DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Biskup Athanasius Schneider: pożar Notre-Dame to wezwanie do pokuty i nawrócenia

Biskup Athanasius Schneider: pożar Notre-Dame to wezwanie do pokuty i nawrócenia

Rozległy pożar, który wybuchł w poniedziałek w paryskiej katedrze Notre-Dame, jest znakiem „duchowego pożaru”, który wdarł się do Kościoła katolickiego w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat –  napisał biskup Athanasius Schneider.

 

Hierarcha na łamach kanadyjskiego portalu katolickiego LifeSiteNews.com opublikował obszerny komentarz poświęcony dramatycznym wydarzeniom z Paryża. Jak podkreślił Autor, zniszczenie wspaniałej świątyni jest symbolicznym i sugestywnym znakiem tego, co wydarzyło się w życiu Kościoła w ostatnich dziesięcioleciach. Ludzie w tym okresie „byli świadkami pożogi najcenniejszych duchowych dzieł Kościoła” – jego liturgii, wiary i moralnego życia, zwłaszcza wśród księży.

 

Biskup z Astany dodał, że skandal seksualnego wykorzystywania swych ofiar przez duchownych jest kulminacją tej „trwającej od dziesięcioleci pożogi duchowej”. 

 

Niemiecki hierarcha nie posunął się do wniosków dotyczących przyczyny pożaru Notre-Dame, ale umieścił go w kontekście serii ataków podpalaczy na kościoły katolickie w ostatnim roku – podkreśla LSN.

 

„Znaczące jest również to, że pożar w Notre Dame miał miejsce na początku Wielkiego Tygodnia, który jest sercem roku liturgicznego dla wszystkich katolików. Ponieważ fakty w sprawie są nadal nieznane, nie mamy żadnych dowodów, na których można oprzeć zarzuty o spisek mający na celu zniszczenie katedry. Wydarzenie to pozostawia jednak uczucie mdłości, zwłaszcza, gdy ​​bierze się pod uwagę łańcuch systematycznych incydentów antykatolickich, marginalizację, dyskryminację i wyśmiewanie, których wiara katolicka doświadczyła ze strony francuskiego establishmentu politycznego i francuskiego świata medialnego, mocno dzierżonych obecnie w rękach sił antychrześcijańskich i wolnomularskich” – czytamy w komentarzu hierarchy. 

 

Biskup Schneider określił jako „duchowych podpalaczy” Kościoła uczestników liberalnego establishmentu heterodoksyjnych teologów i duchownych, którzy przyczynili się do kryzysu we wspólnocie katolickiej bądź też nie chcą zajmować się przyczynami tego stanu. Wielu spośród nich, w przekonaniu księdza biskupa, uważa teraz Benedykta XVI za „wichrzyciela” gdyż papież-senior utrudnił ich „dzieło podpalacza” poprzez niedawne opublikowanie słynnego eseju.

 

Biskup pomocniczy Astany uważa paryski dramat za skierowane pod adresem całego Kościoła wezwanie do pokuty za duchowy pożar, który wdarł się do Świątyni Pańskiej w ciągu ostatniego półwiecza.  

 

„Należy pokutować i zadośćuczynić, zwłaszcza za zdradę nakazu Boga Ojca, aby cała ludzkość uwierzyła w Jego Boskiego Syna, jedynego Zbawiciela ludzkości. Bóg bowiem pragnie tylko jednej jedynej religii, wiary, że Jego Wcielony Syn jest Bogiem i jedynym Zbawicielem” – w tym  z kolei fragmencie redakcja Life Site News odczytuje wyraźne nawiązanie do deklaracji z Abu Dhabi o tym, iż Bóg rzekomo chce „różnorodności religii”.   

 

„Pokuta i zadośćuczynienie muszą być również dokonane ze względu na zdradę wyraźnego nakazu Chrystusa, aby ewangelizować wszystkie narody bez wyjątku”, w tym lud żydowski i muzułmanów – podkreśla biskup Athanasius Schneider. W jego opinii ogień, który trawił Notre-Dame jest zdolny pobudzić pasterzy Kościoła do miłości i gorliwości w szerzeniu wiary katolickiej oraz wzniecać w nich żarliwe pragnienie ewangelizowania wszystkich ludzi.  

 

W następnych akapitach hierarcha sformułował dramatyczne ostrzeżenia pod adresem duchowieństwa: „Jeśli Pasterze Kościoła nie rozpoznają w pożarze Notre-Dame Boskiego ostrzeżenia, będą zachowywać się jak ludzie z Historii Zbawienia, którzy nie rozpoznali ostrzeżeń, często przekazywanych im przez Boga za pomocą niewygodnych i niepowstrzymanych słów proroków, przez katastrofy naturalne oraz różne wydarzenia. Tragedia Notre-Dame spontanicznie przypomniała mi następujące słowa Naszego Pana: Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie (Łk 13, 4-5)” – napisał niemiecki biskup.

 

„Jeśli Pasterze Kościoła odmówią pokuty za duchowy pożar ostatnich pięćdziesięciu lat i za zdradę powszechnego nakazu Chrystusa, by ewangelizować, to czy nie powinniśmy się obawiać, że Bóg może wysłać kolejny i bardziej szokujący znak, jak niszczycielski pożar czy trzęsienie ziemi, które zniszczyłoby Bazylikę Świętego Piotra w Rzymie? Bóg nie pozwoli by tak wielu Pasterzy Kościoła naszych czasów bez końca i bezwstydnie szydziło z Niego poprzez zdradzanie Wiary, służalczą postawę wobec świata oraz neopogańskie uwielbienie dla spraw doczesnych i ziemskich. Do nich również skierowane są te słowa Chrystusa: Powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie (Łk 13, 5)” .

 

W zakończeniu swego przesłania hierarcha podkreśla wymowne, wspaniałe świadectwo Francuzów, w tym dzieci i młodzieży, którzy w obliczu dramatycznej katastrofy zdobyli się na publiczną odpowiedź i modlitwę do Matki Najświętszej.

 

„Niech Matka Boża, Wspomożycielka Chrześcijan, wstawia się za nami, aby Pasterze Kościoła mogli z pomocą wiernych świeckich odbudować duchowe ruiny w życiu Kościoła naszych czasów” – napisał w zakończeniu ksiądz biskup.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM 

 

 

 

 


DATA: 2019-04-18 09:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Prorok naszych czasów, imię Ekscelencji to nie przypadek. Deo Gratias.
ponad 1 rok temu / Ioannes
 
Pożar Notre Dame to koniec chrześcijaństwa i ugruntowanie islamu we Francji. Francuzi przegrali swoją kulturę którą tworzą ludzie, a muzułmanów jest już zbyt dużo.
ponad 1 rok temu / Teddy
 
Przez Ekscelencję Bp. Schneidera wielokrotnie przemawiał Duch Święty, więc adresaci jego napomnień niech nie sprzeniewierzają się Duchowi Świętemu, ignorując Go. Bo kto ma dać przykład do nawrócenia wiernych, jeśli duchowieństwo tego nie uczyni? Biskupi w pierwszym szeregu mają obowiązek dać osobisty przykład do nawrócenia i pokazać wiernym jak to nawrócenie uczynić! Bo jeśli tego nie uczynią, to będą tą jedną trzecią potępionych w Piekle, o których jest powiedziane w Objawieniu Św. Jana i w Objawieniach współczesnych. I nie tylko oni. Szatan nie chce nawrócenia Biskupów, ale oni, nie powinni mu być posłuszni. A co do znaków, które dał nam Pan Bóg w spalonej katedrze Notre-Dame, to można wpisać i odsłuchać: Dzwonnik z Notre Dame - Grzegorz Braun. Jest tam informacja o tym że sklepienie zawaliło się na ołtarz posoborowy, a ocalał ołtarz przedsoborowy. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / ry.janszarmach3
 
Warto zauważyć , że to DACH KOŚCIOŁA ulega spaleniu. Dach, który ma chronić i zabezpieczać wiernych Kościoła przed NAWAŁNICAMI. Dach OKRYWA określoną przestrzeń - dla wierzących ŚWIĘTĄ. Tym "dachem" dla Wspólnoty Kościoła jest Watykan - Rzym z papieżem. Jeśli Hierarchowie Watykańscy dokonują ciągłych reform i transformacji OBWIESZCZAJĄC ŚWIATU upadek starego porządku i konieczność budowy OTWARTEGO dla wszystkich ludzi wierzących i niewierzących ekumenicznego kościoła "chrześcijan" to, ta tragedia najlepiej pokazuje taką OTWARTOŚĆ. Jeden Święty jest Pan Bóg w Trójcy Przenajświętszej a Kościół Katolicki w jakim zamieszkuje jest Jego domem z Jego NIEZMIENNYMI Prawami . Jeśli reformatorzy czynią z kościołów MUZEA sprzedając bilety to ZNIEWAŻAJĄ SACRUM. Jak widzimy Duch Boży może opuścić takie miejsce i NIC nie pomoże odbudowa jeśli NIE BĘDZIE NAWRÓCENIA i PRZEBŁAGANIA tych, którzy byli świadkami. vide: Ichabod: Odjęta jest chwała od Izraela;..
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Amen. I dziękuję Księdzu Biskupowi za ten apel.
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.