Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   14   LISTOPADA   2018 r.

Św. Józefa Pignatellego
Św. Hipacego, biskupa
 
 
 
 

Bilans pięciu lat pontyfikatu Franciszka. Zobacz wyjątkowy wykład!


Jaką drogą przez pięć lat pontyfikatu Franciszka prowadzony jest Kościół? Mamy do czynienia z ciągłością, a może zerwaniem z misją Kościoła? Na te pytania odpowiada Jose Antonio Ureta. Spotkanie odbyło się w Warszawie 18 października 2018 roku w ramach Klubu „Polonia Christiana”.


DATA: 2018-10-22 08:10:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Nie Judasz to powiedział,ale Juda(Tadeusz) Apostoł!
17 dni temu / JK
 
@PILNE, Jeśli chodzi o to, że Jezus uczynił siebie wężem = to nie ma takiego zdania w Piśmie Świętym. Pan Jezus nie przybrał postaci węża, ani tym bardziej nie uczynił siebie grzechem = czyli czymś, bo Pan Jezus jest Osobą, a nie rzeczywistością braku = bo tym jest grzech, brakiem dobra. Diabeł też nie jest grzechem ale ojcem grzechu, czyli rodzi grzech np. kłamstwo, morderstwo. Diabeł jest upadłym aniołem, nie jest więc grzechem. Nie może być drzewo tym samym co jego owoc = to dwie różne rzeczy. Tak samo Bóg jest ojcem świętości, czyli rodzi świętość w ludziach. Nie jest natomiast Bóg łaską uświęcającą = gdyż łaska uświęcająca jest stworzona, a Bóg jest Osobą, która mieszka w tej łasce uświęcającej w człowieku, na ziemi, gdzie można łaskę utracić. W chwale = czyli nieustającej łasce uświęcającej, nieutracalnej = Bóg mieszka w Niebie. W niej też mieszkają Aniołowie i Święci razem z Bogiem, poznając Boga. Nie mieszkają w Osobie Boga! Poznają Boga w różnej mierze
17 dni temu / kwiatek77
 
W ciągu tych pięciu lat mogliśmy usłyszeć oto takie słowa Bergoglia (czytającym pozostawiam głęboko zastanowić się nad tym czym one są i co należy z nimi zrobić). A oto one: - " To jest tajemnica krzyża, a mówi to Paweł: 'Stał się grzechem' i przybrał postać ojca grzechu, przebiegłego węża?. - Krzyż, zresztą, stwierdził, ?dla niektórych osób jest oznaką przynależności: 'Tak, noszę krzyż, aby pokazać, że jestem chrześcijaninem'?. I ?w porządku?, jednak ?nie tylko jako odznaka, jakby chodziło o jakąś drużynę, emblemat jakiejś drużyny?; ale, powiedział Franciszek, ?jako pamięć o Tym, który stał się grzechem, który siebie uczynił diabłem, wężem dla nas; uniżył się aż po całkowite unicestwienie siebie?. (W znaku krzyża, 4 kwietnia 2017, tekst w jez. pol. znajdziecie na stronach osservatoreromano i opoka, natomiast w innych językach, takich jak: hiszpański, portugalski, niemiecki, francuski, na stronach vatican)
20 dni temu / PILNE
 
@fensys, nie szkodzi, każdy może popełnić błąd...nawet, nie przeczytałam ...ważne, że przeprosiłeś :)
24 dni temu / Irena
 
@Irena, wybacz, nie doczytałem że to cyctat. Przepraszam.
24 dni temu / fensys
 
Mądry wykład i dużo mówiący cytat: "papież nie jest wikariuszem Chrystusa ale jego następcą, ponieważ jest wolny od "nieuporządkowanego przywiązania" do nauki Chrystusa. Co za tym idzie jest w pełni uprawniony do zmieniania Ewangelii, nauki Chrystusowej według własnej woli" Zgadzam się z wnioskiem: separacja i bojkot błędnych nauk...
25 dni temu / Irena
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 80 
WYBRANE DLA CIEBIE
 

 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.