DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Bielsko-Biała: Marsz dla Życia i rodziny przeszedł ulicami miasta

Bielsko-Biała: Marsz dla Życia i rodziny przeszedł ulicami miasta
Fot. Marcin Austyn/zdjęcie ilustracyjne

Do szukania Bożej miłości „we wszystkim, co przeżywamy i w tym, co zamierzamy czynić” zachęcił uczestników Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł w niedzielę ulicami Bielska-Białej. Kilkaset osób – rodziny, osoby z różnych wspólnot, środowisk i organizacji, duchowni oraz świeccy – zamanifestowało publicznie swój pozytywny stosunek do wartości życia, małżeństwa i rodziny. Podczas marszu, który zakończył się Festynem Caritas, nie zabrakło świadectw wiary.

 

Szósty w historii stolicy Podbeskidzia Marsz dla Życia i Rodziny wyruszył spod bielskiej katedry, gdzie wcześniej ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel przewodniczył Mszy Świętej.

 

„Bóg nie tylko kocha, i to tak, że nawet gdy człowiek Go odrzuca, On szuka dróg dotarcia do takiego zawziętego, zamkniętego, nieraz bardzo poranionego człowieka. Szuka różnych dróg, byle dotrzeć ze swoją miłością” – zapewnił bp Pindel. Podkreślił, że „Bóg nie tylko kocha pierwszy i zawsze, ale także pragnie przekonać człowieka o swojej miłości, ale jest też jedynym, który swoją miłość potrafi wlać w serce człowieka”.

 

Ordynariusz przestrzegł przed bezwiednym przyjmowaniem wzorców miłości, obcych duchowi ewangelii. „Człowiek też może nauczyć się miłości w codzienności od fałszywych nauczycieli” – zaznaczył kaznodzieja.

 

Jak podkreślił biskup, miłość, jaką mamy od Boga „wychodzi z serca człowieka i dociera do drugiego, buduje wspólnotę, wspiera słabych, martwi się o zagubionych, modli się za prześladowców” – wskazywał duchowny. Uczestnicy bielskiego marszu szli przez ulice Starego Miasta do Parku Słowackiego, gdzie odbył się festyn rodzinny z Caritas. Po drodze prowadzący kolorowy pochód Krzysztof Rycak zaproponował trzy symboliczne przystanki – odwołujące się do trzech cnót – wiary, nadziei i miłości.

 

Przez cały marsz muzyczny akompaniament i naukę tańca zapewniali młodzi ludzie z „Bagna” – z duszpasterstwa salwatoriańskiej parafii NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej i szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego rozdawali gadżety związane z marszem: chusty z jego logo, wiatraczki, balony, figurki małych „Jasi” – modeli dzieci w łonie matki.

 

Marsze dla Życia i Rodziny przejdą w niedzielę 9 czerwca w innych miastach diecezji bielsko-żywieckiej: w Oświęcimiu, Żywcu i Cieszynie.

 

KAI

pt

 

 

Brońmy rodziny przed dyktaturą LGBT+. Przyjdź na krakowski Marsz dla Życia Rodziny

 

„Brońmy rodziny” – pod takim hasłem ulicami Krakowa już 16 czerwca 2019 roku przejdzie Marsz dla Życia Rodziny. Pokażmy, że razem bronimy życia i rodziny. To ważne szczególnie teraz - w obliczu zagrożeń ze strony homoloby, z którymi trzeba się zmierzyć i im się przeciwstawić. Nie może być zgody na deprawację dzieci i niszczenie rodzin.

 


DATA: 2019-05-27 07:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.