DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 

Bieda ma twarz dziecka. Szokujące dane resortu pracy

Bieda ma twarz dziecka. Szokujące dane resortu pracy

Prawie 36 proc. dzieci w Polsce rodzi się w biedzie lub nędzy, czyli w rodzinach, gdzie dochód netto na osobę nie przekracza 539 zł. Tak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ujawnionych przez „Rzeczpospolitą”.


Dziennik informuje o powiększającej się nędzy wśród najmłodszych, którą od 2005 r. udawało się ograniczać . Według resortu pracy na 372 tys. dzieci urodzonych w ubiegłym roku 133,2 tys. otrzymało specjalny dodatek po urodzeniu w wysokości 1 tys. zł. Jest on wypłacany jedynie tym rodzinom, które osiągają bardzo niski dochód.

 

Według danych kolei Główny Urząd Statystyczny  zawartych w raporcie „Warunki życia rodzin w Polsce”, w skrajnej nędzy (poniżej tzw. minimum egzystencji) żyje blisko 10 proc. rodzin wychowujących troje dzieci i aż 26,6 proc. mających ich czworo lub więcej. 8,5 proc. licznych rodzin nie stać na jedzenie dla swoich pociech. Duże rodziny w Polsce coraz częściej nie mają środków na najpotrzebniejsze wydatki. Ponadto oszczędzają na edukacji najmłodszych.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

luk


DATA: 2014-07-31 08:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trudną sytuację finansową ma w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób. Często powodem biedy są właśnie finanse osobiste. Jeżeli ktoś ma długi i nie potrafi poradzić sobie z trudną sytuacją finansową, może wnioskować o upadłośc konsumencką, która daje szanse na pozbycie się problemów. http://upadlosckonsumencka.com.pl/
ponad 4 lata temu / Bartłomiej
 
Bieda rośnie, rozwarstwienie społeczne pogłębia się. W mojej rodzinie dochód na osobę netto to 450 zł, jest nas czworo. Mieszkamy w mieście. Takich rodzin przybywa. Trzeba dorabiać, ale nie zawsze jest gdzie. Jak umrą emeryci to już będzie gorzej, bo póki żyją dają nam prace.
ponad 6 lat temu / Aga
 
A jak niby ma nie spadać przychód na głowę, gdy rodzi się kolejne dziecko? Statystycznie czytając, to mało kto z nas ma etat, żonę i dzieci (te współczynniki wciąż spadają, czekamy na libertarianizm czy kontrrewolucję, jak kto woli)
ponad 6 lat temu / PK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.