DZIŚ JEST:   25   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Kleofasa
Bł. Ładysława z Gielniowa
 
 
 
 

Biedroń szkaluje Polskę w UE. Wandalizm aktywistów LGBT nazywa „obywatelskim nieposłuszeństwem”

Biedroń szkaluje Polskę w UE. Wandalizm aktywistów LGBT nazywa „obywatelskim nieposłuszeństwem”
fot. Michal Tulinski/FORUM

„W odpowiedzi na zatrzymania podczas protestów solidarnościowych z Margot oraz nieustającą nagonkę na osoby LGBTI w Polsce, wezwaliśmy przewodniczącą KE do podjęcia konkretnych działań wobec polskich władz”, napisał na Twitterze europoseł Robert Biedroń.

 

Biedroń opublikował również w mediach społecznościowych treść listu do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, pod którym obok niego podpisali się też europosłowie Terry Reintke i Marc Angel.

 

Pismo opublikowane przez Biedronia jest przepełnione półprawdami i kłamstwami. Europoseł twierdzi, że zatrzymany Michał Sz., to „działaczka transpłciowa”, a decyzja sądu o zamknięciu go w areszcie na dwa miesiące to kara za… „akty obywatelskiego nieposłuszeństwa”, a konkretnie zawieszenie tęczowych flag na posągach w Warszawie i uszkodzenie furgonetki, na której według Biedronia „widniały hasła skierowane przeciwko osobom LGBTI”.

 

Biedroń atakuje również ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, którego działania, jak i działania całego rządu PiS ocenia jako „przykład nienawiści wobec społeczności LGBTI+”.

 

„Rząd PiS przyczynia się do wzrostu homofobii w Polsce tolerując, a nawet pochwalając takie akty, a prezydent Andrzej Duda określił osoby LGBTI+ jako ideologię inwazyjną”- zaznaczono w liście.

 

Europarlamentarzyści informują także, że z zadowoleniem przyjmują decyzję KE o odmowie przyznania dotacji miastom, które ogłosiły się „strefami wolnymi od LGBTI” i to pomimo, że żaden polski samorząd nigdy tak siebie nie nazwał, a jedynie przyjął przygotowane przez Ordo Iuris Samorządowe Karty Praw Rodzin.

 

„Uważamy, że powiązanie funduszy europejskich z rządami prawa jest ważnym i decydującym krokiem. Należy jednak zrobić więcej, by zaprzestać dyskryminacji osób LGBTI+ w Polsce”, podkreśla Biedroń.

 

Źródło: Twitter

TK


DATA: 2020-08-10 22:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Unia powinna jeszcze wstrzymać pobieranie składek od krajów, które uważa za nieposłuszne lub jakoś po swojemu
1 miesiąc temu / MoRo
 
to tak zdrajcy odziewają sie w teczę , nowy immunitet i obłuda , bo przecie to cielesne dramaty , prawda , udawanie , ze swiat jest nietolerancyjny , ze walcza np.jak z gustem i smakiem jak z kims kto np.lubi kicz ,forma kariery na lbgt, i udawanie calego lgbt jako parawanu , czarnej koszuli nie nosi bo Prokurator , ..... teczowy dekadentyzm tandetna zaslona ale koszmaru
1 miesiąc temu / do nowe44 prawd
 
Ale jak plakat Dudy wisiał na krzyżu to nikt nikogo nie ścigał
1 miesiąc temu / Anonimm
 
A,że tak zapytam ta cała Margot to w celi siedzi męskiej czy damskiej?
1 miesiąc temu / Kasia
 
gdzie się tego dopatrzyłeś? reakcja na przekłamanie ,parady są od 1969 roku w Polsce też od dawna ,nie zagroziły tradycyjnemu stylowi życia ,współistnieliśmy od zawsze
1 miesiąc temu / do XYZ
 
To wszystko już się w głowie nie mieści. Agresja wobec najzwyklejszych rodzin... Wszystko sami napędzają...i mylą nienawiść do swych społeczności ze sprzeciwem wobec ich chorej ideologii. Pogubieni, zaplątani, więźniowie własnych i czyichś zamysłów. Panie Boże chroń Polskę proszę przed tą plagą!
1 miesiąc temu / XYZ
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.