DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Biedroń idolem na Facebooku? Badania pokazują niebezpieczne dane

Biedroń idolem na Facebooku? Badania pokazują niebezpieczne dane
Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Nie Andrzej Duda, ale Robert Biedroń ma być jednym z najchętniej obserwowanych polskich polityków na Facebooku. Przekonują nas o tym badania Sotrendera, który przeanalizował profile demograficzne osób zainteresowanych Robertem Biedroniem i Andrzejem Dudą.

 

Dla Andrzeja Dudy i jego sztabu mogą to być powody do poważnego niepokoju. W ostatnich latach prezydent skupiał się na tym, by być widocznym w social mediach. W ten sposób chciał dotrzeć do osób, które informacje czerpią ze źródeł spoza głównego obiegu medialnego. Wiele wskazuje jednak na to, że potyczkę o zainteresowanie na Facebooku przegrywa on z Robertem Biedroniem, kandydatem lewicy na prezydenta, który od lat walczy też o uznanie homoseksualnych przywilejów.

 

Choć obecnie z Facebooka korzystają najchętniej nieco starsi użytkownicy, to jednak nadal jest to największa platforma społecznościowa na świecie. Z pewnością także dane, jakie można z niej uzyskać, dają pewien obraz popularności polityków a także informacje o ich potencjale wyborczym. W ostatnich latach to właśnie media społecznościowe pozwalały wywierać wielki wpływ na poglądy głosujących.  

 

Jak wygląda analiza porównania facebookowych fanów Andrzeja Dudy i Roberta Biedronia? Jak wynika z badań Sotrendera tylko w ciągu ostatniego miesiąca Biedroniem interesowało się 1,8 mln użytkowników a prezydenta Dudą – 430 tys. Co ciekawe, Andrzej Duda ma więcej fanów niż osób obserwujących profil, z kolei Biedroń – odwrotnie: ma więcej osób obserwując profil niż fanów. Prezydent Duda śledzony jest przez nieco więcej młodych mężczyzn (18-24 lata) niż Robert Biedroń (u niego dominuje grupa w wieku 25-34).  

 

Z kolei wśród kobiet Biedroń przebija Andrzeja Dudę aż czterokrotnie. Obydwaj politycy cieszą się największym zainteresowaniem damskiej części elektoratu w wieku 25-34, ale Biedroń zdecydowanie wyprzedza tutaj popularnością obecnego prezydenta.

 

Wyniki mogą zaskakiwać, wszak wydaje się, że polityczna kariera Roberta Biedronia wyhamowała. Eksperci oceniają jednak, że jego popularność w mediach społecznościowych może okazać się trampoliną do dobrego w wyniku w wyborach prezydenckich. Czy to możliwe? Miejmy nadzieję, że nie.

 

 

Źródło: marketingprzykawie.pl

ged


DATA: 2020-01-21 17:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

interesuje mnie zdanie tego kandydata na prezydenta w temacie zdrowia - czy "termometr" najpierw wkłada się do pupy, a potem, dla kontroli, do buzi, czy kolejność jest odwrotna?
28 dni temu / JARO
 
Jedni kierują się w wyborze prezydenta dobrem Polski, inni tym, by prezydent miał ponad 180 cm wzrostu - to tak w temacie krytyki Bosaka. Braun przecież będzie mu pomagał w kampanii, zwróćcie uwagę, że Bosak zebrał w prawyborach więcej głosów niż Braun, więc nie może być słabym kandydatem.
28 dni temu / BP
 
Portale społecznościowe są nastawione na promowanie lewicowych ideologii w związku z tym bardzo duża część osób o prawicowych poglądach nie jest zainteresowana tym sposobem komunikacji. Wiem to z doświadczenia mojego i mich znajomych. Dodatkową w sieci na różnych portalach rejestrują się te same osoby co załamuje obraz. Tak uważam.
28 dni temu / Marek
 
Skoro optujesz za zrównaniem m.in. w możliwości zawarcia małżeństwa zgodnie ze swoimi uczuciami, popierasz także małżeństwa ze zwierzętami, tak? Natomiast używanie terminu "homofobia" czy "rasizm" bez rozumienia ich znaczenia świadczy tylko o waszej rozumofobii. Z pewnością Biedroń byłby doskonałym obciachem i brakiem kultury, już to wielokrotnie pokazał.
29 dni temu / @Przywileje
 
@Kowalski: Po pierwsze, masz syndrom sztokholmski. Po drugie, masz zero przecinek zero zero wiedzy na temat korwinowców i innych członków Konfederacji. Po trzecie, nikt nikomu nie chce dokopać, to ty fałszujesz rzeczywistość i negujesz prawdę. Po czwarte prawda Cię wyzwoli gdy odrzucisz upór i zdejmiesz przyrośnięte klapki z oczu. Po piąte, nie jestem korwinistą.
29 dni temu / at
 
Żeby walczyć o przywileje homoseksualiści musieliby mieć najpierw równe prawa... Biedroń nie walczy o żadne przywileje tylko o ZRÓWNANIE m.in. w możliwości zawarcia małżeństwa zgodnie ze swoimi uczuciami. Osiągnął już zresztą bardzo wiele: prawnie nic się nie zmieniło, ale światopoglądowo młodzi Polacy są już bardzo otwarci. Homofobia czy rasizm zaczynają być w większości kręgów zwyczajnym obciachem i świadczyć o braku kultury, ogłady i oczytania. Robert Biedroń będzie doskonałym Prezydentem.
29 dni temu / Przywileje
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.