o zachowanie tradycyjnego rozumienie małżeństwa ze względu na napotykane trudności. Tymczasem walka nadal musi być kontynuowana i to z wielką determinacją. Przypomniał, że mimo legalizacji aborcji na żądanie czterdzieści lat temu do tej pory zwolennikom zabijania dzieci poczętych nie udało się uciszyć obrońców życia. Co więcej, dalsza walka w obronie Bożych praw jest konieczna.


Robert Ritchie, dyrektor kampanii fatimskiej TFP w Stanach Zjednoczonych zauważył, że niespełna dwa tygodnie po podpisaniu ustawy stan Illinois nawiedziła seria niszczycielskich tornad, powodując śmierć wielu osób i siejąc wielkie zniszczenie. Biorąc pod uwagę krótki okres pomiędzy przyjęciem ustawy a kataklizmem, który nawiedził stan, wielu widzi w tym karę Boże – zauważa Ritchie.


Jak tłumaczył, Pan Bóg faktycznie może zsyłać katastrofy jako karę za czyny w sposób szczególny sprzeciwiające się Jego prawu. Grzech sodomski – uczyniony w tym przypadku prawem - jest jednym z grzechów wołających o pomstę do nieba.Źródło: tfp.org., AS.


DATA: 2013-11-29 09:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

+
ponad 5 lat temu / elek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "19477"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.