DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Biedroń jak Wałęsa: nie chce, ale musi? Trwa medialny, przedwyborczy spektakl

Biedroń jak Wałęsa: nie chce, ale musi? Trwa medialny, przedwyborczy spektakl
Fot. Ryszard Nowakowski / FORUM

Robert Bierdoń, jak żaden z polityków, może liczyć na wsparcie lewicowo-liberalnych mediów. Te zaś z uporem prowadzą kampanię promocyjną tego „tęczowego” polityka. Widzą go już nie w Słupsku, ale w polityce krajowej lub europarlamecie. Biedroń niby zaprzecza, ale…

 

Kilka dni temu obecny prezydent Słupska był widziany w wielkiej polityce przez „Gazetę Wyborczą”. Wówczas Robert Biedroń zaprzeczał i zapewnił, że wkrótce podejmie decyzję o ponownym ubieganiu się o fotel prezydenta miasta – zatem ta opcja wcale przesądzona nie jest. Szczególnie, że medium z Czerskiej mocno zachęcało polityka do wzięcia odpowiedzialności za kraj.

 

Równolegle lewicowe media z uporem prowadzą kampanię promocyjną Biedronia na wszystkich frontach. Tym razem do startu w wyborach parlamentarnych ma zachęcić polityka sondaż dla OKO.press. Wynika z niego – jak czytamy na wprost.pl, że „partia Roberta Biedronia, o ile prezydent Słupska zdecydowałby się na założenie ugrupowania” znalazłaby się w Sejmie, obok PiS, PO, Kukiz’15, SLD, PSL. Póki co, wynik iluzorycznej partii oscylować miałby wokół progu wyborczego. Niemniej – jeśli zastosowany zostanie zabieg znany już z promocji projektów politycznych Janusza Palikota – owo sondażowe poparcie wraz ze zbliżającymi wyborami zapewne będzie rosło.

 

Pozostaje jednak rozterka, a zwolennicy Biedronia nie bardzo wiedzą, w jakich wyborach miałby stanąć prezydent Słupska. Sondowany bowiem był już jego udział w wyborach prezydenckich, gdzie miałby liczyć na trzecie miejsce za Andrzejem Dudą i Donaldem Tuskiem. Zatem i ta opcja nie jest perspektywiczna. Może zatem okazać się, że Biedroń wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdzie – jak mówią sondaże – mógłby liczyć na mandat. W tym kontekście zwiastunem mają być słowa polityka: „nieraz też mówiłem, że czekam i z dużą chęcią poprę projekt otwarty, proeuropejski, taki, na jaki czeka bardzo wielu Polaków”.

 

Jednego możemy być pewni. Przedwyborczy, medialny spektakl z udziałem Roberta Biedronia jest jeszcze przed nami.

 

MA


DATA: 2018-08-21 13:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kola, uszy do góry! Będzie dobrze
10 miesięcy temu / maciek
 
Robert Biedroń zostanie prezydentem naszego kochanego bantustanu. Jeszcze w zeszłym roku kiedy takie słowa padały z ust niektórych komentatorów, wielu pukało się w czoło. Chyba rozumiecie już że to może być prawda. Coś takiego albo coś podobnego o skali takie wydarzenia musi się w Polsce wydarzyć, aby ten mur ciemnoty padł, tego katociemnogrodu. Tak widzą to marksistowskie siły pompujące kasę przez lewackie fundacje. Jakież to byłoby piękne zwycięstwo. Najpierw wezmą prezydenta, potem trwałe ustanowienie tradycyjnej rodziny jako źródła patologii (co już wspiera PiS), potem sodomozwiązki, a na końcu aborcja. Polska padnie. Europa będzie ich.
10 miesięcy temu / Kola
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.