DZIŚ JEST:   05   LIPCA   2020 r.

XIV Niedziela zwykła
Św. Antoniego Marii Zaccarii
Św. Antanazego z Atos
 
 
 
 

Biskup Andreas Laun: Gender to kłamstwo diabła, jest niczym totalitaryzm

Biskup Andreas Laun: Gender to kłamstwo diabła, jest niczym totalitaryzm

Ideologia gender to diabelskie kłamstwo, które trzeba postawić w jednym szeregu z kłamstwami nazizmu i komunizmu. Szatanowi powołującemu się na szlachetne cele udało się już zwieść całe masy – ostrzega austriacki biskup Andreas Laun.


„Bóg nie jest jedynym, który działa między ludźmi. Jest także Jego przeciwnik, diabeł, czyniący wiele zła, uparcie i brutalnie nie ustający w próbach przeciągnięcia człowieka na swoją stronę, ku otchłani cierpienia i wiecznego nieszczęścia. Bóg zapewnił nas wprawdzie, że ostatecznie to ON, Bóg, zwycięży w tej wojnie. Wie o tym także diabeł. Walka jednak trwa i my, ludzie, musimy – czy mamy na to ochotę, czy nie – decydować, walczyć tą bronią, w którą wyposażył nas Bóg. Dzięki niej jesteśmy niezwyciężeni, ale bynajmniej nie uodpornieni na rany” – pisze biskup Laun.


W wieku XX diabeł wyrządził ludziom ogromne szkody posługując się opartymi na kłamstwie ideologiami nazizmu i komunizmu. „Dziś ponownie mamy do czynienia ze straszliwym kłamstwem, które nabiera siły i mocy. Nazywa się gender i uderza w intymną sferę człowieka. Papież Franciszek nazwał tę teorię ‘demoniczną’ i taką jest w istocie! Sięga przede wszystkim po dzieci i niszczy miłość między mężczyzną a kobietą, rodzinę, którą Bóg zamyślił jako szczególny dar dla nas ludzi, stwarzając ją przede wszystkim po to, byśmy lepiej mogli pojąć Jego miłość względem nas” – kontynuuje austriacki hierarcha.


„Kłamstwo gender brzmi: Nie ma tak naprawdę mężczyzny ani kobiety; to, że ludzie są jednym albo drugim to tylko urojenie, w rzeczywistości bowiem te różnice miałyby być wynalazkiem samego człowieka. Stąd każdy może decydować sam, kim chce być, mężczyzną czy kobietą” – wskazuje Laun. Szatan wykorzystuje do krzewienia tego kłamstwa zwłaszcza tych ludzi, którzy mają pewne anatomiczne dysfunkcje lub odczuwają pociąg seksualny do osób tej samej płci. W ten sposób diabelskie kłamstwa wydają się być dowodnie potwierdzone, dodaje biskup.


„W tym kłamstwie kryje się stara jak świat pogarda dla ciała, które rzekomo nie miałoby mieć prawdziwego, określającego znaczenia, ale byłoby tylko materiałem, jaki można ukształtować podług własnej woli i mocy” – pisze salzburski hierarcha. W ocenie Austriaka, w dzisiejszym społeczeństwie całe masy ludzkie dały się zwieść genderowej „religii diabła”. Nic w tym dziwnego, bo szatan przedstawia gender jako niegroźną, ba, wręcz szlachetną ideę, mającą na celu wyłącznie równouprawnienie mężczyzny i kobiety. Ale przecież nie o to tak naprawdę chodzi. Istotnym, fundamentalnym założeniem ideologii gender jest pragnienie dowolnego wybierania, jakiej jest się płci, pisze biskup. Tę prawdę o zasadzie genderyzmu ukrywa się tak skrzętnie, że wielu ludzi w ogóle nie zdaje sobie sprawy, czym rzeczywiście on jest.


Kłamstwo genderyzmu niektóre państwa przyjmują za oficjalną ideologię. Problem dotyka przede wszystkim dzieci, które już w przedszkolach uczą się o „różnorodności seksualnej” i tracą pewność co do fundamentalnych norm. Gender przenika też niektóre kręgi chrześcijańskie, przede wszystkim wspólnoty protestanckie – ale i niektóre grupy katolickie udaje się zwieść diabłu, ubolewa biskup.


Jak pisze hierarcha, ze szkodliwą ideologią walczy przede wszystkim Kościół katolicki. Ostro piętnuje ją papież Franciszek, wcześniej krytykował ją Benedykt XVI. Św. Jan Paweł II nie znał jeszcze tego problemu, jednak, wskazuje Laun, w jego pismach można znaleźć wszystkie potrzebne argumenty przeciwko temu kłamstwu. Genderyzmowi sprzeciwiają się różne episkopaty, w tym w Afryce; wyjątkowo jasno przeciwko tej ideologii występuje kardynał Robert Sarah.


„Za ideologią gender kryje się kłamstwo diabła. Także to kłamstwo przynosi ludzkości nieszczęście, jak wszystkie inne w ciągu całej historii” – kończy austriacki biskup. 


Ks. Andreas Laun, biskup pomocniczy Salzburga, opublikował swoje ostrzeżenie przed ideologią gender na łamach katolickiego portalu Kath.net. Jak pisze, swoim wskazaniem na diabelskie pochodzenie genderyzmu chce jedynie nadać większej siły głosowi tych kardynałów, którzy stają na pierwszym froncie walki z tą ideologią, zwłaszcza Robertowi Sarahowi.Pach

Źródło: Kath.net


DATA: 2017-03-28 08:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ani Papież, biskup, ksiądz nie będą słuchani, jeśli człowiek nie słucha Boga i jest opętany i to nie tylko genderem. Tutaj jest konieczny egzorcyzm.Ale nie tylko człowieka propagującego wynaturzenia ale w KK tchórzliwych kapłanów i laikat. indolentów moralnych skażonych indyferentyzmem. Tacy zawsze mają problem z powiedzeniem NIE DIABŁU. A przecież demon wie i to bardzo dobrze, kto mu służy. Z tego co wiem, najbardziej Bóg brzydzi się tymi, którzy nie są ani gorący, ani zimni.Letnie ciepłe kluchy KK , to gangrena MISTYCZNEGO CIAŁA CHRYSTUSA. Przez to ich ciągłe palenie ogarka szatanowi są obrzydliwi jak faryzeusze pełni pychy religijnej i arogancji lekceważą zagrożenia wynikające z demoralizacji przede wszystkim dzieci. To one są najbardziej ogłupiane i uczone ideologii z piekła rodem. Bo to że gender pochodzi z piekła i jest propagowany przez diabelskich pedagogów wynaturzających dzieło stwórcze Boga nikt o zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości.
ponad 3 lata temu / Megi
 
Precz z gender. Do diabla z nowa totalitarna ideologia! Na pohybel!
ponad 3 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Gender jedynie dlatego ma taki zasięg rażenia, że jest wspierany przez państwa lub powiązane z państwami (i państwowymi przywilejami) jednostki. Owszem, pada na podatny grunt. Jednakże, skoro diabeł się tak wysila, by nas zniszczyć, skoro grunt jest taki podatny, to zatrzymajmy chociaż gender na poziomie państwowym. Czy to przez decyzje państwowe, czy też walkę z samym państwem jako takim.
ponad 3 lata temu / aaa
 
''Nic w tym dziwnego, bo szatan przedstawia gender jako niegroźną, ba, wręcz szlachetną ideę, mającą na celu wyłącznie równouprawnienie mężczyzny i kobiety. Ale przecież nie o to tak naprawdę chodzi'' To by się zgadzało. Kto potraktował mężczyzn jak śmieci i kazał im pracować pięć lat dłużej niż kobietom? PiS-owcy! Podejrzewam, że popierają też to, że pobór do wojska dotyczy tylko mężczyzn. Nic w tej sprawie nie zmienili. PiS-owcy chcą nas wepchnąć w gender. Szczerze mówiąc, to samego mnie czasem nachodzą takie myśli, że lepiej i łatwiej byłoby być kobietą. Przynajmniej byłbym traktowany jak człowiek, a nie jak niewolnik, który ma na dodatek ginąć za polityków.
ponad 3 lata temu / Normalny
 
Dlaczego ludzie nie chcą słuchać głosu Pana Boga ? Dlaczego wyrzekają się dobrowolnie.. .? Bóg, honor, ojczyzna, strzelnica.
ponad 3 lata temu / Predator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.