DZIŚ JEST:   07   SIERPNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Kajetana z Thieny
Bł. Edmunda Bojanowskiego
 
 
 
 

Bilans wyborów regionalnych we Francji. 7 milionów Francuzów poparło antyimigracyjny FN

Bilans wyborów regionalnych we Francji. 7 milionów Francuzów poparło antyimigracyjny FN
fot.©Franck Castel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM

Wybory regionalne we Francji pokazały wzrost poparcia dla antyimigracyjnego Frontu Narodowego, pomimo jego przegranej. Dwie największe partie polityczne Francji, republikanie i socjaliści, stają przed problemem wyborów prezydenckich w 2017 roku, w których przyjdzie im zmierzyć się z Marine Le Pen.

 

Po przewidywanym zwycięstwie w sześciu regionach w pierwszej turze wyborów, Front Narodowy przegrał pojedynek o władzę samorządową. Do porażki FN przyczynił się między innymi niepisany sojusz Partii Socjalistycznej z Republikanami, w ramach którego socjaliści w niektórych regionach wycofali swoje kandydatury.

 

Przewodniczący Partii Socjalistycznej, Jean-Christophe Cambadélis, z zadowoleniem oświadczył, że nie doszło do zapowiadanego „wykolejenia”. Jednak prawdziwym przegranym jest Partia Socjalistyczna, która rządziła dotychczas wszystkimi regionami, a teraz zdobyła tylko 5 z 13.

 

Korsyka znalazła się pod rządami autonomisty, Gillesa Simeoni, mera Bastii. Republikanie Nicolasa Sarkozyego, zjednoczeni z centrystami, dostali siedem regionów. Największym sukcesem Partii Republikańskiej) jest zwycięstwo w regionie paryskim, rządzonym od 17 lat przez socjalistów.

 

Nie ma jednak euforii zarówno wśród republikanów, jak i socjalistów. Były premier, zamierzający ubiegać się o urząd prezydenta, François Fillon, oświadczył, że „to zwycięstwo jest wzmocnieniem, ale nie wymazuje 6 grudnia [pierwszej tury wyborów], który jest prawdziwym barometrem stanu kraju”.

 

- To wszystko zobowiązuje nas do większego słuchania Francuzów, do reagowania bez przerwy dla otrzymania lepszych rezultatów – deklarował premier Manuele Valls, wskazując przede wszystkim na problem bezrobocia.

 

W poniedziałek Partia Socjalistyczna zwołała posiedzenie Biura Krajowego, a republikanie Biura Politycznego. Jean-Christophe Cambadélis domagał się „zmodyfikowania” polityki rządu w nadchodzących 18 miesiącach – „przeciw niepewności jutra,  na rzecz aktywizacji zawodowej i stworzenia tamy nierównościom społecznym”.

 

W imieniu republikanów Nicolas Sarkozy obiecał wziąć po uwagę „ostrzeżenia” wnikające z wyborów regionalnych i odpowiedzieć na „wielkie pytania, które niepokoją Francuzów” (Europa, bezrobocie, bezpieczeństwo). Zachowując duży dystans wobec polityków opozycji, stwierdził, że „jedność i unia nie mogą być okolicznościowe”.

 

Na Front Narodowy głosowało w tych wyborach prawie 7 milionów Francuzów i wprowadzi on do Rad Regionalnych 358 swoich przedstawicieli.

 

- Są zwycięstwa, które hańbią zwycięzców - deklarowała Marion Maréchal-Le Pen, zapewniając, iż FN podwoi swe wysiłki. - Jeżeli cyniczny establishment myśli, że nas zastraszy, obrzydzi, zniechęci, to mówię im, że się mylą. Podwoimy wysiłek i waleczność. Nasza miłość do Francji nigdy nie była tak gorąca – zapewniała siostrzenica Marine Le Pen.

 

 

Franciszek L. Ćwik
DATA: 2015-12-15 13:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szanuję panią Marine (Marynę) Le Pen ale liczę na to ster partii obejmie wkrótce Marion (Marzena) Maréchal-Le Pen.
ponad 4 lata temu / Szerszeń
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.