DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 53  >   CYWILIZACJA

Rozmowa z Josephem Nicolosim

Biologia jest po naszej stronie

Biologia jest po naszej stronie

Strategia gejowska jest skończona. Cztery filary ruchu gejowskiego okazały się czterema kłamstwami – mówi Joseph Nicolosi, założyciel i dyrektor Kliniki Psychologicznej im. św. Tomasza z Akwinu w Encino, w rozmowie z Bogną Białecką.

 

 

Od ponad trzydziestu lat pomaga Pan ludziom, którzy nie akceptują własnych skłonności homoseksualnych. Pańska koncepcja homoseksualizmu jako popędu reparatywnego stanowi ogromną pomoc w zrozumieniu, jak najlepiej pomóc osobom pragnącym zmiany tych skłonności. Jak rozwija się sytuacja na tym polu?

– Dzieje się naprawdę wiele dobrego. Przede wszystkim, terapia staje się coraz bardziej efektywna. Uzyskujemy dziś lepsze wyniki w krótszym czasie. Doskonalimy techniki stworzone przez nasz zespół. Zaczęliśmy też wprowadzać nowe metody terapeutyczne oparte na najnowszych osiągnięciach neuropsychologii.


W przyszłym roku opublikujemy wyniki ewaluacji efektywności terapii reparatywnej. Nasze badania pokazują, że ludzie doznają poprawy stanu zdrowia psychicznego, co przeczy oskarżeniom o szkodliwość ze strony aktywistów gejowskich.


W naszych badaniach wykazujemy też coś więcej: że ludzie nie tylko czują się lepiej, lecz doświadczają statystycznie istotnej redukcji pociągu seksualnego wobec własnej płci. I to nie tylko w zakresie tożsamości, lecz uczuć, zachowań i myśli. W tym samym czasie doświadczają rozwoju swego potencjału heteroseksualnego.


Kolejne ważne wydarzenie to publikacja pracy Lisy Diamond dotyczącej płynności seksualnej. Aktywiści gejowscy przez długi czas utrzymywali – w celach politycznych – że homoseksualizm to stała, niezmienna, wrodzona cecha człowieka. Rodzisz się gejem i to definiuje, kim jesteś. Lisa Diamond (która sama jest aktywistką ruchu LGTB) rzuca podstawowe wyzwanie społeczności gejowskiej – postulując większą uczciwość w tej kwestii. Jej przekaz jest mniej więcej taki: Zgoda, przyznajmy, że musieliśmy używać sloganu: „Urodziłeś się gejem, zawsze będziesz gejem” w celach politycznych. Teraz, gdy mamy nie tylko homoseksualne małżeństwa, ale i homoseksualne adopcje, możemy sobie pozwolić na uczciwość i przyznać, że seksualność człowieka może ulegać zmianom. To nie tylko daje do myślenia, lecz mówi wiele o naturze ruchu gejowskiego – zbudowanego na kłamstwie.


Następne dobre wieści to opublikowane w czasopiśmie naukowym „New Atlantis” najwyższej klasy studium, którego autorzy, Lawrence S. Mayer i Paul R. McHugh, dokonali metaanalizy badań naukowych nad orientacją seksualną i tożsamością płciową. Przeanalizowali seksualność, stan zdrowia psychicznego i fizycznego oraz wpływ tak zwanego stresu mniejszościowego (wpływów społecznych na stan zdrowia psychicznego grupy) i doszli do identycznych konkluzji: seksualność jest płynna i zmienna. Dodatkowo potwierdzili, że osoby z grupy LGTB cierpią z powodu podwyższonego w stosunku do reszty populacji poziomu zaburzeń psychicznych i chorób fizycznych. Co więcej, nie da się tego wytłumaczyć za pomocą stresu mniejszościowego.

Uważam więc, że mamy powody do optymizmu. Mamy trzy poważne studia naukowe (nasze ukaże się w przyszłym roku), które istotnie wspierają naszą terapię.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Rozpoczęło się wszystko u grobu Chrystusowego. Zmarł, nie żyje, consummatum est, dokonało się, wszystko się skończyło – wołali triumfalnie jedni, szeptali ze smutkiem inni. Odzywali się z radością Piłat i Herod, Sanhedryn i wszystkie wrogie Chrystusowi duchy, bo wreszcie usunął im się z drogi ten, który wnosił niepokój w ich własne dusze i rwał za sobą tłumy.

 
 

1547 - w bitwie pod Mühlbergiem armia cesarska, pod dowództwem samego Karola V Habsburga i księcia Alby, rozbiła wojska protestanckiego związku szmalkaldzkiego. Dysponujące prawie dwukrotną przewagą wojska cesarskie zadały przeciwnikowi ogromne straty (ok. 8 tys. zabitych i rannych) przy minimalnych własnych (ok. 200 żołnierzy). Wódz armii protestanckiej elektor saski Jan Fryderyk Wspaniałomyślny ranny dostał się do niewoli.

 

Ujawnienie przez brytyjski „The Sunday Times” zarzutów o zaangażowanie Fundacji Otwarty Dialog w pranie pieniędzy zbiegło się w czasie z obarczeniem opozycyjnego bloku wyborczego ACUM przez prezydenta Mołdawii winą za brak zawiązania koalicji parlamentarnej. Wcześniej powołana przez parlament specjalna komisja stwierdziła, że fundacja wspierała dwoje liderów ACUM – Maię Sandu i Andreia Năstase.

 

Z najnowszego badania Centrum Badań Socjologicznych (CIS) w Madrycie wynika, że w hiszpańskich kościołach sporadycznie pojawia się na Mszach świętych lub w ogóle w nich nie uczestniczy ponad 62 procent obywateli Hiszpanii. Eksperci państwowego ośrodka badawczego wskazują, że nigdy w historii tego kraju tak wysoki odsetek populacji deklarował absencję na uroczystościach religijnych.

 

Chcąc przeprowadzić ogromne zmiany społeczno-ekonomiczne, brytyjscy radykałowie, którzy bezwstydnie wykorzystują dzieci do swoich protestów w obronie klimatu, wezwali do zorganizowania „zgromadzenia obywateli”, podobnego do tego, jakie przygotowało projekt zmiany konstytucji w sprawie aborcji na terenie Irlandii.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.