DZIŚ JEST:   16   CZERWCA   2019 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Benona, biskupa
Bł. Marii Teresy Scherer
 
 
 
 

Biograf papieża wywołuje zamieszanie. Poszło o homoseksualizm wśród duchownych

Biograf papieża wywołuje zamieszanie. Poszło o homoseksualizm wśród duchownych
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Austen Ivereigh biograf papieża Franciszka wywołał kontrowersje na Twitterze. Odnosząc się do pogłosek, jakoby w Watykanie pracowali homoseksualni księża i poglądów wyrażanych przez tychże stwierdził, że „sprawa, jak wyjaśnili księża, nie polega na celibacie i czystości, lecz konieczności ukrywania tego, kim są. Zaprzeczenie sprawia, że niemożliwe jest przeżywanie ślubów (vow) w wolności. Oto jest to, co oni mówią”.

 

Duchowny nie poparł wprost postulatów homo-księży, lecz „jedynie” je zrelacjonował. Jednocześnie jego wypowiedź była co najmniej dwuznaczna. Co ciekawe, w odpowiedzi na nią użytkownik Twittera Carloz A. Lanz podkreślił, że księża powinni być heteroseksualni, a zarazem praktykować celibat. Oznacza to bowiem naśladowanie Chrystusa, który nie miał tendencji homoseksualnych.

 

W odpowiedzi Ivereight napisał „Dlaczego twierdzisz, że nasz Pan nie miał homoseksualnych tendencji? Z jakich znaków, słów lub gestów to dedukujesz?”.

 

Jak twierdzi filozof dr Joseph Shaw na Life Site News, posługiwanie się pytaniami to typowy dla Austena Ivereigha chwyt retoryczny. Nie twierdzi on, że Chrystus przejawiał homoseksualne tendencje. Jednak jego wypowiedzi wywołują zamieszanie.

 

Tymczasem Katechizm Kościoła Katolickiego uznaje homoseksualizm za nieuporządkowaną tendencję. Ponadto Kongregacja Nauki Wiary w 2005 roku stwierdziła, że kandydat na kapłana musi przejawiać uczuciową dojrzałość, także w relacji do osób obojga płci. Tymczasem homoseksualizm, jak podkreśla Kongregacja, uniemożliwia właściwe i dojrzałe odnoszenie się do mężczyzn i kobiet. 

 

„Odpowiadając na absurdalne, skandaliczne i w gruncie rzeczy bluźniercze pytanie Ivereigha – o to jakie słowa czy gesty Chrystusa sugerują, że nie przejawiał on homoseksualnych tendencji – odpowiedź brzmi: każde słowo i gest naszego zbawiciela”. Wszak każda z nich świadczyła o zdolności do duchowego ojcowstwa. 

 

Trudno się nie zgodzić ze słowami doktora Shawa. Tym bardziej, że święty Paweł przestrzegał przed złudną nadzieją na zbawienie osób homoseksualnych. „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” – pisał Apostoł Narodów. [1 Kor 6,9]

 

Nauka Kościoła w kwestii homoseksualizmu pozostaje niezmienna, także w obliczu wysiłków środowisk liberalnych i skandali. Jak bowiem czytamy w Katechizmie „Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie […] zawsze głosiła, że […]. Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”.

 

Źródła: lifesitenews.com / twitter.com / Katechizm Kościoła Katolickiego / Biblia Tysiąclecia

mjend


DATA: 2019-02-19 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po co komu tacy księża?
3 miesiące temu / gość
 
Niedobrze się człowiekowi robi od takich herezji
3 miesiące temu / X
 
Jawne herezje w tym vatykanie, nasz Zbawiciel pomimo tego że był kuszony nigdy nie zgrzeszyl nawet mysla, inaczej jego misja zbawienia I bycie słowem Boga nie miałoby najmniejszego sensu, tylko Jezus I jego najswietsza Matka byli ludźmi bez zmazy grzechu w calej historii rodzaju ludzkiego, a tu człowiek niby wyksztalcony wyskakuje z taką brednia chyba ze celowo
3 miesiące temu / G
 
W KK coraz większy zamęt, a papież jak zwykle milczy.
3 miesiące temu / DNA
 
Ten obraz Watykanu jest przerazajacy! To upadek Kosciola katolickiego. Wstyd I hanba! Papiez Franciszek nie moze tego tolerowac!
3 miesiące temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Kościół, który znaliśmy i kochaliśmy, odchodzi do przeszłości... Tacy, jak Austen Ivereigh (i jego protektorzy) zawłaszczają go i wypychają nas poza jego oficjalne ramy. Pewnie już niedługo wyjdzie z niego MAŁA TRZÓDKA, która stanie się zaczynem uzdrowienia i powrotu do TRADYCJI.
3 miesiące temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66255"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.