7 grudnia 2017

Komisja Europejska pozywa Polskę. Chodzi o odmowę przyjęcia imigrantów

(Fot. Jacek Szydlowski / FORUM)

Komisja Europejska skierowała do unijnego Trybunału Sprawiedliwości wniosek o ukaranie Polski za to, że nie zdecydowała się na przyjęcie imigrantów. Chodzi o niedopełnienie zobowiązań zaciągniętych przez rząd PO-PSL. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odpowiedziało, że „bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze”, dlatego będzie broniło swego stanowiska.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w wydanym komunikacie podkreśla, że polski rząd nie zmienia zdania w sprawie relokacji imigrantów. Dodaje, że deklaracja przyjęcia przez Polskę określonej liczby imigrantów z krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu została złożona przez poprzedni rząd PO-PSL. MSWiA podkreśla również, że sama Unia Europejska zrozumiała, że mechanizm automatycznej relokacji nie jest właściwy ponieważ zrezygnowała z kontynuowania tego programu.

Wesprzyj nas już teraz!

 

„Bezpieczeństwo Polaków jest dla nas najważniejsze, dlatego jesteśmy gotowi do obrony swojego stanowiska dotyczącego relokacji uchodźców przed Trybunałem Sprawiedliwości UE” – czytamy w komunikacie. „Polska stoi na stanowisku, że kluczem do rozwiązania problemów migracyjnych jest działanie u źródła – czyli tam, gdzie rodzi się migracja.  Ważne jest również wzmacnianie ochrony granic zewnętrznych UE i walka z przemytnikami migrantów oraz handlarzami ludźmi. Jesteśmy przygotowani do obrony swojego stanowiska przed Trybunałem Sprawiedliwości UE” – podaje MSWiA.

 

Resort kierowany przez Mariusza Błaszczaka publikuje także informacje o tym w jaki sposób powinna być realizowana pomoc wobec potrzebujących. MSWiA zwraca uwagę, że pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu w Syrii powinna odbywać się na miejscu. Podkreślono również, że bezpieczeństwo narodowe pozostaje w zakresie odpowiedzialności każdego państwa członkowskiego. „Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej jednoznacznie potwierdza, że bezpieczeństwo narodowe pozostaje w zakresie wyłącznej odpowiedzialności każdego państwa członkowskiego. Również Trybunał Sprawiedliwości wielokrotnie wskazywał, że to państwa członkowskie mają obowiązek i kompetencje do podjęcia środków zmierzających do zagwarantowania ich bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego” – czytamy w komunikacie.

 

„Wykonywanie decyzji o relokacji nie pozwala na zapewnienie odpowiednich gwarancji bezpieczeństwa. Od pierwszego momentu obowiązywania decyzji niemal wszystkie państwa członkowskie wyraźnie wskazywały na brak możliwości przeprowadzenia skutecznego sprawdzenia wnioskujących. Polski rząd – wbrew pojawiającym się zarzutom – nie miał możliwości wybierania osób według płci czy kategorii wiekowych przy relokacji z obozów dla uchodźców. Takie działanie byłoby traktowane przez instytucje unijne jak dyskryminacja i jest niemożliwe” – napisano w oświadczeniu.

 

 

Źródło: mswia.gov.pl

WMa

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 624 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram