DZIŚ JEST:   22   CZERWCA   2018 r.

Św. Paulina z Noli
Św. Tomasza Morusa
Św. Jana Fishera
 
 
 
 

Biskup Andres Laun: aborcja jest zbrodnią, którą należy karać. Polska może dać dobry przykład

Biskup Andres Laun: aborcja jest zbrodnią, którą należy karać. Polska może dać dobry przykład
fot. YouTube / KIRCHE IN NOT Deutschland

„Dzieci można dziś zabijać niemal do momentu ich urodzenia, przynajmniej wówczas, jeżeli lekarze przewidują ich upośledzenie. Tej zbrodni nie możemy dłużej akceptować. Na szczęście niektórzy idą już w dobrą stronę, jak Polska” – pisze austriacki biskup Andreas Laun. 

 

Mordowanie dzieci nienarodzonych jest ogólnoświatową plagą.  Dotyczy to także krajów niemieckojęzycznych. Co roku w Niemczech zabija się około 100, w Austrii 30, w Szwajcarii 10 tysięcy dzieci nienarodzonych. Liczby te wprawdzie rokrocznie spadają, zwłaszcza w Niemczech, ale wątpliwa w tym zasługa lepszej ochrony życia – chodzi raczej o coraz większe rozpowszechnienie środków wczesnoporonnych (a zatem de facto liczba aborcji wzrasta, nie spada!). Nad tym problemem – a także nad innymi formami przemocy wobec dzieci - pochylił się znany także w Polsce austriacki biskup Andreas Laun. Proceder mordowania dzieci nienarodzonych nazywając w artykule opublikowanym na portalu Kath.net wprost „zarazą”.

 

„Robimy wszystko, by odkryć niepełnosprawność, ale nie po to, by leczyć, lecz by dokonać selekcji. Obowiązuje przy tym reguła: Wystarcza podejrzenie, żadnego ryzyka! O podobnych programach i argumentach w czasach nazistowskich nie wolno nawet mówić” – pisze biskup Laun. „Wytwarzamy embriony, a zatem, jak można powiedzieć, dzieci we wczesnym stadium rozwoju, a jeżeli nie zostają zagnieżdżone zyskując możliwość narodzenia, oddajemy je na potrzeby badań i przemysłu i tam zużywamy, bo, jak argumentuje się wbrew wszelkim dowodom naukowym, nie są to jeszcze prawdziwi ludzie (a są także nieprawdziwi?)” – zauważa.

 

Biskup przypomina, że aborcja czy wytwarzanie płodów to w wielu krajach świata niejedyna bynajmniej forma przemocy wobec dzieci. Bardzo wcześnie zmusza się je do chodzenia do przedszkoli i szkół, nie bacząc na ocenę rodziców. „Przed tym upaństwowieniem dzieci praktycznie nie można się bronić” – pisze Laun, wskazując wprost, że przymus edukacji we wczesnym dzieciństwie jest w istocie  właśnie „przemocą przeciwko dzieciom a także przeciwko wielu matkom”, które chciałyby spędzać z nimi więcej czasu – a jednak im nie wolno.

 

„Nie ulega wątpliwości, że są wyjątkowe przypadki, w których potrzebujemy przedszkoli, ale zrobiono z tego ideał i sprawę normalną – bo ideałem dla gospodarki są kobiety, które mogą pracować! A to mimo tego, że już w krajach komunistycznych zrozumiano, iż kolektywne wychowywanie dzieci przez obcych jest błędną drogą” – dodaje.

 

Hierarcha wskazuje, że współcześnie można odnieść wrażenie przyjaznego kobietom klimatu w społeczeństwie – zwalcza się molestowanie i dyskryminację, walczy się o równouprawnienie i prawa kobiet. Rzeczywistość jest jednak inna. „Przekonuje się kobiety, że dzieci są przede wszystkim ciężarem, a nie źródłem radości i że w związku z tym kobiety muszą mieć prawo: albo trzymać się od tego ciężaru z dala (przez antykoncepcję), albo się od niego uwalniać (przez aborcję)” – pisze.

„Co oznacza w istocie aborcja dla kobiety? To, że wskutek wpływów ideologii lub jej środowiska działa wbrew swojej naturze, jakby popełniając swego rodzaju samobójstwo lub przynajmniej samookaleczenie! [Kobieta] odrzuca najdroższe, co posiada -  i nigdy nie będzie już tą kobietą, którą była, którą chciała być i którą mogła być” – dodaje.

 

Aborcja nie pozostaje bez znaczenia także dla społeczeństwa, twierdzi biskup. „Głosi się dziś brak przemocy jako ideał, a każdy policzek wymierzony trudnej i krnąbrnej młodzieży traktuje się jako przestępstwo. Uczy się zarazem przemocy wobec dzieci nienarodzonych i przekonuje młodzież, że to nie jest żadna przemoc, ale nieszkodliwe prawo kobiet, w tym ich własnej matki”. Łatwo może pojawić się tu pytanie dziecka wobec matki: „A mnie dlaczego nie abortowałaś?”.

 

Hierarcha wskazuje też, jak wielkim absurdem jest dekryminalizacja aborcji. „Czyny nie są przestępstwami dlatego, że są karalne, ale właśnie odwrotnie: czyny są przestępstwami z powodu tego, czym są – i dlatego są karalne, z powodu swojej treści” – zauważa.  „Czy islamski terroryzm, gwałt albo kradzież samochodu nie byłyby przestępstwami, jeżelibyśmy ich nie karali?” – pyta retorycznie.

 

Biskup zauważa też, że zapominamy dziś o konieczności karania aborcji. „Państwo musi karać w odpowiedni sposób także kobiety, jeżeli popełniają czym karalny! Nikt o tym nie wątpi, gdy idzie o płacenie podatków czy wszelkie inne przestępstwa, ale w kwestii aborcji jest już inaczej. Jest tak, jak nauczał papież Jan Paweł II: Państwo jest zobowiązane do karania za zabójstwo nienarodzonego dziecka i w ten sposób do zapewnienia mu odpowiedniej ochrony” – pisze.

 

Kolejnym przejawem pogardy wobec dzieci, ich praw i potrzeb,  jest adopcja przez pary homoseksualne, które – rzekomo – mogą „kochać tak samo”. Bp Laun wskazuje tymczasem, że w gejowskich „rodzinach” ryzyko zbrodni pedofilii jest większe, niż w rodzinach właściwych – i nie ma mowy tu o „dyskryminacji”, ale o zwykłej i sprawdzalnej rzeczywistości.  Ponadto nie można zakłamywać faktów i twierdzić, że mężczyzna może kochać tak samo, jak kobieta. Bycie matką to nie jest „rola”, ale cecha istotowa – mężczyzna nie może wziąć tego na siebie.

 

Wreszcie – ideologia gender. Także ona jest formą przemocy wobec dzieci, którym dorośli wmawiają, jakoby mogły żyć jako ludzie innej płci, niż ich biologiczna.

 

Biskup przytacza na koniec przykład Polski. „Byłoby błędem mówić, że wszystko idzie ku złemu. Na szczęście słyszymy, że niektóre państwa zaczynają zmieniać swoje prawa aborcyjne w duchu sprawiedliwości. Trzeba wymienić tu Polskę, Węgry, Wenezuelę i niektóre kraje afrykańskie, które dodatkowo opierają się naciskowi bogatych państw grożących im zakręceniem kurka z pieniędzmi na rozwój” – wskazuje.

 

Jak przypomina, wielu ludzi poświęca się też dziś na rzecz dzieci, idąc nawet za przykładem Janusza Korczaka, który dla dzieci oddał swoje życie.

 

By pokonać wszystkie wymienione wcześniej zagrożenia, pisze biskup, trzeba nie tylko wykonać ogromną pracę polityczną, pedagogiczną i wychowawczą. Trzeba także „na nowo odkryć wiedzę o tym, że dzieci nie są niczyją własnością, ani państwa, ani nawet rodziców” – ale że zostały stworzone przez Boga w wolności, by być kochane i kochać.

 

 

 

 

Pach

Źródło: kath.net

 

 


DATA: 2017-11-13 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do momentu urodzenia? To idzie znacznie dalej. Proszę przeczytać artykuł " After-birth abortion: why should the baby live?" autorstwa Alberto Giubilini i Francesci Minerva z 2011, który ukazał się w czasopiśmie Journal of Medical Ethics. http://dx.doi.org/10.1136/medethics-2011-100411
7 miesięcy temu / Julia
 
No brawo [email protected] A o dziecko, któremu sama kobieta wydała wyrok śmierci już cię nie obchodzi...
7 miesięcy temu / DNA
 
Przyznam, że najpierw też uleglem tej narracji, że nie należy karać kobiet, jednak zmodyfikowałem swoje zdanie. Jeżeli kobieta np. w zaawansowanej ciąży usunie ją nielegalnie, tym samym przyczyniając się do śmierci dziecka, to myślę, że powinna być karana. Za każde przestępstwo przewiddziana jest kara, więc za aborcję też powinna być w zależności od okoliczności jej dokonania. To już należy do sądu, ocena jej stanu psychicznego sytuacji rodzinnej, np czy była poddawana naciskom etc. Jednak całkowita bezkarność nie będzie dobra. Jakby było karanie kobiet to taka celebrytka wyleciało mi w tej chwili nazwisko, ale chwaliła się, że usunęła ciążę, już by tego nie robiła, bo groziłby jej sankcje karne. Dziś jest bohaterką wyborczej itp sprzedajnych mediów.
7 miesięcy temu / Michu.
 
Czyli jesteś zdania że powinno się zlikwidować wyroki 20 lat i dłuższe, by przestępcom nie niszczyć życia?
7 miesięcy temu / do ollek
 
No brawo!! Od razu zasądzcie 20latce dożywocie za aborcję, a niech ma zniszczone życie.
7 miesięcy temu / ollek
 
Też tak uważam. Nie ma zbrodni bez kary... mówienie, że nie będziemy karać, to zwykły populizm i kolejny grzech zaniechania. Świat zmierza do bezkarności...czy samounicestwienia lewackiego.
7 miesięcy temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.