DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

„Biodegradacja chrześcijaństwa”. Nowe komentarze przed Synodem Amazońskim

„Biodegradacja chrześcijaństwa”. Nowe komentarze przed Synodem Amazońskim
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Coraz więcej ekspertów krytykuje zapisy dokumentu roboczego przez zbliżającym się Synodem Amazońskim. Benedyktyński teolog Giulio Meiattini określił go mianem „biodegradacji chrześcijaństwa”, a były szef portalu Catholic Herald, Damian Thompson wskazał, że w wielu miejscach dokument ten zawiera „bzdury”.

 

Mnich posługujący w opactwie Madonna della Scala w diecezji Bari podkreślił, że instrumentum laboris jesiennego synodem jest niczym innym jak „odwróceniem samej istoty Kościoła i wiary chrześcijańskiej”.

 

„Osoba Chrystusa i jego Ewangelii dosłownie zniknęły; zostały dosłownie wchłonięte przez bujny las deszczowy obecny w rozważaniach na temat ekologii i socjologii” – podkreślił. Czytając ten „hymn pochwalny dla amazońskiego raju na ziemi”, teolog ironicznie zastanawia się, po co jeszcze w takim razie człowiekowi realna wiara we Wcielenie.

 

Komentując skupienie się dokumentu na Amazonii mającej być „epifanicznym” źródłem Objawienia, Dom Meiattini wskazuje, że apostolska, biblijna i liturgiczna tradycja Kościoła została „przykryta przez pnącza i pleśń lub wciągnięta przez ruchowe piaski i bagna”.

 

Instrumentum Laboris to nie jest chrześcijański dokument” – zaznacza benedyktyn. „Niech będzie to jasno określone: by zagwarantować ewangeliczny charakter tekstu nie wystarczy zacytować kilka fragmentów Pisma Świętego na początku paragrafów, lub w kółko używać takich słów jak Kościół, pasterski czy nawrócenie” – dodał.

 

W podobnym tonie o dokumencie roboczym wypowiadał się były redaktor naczelny portalu Catholic Herald, Damian Thompson. „Czyta się to jak produkcję Disneya. Avatar napisany przez będącego po osiemdziesiątce europejskiego socjalistę; powiedzcie nam, o mędrcy co o tym sądzą duchy lasu”.

 

Thompson jasno określił dokument mianem „bzdur”, które wskazywały, że Amazonia to rejon będący w jakiś szczególny sposób źródłem „dodatkowego” objawienia. Ponadto podkreślił, że będący współautorem tekstu kard. Erwin Kräutler w przeszłości nie sprzeciwiał się procederowi dzieciobójstwa w tym regionie. Zarówno Dom Meiattini jak i Damian Thompson zgadzają się z listem kardynała Brandmüllera, określającego dokument mianem „herezji” i „apostazji”. Hierarcha wezwał pozostałych kardynałów do niezwłocznego odrzucenia Instrumentum Laboris.

 

Źródło: lifesitenews.com / YouTube/EWTN

PR              


DATA: 2019-07-14 19:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nooo,zajmować się będą jakąś biodegradacją.A kto zajmie się prowadzeniem ku zbawieniu dusz powierzonych swej opiece???Co to wogóle ta "biodegradacja jest?Czy chodzi o te trawki,drzewka,śmieci,czy o to,że człowiek schodzi na psy i jest mu wszystko jedno czy będzie żył jakby Boga nie było,a także nie było żadnych sakramentów i przykazań? Stwierdzam,że katolicyzm wkroczył na te ruchome piaski i bagniska modernizmu,zatracenia właściwej posługi kapłańskiej,skołowania wiernych i dowolnej interpretacji Pisma Świętego.A z bagien i ruchomych piasków trudno,oj bardzo trudno,jest się wydostać jeśli nie ma dobrego przewodnika.Takiego duchowego,który jak Joanna dArc,poprowadzi prostą ścieżką z tego labiryntu ku zwycięstwu.Zwycięstwu świętej wiary katolickiej,Tradycji i księży prawdziwie wiernych Bogu,prowadzących swych wiernych do zbawienia.
7 miesięcy temu / rgt
 
Placz nad soba, ze nie wierzysz w Boga.
7 miesięcy temu / mee...
 
...nowa ewangelizacja, nowa w swym zapale i metodach moze wyeliminowac aborcje wystarczy tylko sie otworzyc na lasy deszczowe.
7 miesięcy temu / mee...
 
Aż się płakać chce co robią z Kościołem
7 miesięcy temu / X
 
Teologicznego bałaganu i bylejakości ciąg dalszy. Jakież to zwyczajne w latach Franciszkowej Posługi...
7 miesięcy temu / Anna
 
Kraj katolicki Brazylia - ewangelizacje przeprowadzili Portugalczycy 500 lat temu..."Amale to czteroletni chłopiec. Amale tuż po urodzeniu ? 21 listopada 2003 r. ? został przez swoją matkę Kanui zakopany żywcem. Postąpiła ona zgodnie z rytuałem i normami postępowania właściwymi dla Indian Kamaiuras, które wymagają, aby dzieci niezamężnych matek były żywcem zakopywane. Dwie godziny po ceremonii, w geście sprzeciwu wobec całego plemienia, ciotka chłopca - Kamiru wyruszyła, by odkopać dziecko...Dramatyczna historia tego chłopca jest świadectwem ponurej rzeczywistości, która powtarza się w wielu plemionach rozsianych po Brazylii, i na którą przyzwalają urzędnicy z Krajowej Fundacji Indian FUNAI, organizacji rządowej, która ma udzielać Indianom pomocy". piotrskarga.pl
7 miesięcy temu / mee...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.