DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Biskup Artur Miziński: w imię walki o tolerancję niszczy się małżeństwo i deprawuje się dzieci

Biskup Artur Miziński: w imię walki o tolerancję niszczy się małżeństwo i deprawuje się dzieci
Biskup Artur Miziński. FOT.:Ryszard Hołubowicz/commons.wikimedia.org

W tym „nowym” świecie, w oparciu o współczesne ideologie, gotowi jesteśmy, w imię tzw. walki o równość, tolerancję, antydyskryminację i różnorodność, niszczyć małżeństwo, będące trwałym związkiem mężczyzny i niewiasty, czy deprawować człowieka już w wieku dziecięcym, pozbawiając go prawa do wychowania zgodnie z wolą rodziców, w oparciu o wyznawane przez nich wartości – powiedział bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski na Mszy św. w intencji śp. Gen. Fieldorfa i żołnierzy wyklętych sprawowanej na warszawskim Gocławiu.


Sekretarz Generalny Episkopatu podkreślił wartość prawa Bożego i prawa naturalnego. – Ludzie, którzy myślą, że nie muszą liczyć się z Bożym prawem, chcą jak Bóg decydować o ludzkim życiu, o kształcie świata, nawet jeśli daleki jest on od natury rzeczy i pozbawiony jakiejkolwiek logiki. W tym „nowym” świecie nie ma już miejsca dla ochrony ludzkiego życia od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Nie ma miejsca na postrzeganie człowieka zgodnie z jego naturą i na ochronę jego godności. (...) W tej nowej mentalności dziecko zostaje wykorzystane przez dorosłych dla zaspokojenia ich haniebnych, zwyrodniałych zachcianek – powiedział bp Miziński.


W nawiązaniu do Ewangelii do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu zaznaczył potrzebę wierności Bogu. – Nie możemy zapomnieć, że wszystkie tego rodzaju pomysły, a potem projekty, rodzą się najpierw w sercu człowieka które, albo jest zdolne wytrwać w pokusie i pozostać wierne Bożemu prawu, albo ulegając podszeptom szatana staje się narzędziem w jego ręku. Stąd też słuchając dzisiaj tego fragmentu Ewangelii trzeba nam wchodzić w głąb naszych serc i pytać się na ile pozostajemy wierni Bożemu prawu? Na ile potrafimy oprzeć się pokusom, posiadania, władzy i pychy żywota? Niejednokrotnie trzeba nam będzie się przyznać, że nie daliśmy rady, że ulegliśmy, okazaliśmy się zbyt słabi. Było to zawsze wtedy, kiedy uwierzyliśmy zbyt mocno w siebie i nie zwracaliśmy się do Chrystusa o pomoc w pokusie – mówił Sekretarz Generalny Episkopatu.


– Kochani jesteśmy zbyt słabi, by o własnych siłach wygrać walkę z tym, który ośmielił się kusić nawet Bożego Syna. Dowód na to otrzymaliśmy już w rajskim ogrodzie. Ale nie będziemy zbyt słabi, gdy mocą Chrystusa będziemy pokonywać wszelkie podszepty szatana. Do tego jesteśmy wezwani. Dlatego przybliżajmy się z ufnością do Niego. Umacniajmy się Jego słowem, posilajmy się Jego Ciałem w Eucharystii i naśladujmy Go w naszym codziennym życiu. Jeśli tak będziemy postępować, oprzemy się szatańskim pokusom, zachowamy godność dzieci Bożych i obronimy Boży plan, który jest planem naszego zbawienia – powiedział w homilii bp Artur Miziński.

 

 

KAI
MWł

 

 


DATA: 2019-03-10 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

iskierka napisała: "... Dlatego istnieje POTRZEBA określenia przez Pasterzy KTO z ludzi ochrzczonych JEST GRZESZNIKIEM a Kto NIE JEST" Otóż KAŻDY z ludzi, JEST grzesznikiem. Poza tym homoseksualizm nie jest grzechem, tylko czyny homoseksualne. Homoseksualizm jest chorobą psychiczną, lecz pod wpływem lobby i nieobiektywnych badań został z lisy chorób wykreślony w 1973 roku. Myślę, że odpowiedzią w tej sytuacji są słowa z Księgi Joela 2, 17b: "Zlituj się, Panie, nad ludem Twoim, nie daj dziedzictwa swego na pohańbienie, aby poganie nie zapanowali nad nami. Czemuż mówić mają między narodami: Gdzież jest ich Bóg?"
8 dni temu / mz
 
Proszę się dużo modlić za Polski Kościół! A nie odrazu najgorsze. Ostatnie słowo należy do Pana Boga nie szatana!
12 dni temu / Do Janek
 
Co znaczy , że - gotowi jesteśmy.. niszczyć małżeństwo , deprawować dzieci - ? Dlaczego Ks.Biskup używa liczby mnogiej i nieprecyzyjnego języka. O kim jest mowa ? Nie ma w Kościele Katolickim ODPOWIEDZIALNOŚCI ZBIOROWEJ. Osoby wierzące w Pana Boga - Katolicy nie mają w tych plugastwach swojego udziału. Warto przypomnieć, że to właśnie świat jest RÓŻNORODNY poprzez różnorodne opinie, trendy , ideologie, które wpełzły przez OTWARTE okna i drzwi do kościoła posoborowego. Jeden Święty Kościół Katolicki zachowuje Doktrynę, Dogmaty i Tradycję.Jest SPÓJNY w tym czego naucza i dlatego wierny niezmiennej Nauce Jezusa Chrystusa. Nauce która mówi o GRZECHU i konieczności nawrócenia. Dlatego istnieje POTRZEBA określenia przez Pasterzy KTO z ludzi ochrzczonych JEST GRZESZNIKIEM a Kto NIE JEST i PRZYPOMNIENIA, że wybory i wspieranie pogan/ ateistów / heretyków w ich szatańskich planach czyni ich odpowiedzialnymi za ZŁO.
12 dni temu / iskierka
 
Wierni murem za Biskupem
12 dni temu / Polak
 
Nasi kochani Biskupi się budzą że złego snu? To nie pierwszy głos na ten temat. To teraz intronizacja i to szybko niech im ktoś przegada!!
12 dni temu / GOSC 31
 
Kościół to nie tylko ludzie,Kościół to sakramenty,ale nade wszystko Bóg.Króluj nam Chryste!
12 dni temu / bożena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.