DZIŚ JEST:   23   LUTY   2020 r.

VII Niedziela zwykła
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
 
 
 
 

Biedroń kpi z rodziców posyłających dzieci na religię. Zapowiada „realny” rozdział państwa od Kościoła

Biedroń kpi z rodziców posyłających dzieci na religię. Zapowiada „realny” rozdział państwa od Kościoła
Robert Biedron Fot. Ryszard Nowakowski / FORUM

Szkoła nie jest od tego, żeby nauczać jakiejkolwiek religii, ale nauczać angielskiego, matematyki albo polskiego. Dzisiaj brakuje lekcji geografii, angielskiego. Może warto, żeby było więcej takich lekcji – powiedział w poniedziałek na antenie TVN24 Robert Biedroń. Były prezydent Słupska był pytany o rozdział Kościoła od państwa.

 

Biedroń zapowiedział, że jednym z postulatów jego ugrupowania Wiosna, które jeszcze nie zostało oficjalnie zarejestrowane będzie renegocjacja umowy konkordatowej z Watykanem. – Ja nie jestem politykiem papieża – stwierdził. Jego zdaniem „Watykan każdego roku wyciąga z polskiego budżetu kilka miliardów złotych przez to, że finansujemy lekcje religii, że jest Fundusz Kościelny”.

 

Były prezydent Słupska zapowiedział, że jeśli dojdzie do władzy, to rozdzieli państwo od Kościoła. – Wyprowadzę lekcje religii ze szkół. W taki sposób, że lekcje religii nie będą finansowane z budżetu państwa. Nie będzie nauczania religii w szkołach. Nie dlatego, że walczę z religią. Dobrze wiemy, że 30 procent elektoratu w Słupsku to był elektorat Prawa i Sprawiedliwości, którego nie podejrzewam o ateizm – tłumaczył.

 

Biedroń zapytany, co zrobi, jeśli rodzice będą jednak chcieli pozostawienia religii w szkole odpowiedział: „w salce katechetycznej niech sobie to zrobią”, po czym nazwał ich „biedakami”. – Szkoła nie jest od tego, żeby nauczać jakiejkolwiek religii, ale żeby nauczać angielskiego, matematyki albo polskiego. Dzisiaj brakuje lekcji geografii, angielskiego. Może warto, żeby było więcej takich lekcji. Albo żeby szkoła była jeszcze fajniejsza, bardziej praktyczna, mniej teoretyczna – mówił.

 

A jak do mnie przyjdą rodzice którzy powiedzą, że nie chcą ewolucjonizmu, tylko kreacjonizmu, to ja mam ich uczyć tego, że człowiek pochodzi od bociana albo od Adama i Ewy? Żyjemy w 2019 roku. Szkoła nie może być średniowieczna – powiedział Robert Biedroń.

 

Polityk pochwalił się również, że pełniąc urząd prezydenta Słupska co roku otrzymywał od Tomasza Lisa, redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek” tytuł „Najlepszego Prezydenta”. Na te słowa zareagował sam zainteresowany. „Panie Robercie. Nigdy Pan nie wygrał rankingu Newsweeka na najlepszego prezydenta. Raz był Pan w pierwszej dziesiątce. Nigdy nie wręczałem Panu żadnego dyplomu. Życzę serdecznie powodzenia i pokazania, że polityka może być inna. Ale proszę, niech Pan nie zaczyna od kłamstw”, napisał na Twitterze Tomasz Lis.

 

Źródło: TVN24

TK


DATA: 2019-02-12 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Ania123. Do boju? Oszczędźmy se widoku jak "Łon" "Tym" macha.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Wiadomo jakie homoseksualiści mają podejście do nauki. Muszą rozluźniac podejście do niej i zmierzać przeciwko Prawdzie bo prawda naukowa czy nie działa na ich niekorzyść. Szybko przejdą do ideologi w rodzaju globalnych ociepleń itp.
ponad 1 rok temu / nwo
 
Klimuszko twierdził że 5-10% tzw. polskich neonówek pójdzie na przemiał dla Lucusia. Czyli pokoty, wiosenni dewiaci, post komuna, oświecone "elity", pewnie wystarczy aby tę pulę zapełnić. Tak wybrali ich wola. Przynajmniej może kataklizm ominie tych trochę mało aktywnych.
ponad 1 rok temu / goj
 
"po czym nazwał ich ?biedakami?." Można prosić o pełną wypowiedź, bo mam wrażenie że zostało wycięte z kontekstu to słowo :)
ponad 1 rok temu / EaTeN
 
I bardzo mądrze. Zgadzam sieci 100%. Kościół w szkole jest niepotrzebny. Należy zrobić z tym porządek w końcu.Nacreszcie ktoś odważny się pojawił. Brawo Biedron ,do boju !!!!
ponad 1 rok temu / Ania123
 
Żałosna figura, ma poparcie swoich i gromady ateistów.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.